Ile watów to mała lodówka? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, ile watów ma mała lodówka? Cóż, jest mniejszy niż nieporęczne lodówki, ponieważ wynosi tylko od 45 do 120 watów. O tak! To stosunkowo małe.

Zachowanie świeżości naszej żywności można osiągnąć, jeśli mamy lodówkę, zwłaszcza jeśli wiesz, jak je uporządkować. Moc pobierana przez nasze lodówki zależy w dużym stopniu od ich rodzaju i wielkości.

Mamy tak zwaną „minilodówkę” lub czasami określaną jako „mała lodówka”, którą najlepiej mieć w biurze, akademiku lub wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona .

Oczywiście, będąc tym praktycznym maniakiem, musisz dowiedzieć się, ile wpłynie to na Twoje rachunki za prąd, zanim zdecydujesz się na zakup takiego.

Być może jesteś jednym z tych mądrych ludzi; potem trafiłeś na właściwy artykuł. Drogi przyjacielu, miej oczy szeroko otwarte, gdy poznajemy kilka ważnych prawd dotyczących lodówek – zwłaszcza tych małych.

Dlaczego powinieneś znać pobór mocy małej lodówki?

Po tym, jak już udzieliliśmy odpowiedzi na nasze główne pytanie, które brzmi: „Ile watów to mała lodówka”, bardzo ważne jest oszacowanie zużycia energii elektrycznej przez małą lodówkę, którą mamy, wykorzystując wartość, która została nam przekazana.

Dzięki temu możemy ostrożnie wybrać, jaką małą lodówkę kupić, a nie tylko podążać za naszą ekscytacją lub impulsami. Możemy wybrać tanią małą lodówkę, ale później poczujemy się rozczarowani po przeczytaniu rachunku za prąd, który był drastycznie wyższy niż wcześniej.

Znajomość mocy nie jest czymś, do czego jest zdolny tylko profesjonalista, ale jest to bardzo łatwe zadanie – wystarczy po prostu to przeczytać – co jest istotne dla każdego, kto praktycznie lubi mieć różne urządzenia.

Wybór odpowiedniej lodówki

Masz szczęście, jeśli masz do czynienia z małymi lodówkami, ponieważ jest to mało prawdopodobne, aby wpłynęło to na znaczną część twoich rachunków za energię elektryczną, ponieważ jest „małe”. Jest tylko ciasna przestrzeń, za którą lodówka ma obowiązek schłodzić; w ten sposób będzie wymagał tylko niewielkiej mocy.

Jednak zależy to od producenta. Chodząc po sklepie, aby wybrać właściwą, możesz zauważyć żółtą etykietę przymocowaną do większości lodówek. Wybierz małą lodówkę o mniejszym zużyciu energii.

Jak poznać zużycie energii przez małą lodówkę?

Wraz z zakupem małej lodówki dołączona jest instrukcja obsługi. Możesz go przejrzeć i znaleźć wszystkie ważne informacje, które chcesz wiedzieć o zakupionym produkcie.

Jednak zdarzają się sytuacje, w których tego rodzaju dokumenty mogą zostać zgubione. Nie bądź beznadziejny! Jest jeszcze inna opcja, aby poznać zużycie energii przez małą lodówkę.

Krok 1. Znajdź naklejkę wewnątrz małej lodówki

Ta opcja będzie wymagała jedynie wykonania prostej matematyki – mnożenia – i poszukiwania umiejętności. Najpierw musisz znaleźć naklejkę, która zwykle znajduje się w małej lodówce, którą masz.

Zobaczysz tam różne znaczące wartości, w tym maksymalne ampery i napięcie znamionowe, które pomnożymy, aby poznać pobór mocy małej lodówki.

Podziękowania dla Jamesa Watta, który jest autorem tej bardzo pomocnej formuły.

Krok 2. Badanie szybkości elektrycznej w Twoim kraju lub stanie

Gdy już osiągniesz tę wartość, możesz użyć jej do oszacowania zużycia energii elektrycznej swojej małej lodówki. Stawki za energię elektryczną zależą od stanu, w którym mieszkasz, i musisz o tym wiedzieć, ponieważ jest to jedna z rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy żądanej ocenie.

Dla łatwego dostępu, możesz go znaleźć na papierze rachunku za energię elektryczną. Więc w tym sensie musisz zdać sobie sprawę, że wyrzucenie takich dokumentów może spowodować, że spędzisz trochę czasu, który mógł być zarezerwowany na inne ważne sprawy.

Krok 3. Rozwiąż to!

Teraz, gdy osiągnąłeś podstawowe wartości, możesz wreszcie oszacować zużycie energii swojej małej lodówki. Po pierwsze, należy zauważyć, że lodówki włączają się i wyłączają. Większość z nich biega po prostu przez 1/3 dnia. Więc podziel odkrytą moc przez 3.

Następnie pomnóż to przez 24, wskazując zużycie całego dnia. Następnie przekonwertuj wartość na kilowaty, dzieląc ją przez 1000 tylko wtedy, gdy jest w watach. Teraz masz wartość z jednostką kilowatogodziny, która mówi Ci o zużyciu energii Twojej małej lodówki w ciągu dnia.

Użyj wartości, którą sprawdziłeś lub sprawdziłeś na rachunku za energię elektryczną – stan elektryczny Twojego kraju – aby uzyskać ostateczną odpowiedź. Wystarczy pomnożyć wartość kilowatogodziny przez koszt energii elektrycznej. Teraz masz dzienny koszt energii elektrycznej swojej małej lodówki.

Abyś mógł to oczywiście oszacować na miesiąc, wystarczy go po prostu pomnożyć przez trzydzieści. Proszę bardzo! Nie tylko poznaliśmy wartość mocy naszej małej lodówki, ale także zbadaliśmy, jak oszacować jej zużycie energii elektrycznej.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, ile watów to mała lodówka, a także poznałeś podstawy rozwiązywania jej miesięcznego kosztu elektrycznego. Niech powyższe informacje bardzo Ci pomogły.

Dziękuję za przeczytanie do tego momentu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane