Ile watów do uruchomienia lodówki? 2 ważne wskazówki, które musisz wiedzieć!

Ile watów do uruchomienia lodówki? Lodówka potrzebuje od 350 do 780 watów do pracy i działania. Ten zakres to średnie zużycie według Internetu. Jednak liczba watów zależy od typu, modelu i wielkości lodówki. W tym artykule omówimy niektóre informacje, które musisz znać.

Mimo że Twoja lodówka jest zawsze włączona lub działa, zużywa ułamek energii, podobnie jak inne urządzenia. Chociaż pralka zużywa mniej więcej pięć do sześciu razy więcej energii niż lodówka, prawdopodobnie będziesz używać jej przez krótsze okresy w miesiącu. Moc i rozpraszanie mocy zwykle określa ilość zużytej energii. W związku z tym daje wyobrażenie o tym, jaki będzie Twój rachunek za prąd.

Ile watów do uruchomienia lodówki? 2 ważne wskazówki

Ile watów do uruchomienia lodówki?

Odpowiadając na Twoje pytanie: Ile watów do zasilania lodówki? Standardowa lodówka do użytku domowego zużywa od 350 do 780 watów mocy. Jednak na zużycie energii przez lodówkę wpływa wiele aspektów. Obejmuje typ posiadanej lodówki, jej kształt i rozmiar, różnicę temperatur w domu, liczbę posiadanych lodówek oraz ich lokalizację.

Wszystkie wspomniane wcześniej elementy wpłynęły na ilość energii zużywanej przez twoją lodówkę. Tak więc każda lodówka ma inną liczbę watów. Ponadto różne modele lodówek przechowują różne ilości energii.

Na przykład lodówka zatwierdzona przez zrównoważoną technologię jest do 9% bardziej niezawodna niż inne wersje. Co więcej, jest znacznie bardziej kompetentny niż wcześniejsze. Z drugiej strony minilodówki zużywają mniej energii niż pełnowymiarowa lub zwykła lodówka. Ponadto lodówki montowane od góry zużywają mniej energii niż lodówki side-by-side.

Jak obliczyć koszt elektryczności mojej lodówki?

Jeśli ciekawi Cię, ile energii zużywa Twoja lodówka, istnieje prosta metoda, aby to rozgryźć. Najpierw sprawdź liczbę napięć i natężenia wewnątrz lodówki. Ta akcja jest sposobem na określenie, ile ma mocy. Następnie pomnóż te liczby, aby dowiedzieć się, ile mocy pobiera Twoja lodówka.

Dla porównania, starożytna lodówka może mieć 115 woltów i 6,5 ampera, co daje łącznie 747,5 watów. Wręcz przeciwnie, nowoczesna lodówka zatwierdzona przez Energy Star może mieć 117 woltów i 3,3 ampera lub 379,5 watów. Widać ich różnicę. Z drugiej strony lodówki mają znacznie niższą moc roboczą, ponieważ każdego dnia włączają się i wyłączają. Aby uzyskać ogólne przybliżenie aktualnych watów, podziel obliczone waty przez trzy.

Obliczenie rachunków za prąd jest teraz proste, ponieważ znasz moc swojej lodówki. Aby odzwierciedlić 24 godziny pracy lodówki na dobę, podwój liczbę watów roboczych o 24. Aby przełączyć waty na kilowaty:

  • Pomnóż przez 1000
  • Przeanalizuj swoje zestawienie mocy, aby zobaczyć, ile za każdą wydaną kilowatogodzinę
  • Porównaj wartość każdego dnia, mnożąc kilowatogodziny przez ilość kilowatogodziny

Czy mogę użyć generatora do uruchomienia lodówki?

Tak, możesz użyć generatora, aby Twoja lodówka działała. Czasami nie możemy uciec od nieoczekiwanych okoliczności, takich jak przerwy w dostawie prądu w naszych domach. Ponieważ mamy mrożonki i napoje, musimy włączyć lodówkę. Dlatego pomogłoby, gdybyś użył swojego generatora. Co więcej, niektórzy ludzie na kempingach mają tendencję do przynoszenia lodówki do przechowywania żywności. Ponieważ znajdują się w miejscu, w którym nie ma dostępu do energii, muszą zawierać generator.

Jednak określona liczba watów, którą generator musi wytworzyć, aby uruchomić lodówkę i zapobiec przeciążeniu. Zazwyczaj twój generator musi wytwarzać od 2000 do 5000 watów. Ta liczba watów jest idealna do obsługi twojego urządzenia. Dlatego przed użyciem generatora musisz wiedzieć, ile watów ma uruchomić lodówka.

Z drugiej strony, jeśli to konieczne, użyj generatora do swojej lodówki. Ponieważ ma tylko minimalną ilość watów patrzenia, może się przegrzać. W ten sposób może spowodować uszkodzenie lodówki.

2 wskazówki, jak zużywać mniej energii elektrycznej na lodówkę

Są rzeczy, które musisz zrobić, aby zmniejszyć ilość energii i mocy zużywanej przez lodówkę. Jednak wystarczy zmienić tylko niektóre swoje nawyki. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć zużycie energii w lodówce:

Wskazówka nr 1. Trzymaj drzwi blisko

Aby zmniejszyć zużycie energii, musisz trzymać drzwi zamknięte. Kiedy masz tendencję do jedzenia lub picia, pomyśl o tym z wyprzedzeniem. Lodówka zużywa więcej energii elektrycznej, jeśli drzwi pozostają szeroko otwarte, ponieważ lodówka musi utrzymywać swoją temperaturę. Więc chwyć potrzebne rzeczy w mniej niż 10 sekund, aby oszczędzić energię.

Wskazówka 2. Kup nową lodówkę

Stare lodówki zużywają o wiele więcej energii niż nowoczesne, ponieważ ich komponenty nie są zaprojektowane tak, aby wydawały się energooszczędne. Jednak ze względu na postęp technologiczny nowoczesne jednostki zużywają mniej energii. Dlatego kup nową lodówkę, jeśli chcesz wydać mniej.

Wniosek

Musisz wiedzieć, ile watów ma uruchomić lodówkę, ponieważ ta wiedza pomoże Ci wydać mniej i monitorować wydatki. Co więcej, pamiętaj o dwóch podstawowych wskazówkach wymienionych powyżej. Nie zapomnij też zadbać o swoją lodówkę! Jak wspomniano powyżej, minilodówki są również dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zaoszczędzić energię, dowiedz się, jaki rozmiar minilodówki jest odpowiedni dla Twojego akademika.