Ile waży 75-galonowy podgrzewacz wody, gdy jest pusty? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Czy wiesz, ile waży 75-galonowy podgrzewacz wody? 75-galonowy podgrzewacz wody może ważyć do 300 funtów. Waga podgrzewacza wody jest jedną z jego najbardziej zaniedbywanych cech, ponieważ właściciele ignorują jej znaczenie.

Skupiliśmy się na cechach podgrzewacza wody związanych z ich funkcjonalnością, co niekoniecznie jest błędne. Jednak praktyczne jest również określenie wagi podgrzewacza wody przed zakupem.

Ile waży 75-galonowy podgrzewacz wody

Jednym z powodów, dla których musisz znać wagę ich podgrzewacza wody, jest przeprowadzka. Ma to kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli mieszkasz z dala od pomocy pobliskich przyjaciół i nie masz wyboru i rób to sam. Niemniej jednak waga podgrzewacza wody zależy od kilku czynników, z których jednym jest wielkość podgrzewacza. Drogi przyjacielu, jest tyle rzeczy, o których musisz wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Czynniki wpływające na wagę podgrzewacza wody

Teraz, gdy już omówiliśmy odpowiedź na nasze główne pytanie, „ile waży 75-galonowy podgrzewacz wody?” przyjrzyjmy się teraz głębiej, aby lepiej zrozumieć znaczenie wagi podgrzewacza wody. Należy pamiętać, że znaczenie podgrzewacza wody zależy od jego rozmiaru, rodzaju materiału, z którego jest wykonany, czy jest pełny lub pusty.

Być może planujesz przenieść podgrzewacz wody w inne miejsce dla Twojej wygody lub możesz chcieć się upewnić, czy możesz go przetransportować samodzielnie przed zakupem na rynku. Bez względu na powody, które masz na myśli, odrzuć wszystkie swoje zmartwienia, ponieważ jesteś we właściwym artykule!

#1. Typ podgrzewacza wody

Istnieją dwa rodzaje podgrzewaczy wody, które wszyscy znamy: bezzbiornikowe i zbiornikowe. Te dwa typy można zdefiniować po prostu patrząc na ich nazwy. Oczywiście podgrzewacze wody w stylu bezzbiornikowym odnoszą się do tych, które nie mają zbiorników do przechowywania ciepłej wody. Zamiast tego dostarcza użytkownikowi gorącą wodę, której potrzebuje, przepływającą przez urządzenie wodą z kranu. Natomiast podgrzewacze wody w stylu zbiornika utrzymują ciepłą wodę w zbiorniku obliczoną przez użytkowników w zależności od tego, ile potrzebują.

Myśląc o fizycznym wyglądzie podgrzewacza wody w stylu zbiornika w porównaniu z podgrzewaczem wody bez zbiornika, możemy łatwo stwierdzić, że ten pierwszy jest bardziej masywny niż ten drugi, co oznacza, że ​​waży więcej. Jeśli więc zastanawiasz się nad transportem podgrzewacza wody, który sam kupisz, dobrze jest wybrać podgrzewacz bezzbiornikowy. Jeśli jednak chcesz mieć podgrzewacz wody w stylu zbiornika, ale wydaje się, że masz problem z jego transportem, możesz kupić taki, który ma mniejszy zbiornik. Niemniej jednak oba mają zalety, które należy rozważyć przed zakupem.

Zalety podgrzewacza wody bez zbiornika

Podstawowym „włączaniem” bezzbiornikowego podgrzewacza wody jest jego długa żywotność. Materiały i konstrukcja są wytrzymałe, ponieważ są zbudowane przy użyciu nowszej technologii. Ponadto części można łatwo wymienić ze względu na ich dostępność. W przeciwieństwie do podgrzewacza wody w stylu zbiornika, ten może obsługiwać nieskończoną ilość ciepłej wody, ponieważ ilość nie jest ograniczona tylko do pojemności zbiornika. Ponadto, w porównaniu do typu zbiornika, podgrzewacz wody bez zbiornika jest bardziej energooszczędny, ponieważ nie musi się włączać i wyłączać, aby utrzymać ciepłą wodę w zbiorniku. Wreszcie, ponieważ nie ma zbiornika, przestrzeń wymagana do zainstalowania tego rodzaju podgrzewacza wody jest mniejsza.

Zalety podgrzewacza wody w stylu zbiornika

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, dobrą rekomendacją jest wybór podgrzewacza wody w stylu zbiornika. Koszt tego typu podgrzewacza wody jest trzykrotnie niższy niż podgrzewacza bezzbiornikowego. Również opłata za instalację tego drugiego kosztuje dużo w porównaniu do pierwszego. Ponadto wymiana podgrzewacza wody w stylu zbiornika może być wygodniejsza, ponieważ wymiana zbiornika zajmie dwie godziny w porównaniu z bezzbiornikowym, co może zająć dzień na naprawę lub wymianę.

#2. Rozmiar zbiornika

Można potwierdzić, że podgrzewacze wody w stylu zbiornika są cięższe niż te bez zbiornika, ale waga tych pierwszych jest różna w zależności od wielkości zbiornika. Tradycyjne podgrzewacze wody są zazwyczaj dostępne w rozmiarach od 40 do 80 galonów. Podgrzewacz wody o pojemności 40 galonów waży średnio 106 funtów, gdy jest pusty. Otwarty podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów waży średnio 140 funtów. Dla porównania 200 funtów to waga 80-galonowego grzejnika. Należy również zauważyć, że bezzbiornikowe podgrzewacze wody różnią się swoją wagą w zależności od tego, jak wysoki jest ich GPM. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o typowych problemach z podgrzewaczem wody.

#3. Woda

Nie można zaprzeczyć, że podgrzewacz wody typu zbiornik stanie się cięższy, jeśli w zbiorniku znajdzie się woda. Jeden galon wody to około 8 funtów. Jeśli chcesz poznać pojemność swojego podgrzewacza wody, pomnóż liczbę galonów, które może pomieścić do 8. Przeniesienie podgrzewacza wody w stylu zbiornika jest łatwiejsze, jeśli najpierw opróżnisz zbiornik – na wypadek, gdybyś zapomniał.

Możesz to zrobić, prowadząc wąż od odpływu podgrzewacza wody na zewnątrz – możesz skierować wąż do swoich roślin, jeśli nie chcesz marnować wody – całkowicie opróżniając zbiornik. Inną opcją jest spuszczenie go do pompy ściekowej lub spustu. Na koniec możesz to zrobić za pomocą wiadra.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, ile waży 75-galonowy podgrzewacz wody. Niech powyższe informacje pomogą Ci również zdecydować, jaki rodzaj podgrzewacza wody kupić. Dziękuję bardzo za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane! Możesz również przeczytać o tym, jak podkręcić ogrzewanie na podgrzewaczu wody i czym jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody.