Ile waży piec? 5 niesamowitych rodzajów kuchenek!

Większość ludzi przy wyborze pieca nie bierze pod uwagę całkowitej wagi, ale przy przenoszeniu ważne jest, aby wiedzieć, ile waży piec. Rozmiar i waga komercyjnych pieców używanych w placówkach takich jak restauracje i stoiska z żywnością mogą się znacznie różnić.

Zazwyczaj piec waży około 50 funtów. Istnieje kilka czynników, które wpływają na wagę gamy elektrycznej lub gazowej, w tym jej rozmiar, materiały i to, czy jest to samodzielna jednostka.

Ile waży piec? 5 niesamowitych rodzajów kuchenek!

Na przykład 60-calowy piec przemysłowy może ważyć do 800 funtów. Ten dwupalnikowy piec waży o połowę mniej niż 30-calowy piec mieszkalny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ciężarach pieców w zależności od ich rodzaju.

Rodzaje pieców i ich waga

Style i rozmiary kuchenek są bardzo zróżnicowane. Ze względu na szeroką gamę dostępnych rozmiarów, wzorów i opcji, piece muszą być skategoryzowane. Dzięki tej segmentacji lepiej wyposażysz klientów do świadomego zakupu.

Liczba palników, powierzchnia i inne cechy decydują o klasyfikacji pieca. Następnie dokładniej przeanalizujemy każdy z tych podziałów. W zależności od rodzaju źródła ciepła, czy to elektrycznego czy gazowego, waga pieca jest różna. Ile waży piec?

#1. Kuchenki gazowe

W porównaniu z innymi metodami gotowania, wykorzystanie kuchenek gazowych ma kilka zalet. Po pierwsze, ze względu na siłę i konsystencję swoich płomieni, mogą niemal natychmiast generować i transportować ciepło.

Zmieniając temperaturę gotowania, masz pełną kontrolę nad rezultatem posiłku. Korzystając z kuchenki gazowej, nie musisz obawiać się spalenia jedzenia. Waga tego typu kuchenki waha się od 100 do 250 funtów. Przenośne piece jednopalnikowe są tak lekkie, jak 5 funtów.

#2. Kuchenki elektryczne

Podobnie od dawna istnieją piece elektryczne. To także niedroga opcja dla rodzin. Ponieważ gadżety te nie wymagają płomienia, możesz z nich korzystać bez zapalania palnika. Możesz zacząć podgrzewać jedzenie na patelni, gdy tylko podłączysz ją do zasilania i włączysz piec.

Ponieważ na górze tych pieców nie ma pozostałości gazu, ich czyszczenie jest proste. Dla kuchenki elektrycznej i zestawów piekarników obowiązuje limit wagi 128 funtów. Małe, lekkie grzejniki są idealne do jednorazowego użytku.

#3. Piec indukcyjny

Korzystanie z kuchenki indukcyjnej może skrócić czas gotowania po przejściu na płytę indukcyjną. Mimo że kosztuje więcej niż standardowe płyty gazowe, ten model ma kilka dodatkowych funkcji, które sprawiają, że jest opłacalny.

W rezultacie ciepło, które generuje, jest natychmiast przekazywane do garnka lub patelni. W porównaniu do innych typów kuchenek, modele indukcyjne po prostu podgrzewają powierzchnię patelni. Waga waha się od 100 do 250 funtów dla kuchenek indukcyjnych. Przenośna kuchenka indukcyjna jednopalnikowa wynosi od 5 do 8 funtów.

#4. Zakres gotowania

Połączenie piekarnika i kuchenki można znaleźć w każdym amerykańskim domu, niezależnie od miejsca zamieszkania. To najbardziej rozpowszechniony typ. Mogą działać zarówno na prąd, jak i na gaz. Większość z nich waży od 100 do 250 funtów.

Typowe zakresy gotowania ważą od 100 do 130 funtów każdy. Na górze znajdziesz trzy lub cztery palniki, w zależności od twojej kuchni. Dzięki temu typowi palnika kuchennego otrzymasz podstawy zamiast najnowocześniejszej technologii gotowania i pieczenia posiłków: podgrzewanie, gotowanie i pieczenie.

Waga zestawu pieca może wahać się średnio od 130 funtów do 220 funtów. Większe i bardziej wydajne kuchenki będą cięższe, droższe i większe na dłuższą metę.

Niektóre z najbardziej wyrafinowanych komercyjnych produktów do gotowania ważą 500 funtów lub więcej! Waga wzrasta w wyniku posiadania większej liczby palników z przodu i dodatkowych funkcji. Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj ile wynosi średnia waga pieca.

#5. Piece na drewno

Piec na drewno, jak sama nazwa wskazuje, gotuje i podgrzewa posiłki wykorzystując drewno jako paliwo. Może w tym urządzeniu spalać obok siebie drewno i paliwa z biomasy drewnopochodnej, takie jak trociny. Oprócz litego metalowego paleniska to urządzenie do gotowania posiada jedną lub dwie kontrole powietrza.

Konstrukcja i rodzaj wyposażenia również mają wpływ na wydajność pieca na drewno. Kilogramy służą do ilościowego określenia wagi pieca na drewno. Standardowy piec na drewno może ważyć nawet 300 funtów.

Jednak maksymalna temperatura może być wyższa, jeśli piec jest większy lub wykonany z innych materiałów. Większa masa oznacza więcej ciepła z cięższego pieca opalanego drewnem. Innymi słowy, większy, mocniejszy piec na drewno zapewni lepsze efekty ogrzewania i gotowania. Aby uzyskać więcej informacji na temat pieców na drewno, sprawdź, jak działają piece na drewno.

To okładka!

Wracając do głównego pytania: ile waży piec? Cóż, to zależy od kilku czynników. Elementem wpływającym na wagę pieca jest jego rozmiar i materiał. Inną kwestią jest to, czy jest powiązany z szeregiem innych urządzeń kuchennych.

W amerykańskich domach najbardziej typowe konfiguracje gotowania to kuchenka i piekarnik. W większości piece w restauracjach są szersze i wyższe niż te znajdujące się w przeciętnym domu. W rezultacie są znacznie bardziej nieporęczne. Chcesz przeczytać więcej artykułów o piecach? Przeczytaj, jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno. Dziękuję za przeczytanie! Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś.