Ile wart jest podgrzewacz wody na złom? 3 najlepsze sposoby na radzenie sobie ze skrawkami!

Ile jest wart podgrzewacz wody na złom? Rozmiar podgrzewacza wody i rodzaje materiałów użytych do jego budowy będą miały wpływ na jego cenę. Możesz jednak mieć maksymalnie od 7 do 30 USD. Zależy to również od tego, czy przyniosłeś urządzenie jako całość, czy rozdzieliłeś części. Kupiłeś niedawno nowy system podgrzewacza wody w celu zastąpienia starego i nie wiesz, co zrobić ze starym?

Cóż, zawsze istnieje możliwość usunięcia starego. Jednak możesz się zastanawiać, czy złomowanie całości będzie tego warte.

Ile wart jest podgrzewacz wody na złom? 3 najlepsze sposoby na radzenie sobie ze skrawkami!

Ja też znalazłem się w takiej samej sytuacji jak Twoja i miałem problem, gdzie umieścić starą grzałkę lub z niej skorzystać. To, co zrobiłem, to złomowanie wszystkich metalowych części, które miały wartość. Mam dla Ciebie listę sugestii, jak pozbyć się starego podgrzewacza wody na trzy sposoby. Przeczytaj ten artykuł, aby zobaczyć, czy Twój podgrzewacz wody jest wart więcej, czy mniej, jeśli zdecydujesz się go złomować tak jak ja!

Ile wart jest podgrzewacz wody na złom?

Prawdopodobnie wymieniłeś stary podgrzewacz wody i po prostu nie ma już miejsca na przechowywanie starego. Cóż, jest więcej niż jeden sposób na pozbycie się tego starego podgrzewacza wody. Na szczęście dla ciebie mam listę rzeczy, które możesz zrobić ze starym podgrzewaczem wody.

#1. Recykling

Aby dobrze wykorzystać stary podgrzewacz wody, należy go poddać recyklingowi. Wiele firm zajmujących się recyklingiem chętnie kupi Twoje podgrzewacze wody i zezłomuje je na metal. Chociaż firmy te prawdopodobnie zmuszą Cię do zapłacenia aktualnej stawki lub opłaty za utylizację urządzenia. Chociaż przepisy regulują inaczej w każdym stanie, wymagając, aby sprzedawca miał co najmniej 18 lat i ważny dokument tożsamości, aby skorzystać z usług. Jeśli nie możesz znaleźć firmy recyklingowej, która odbierze stary grzejnik, spróbuj sprawdzić swój samorządy do dysponowania jednostką. Twój lokalny samorząd może mieć usługi, które pomogą Ci w recyklingu lub odebraniu podgrzewacza wody z Twojej lokalizacji.

#2. Wynajęcie usługi usuwania śmieci

Usługi usuwania śmieci, takie jak 1-800-GOT-JUNK? oferuje usługi odbioru i utylizacji rozkładów dla tego typu urządzeń. Mają też odbiór tego samego dnia, który pozwoli im odebrać stary grzejnik z dowolnego miejsca. Albo złomują jednostkę, ponieważ uniemożliwiają wyrzucenie tych jednostek na wysypiska śmieci, ponieważ nadal możesz z nich korzystać, lub mogą zostać przekazane w miarę możliwości, zwłaszcza jeśli zespół nadal działa dobrze. Wystarczy telefon, ale radzę najpierw opróżnić grzejnik. Nie tylko pomogą pozbyć się grzejnika, ale także posprzątają pomieszczenie.

#3. Samodzielne złomowanie podgrzewacza wody

Z trzech dostępnych opcji jest to jedyna, w której otrzymasz trochę gotówki w zamian za utylizację starego podgrzewacza wody. Musisz wiedzieć, które rodzaje metali są opłacalne, a które nie. Ponieważ istnieją dwa rodzaje podgrzewaczy wody; gazowe i elektryczne, oto kroki, które pomogą ci sprawdzić metalowe części podgrzewacza wody.

Zaczynając od góry podgrzewacza wody, sprawdź, czy zamocowane są złączki i rury. Za pomocą magnesu możesz znaleźć metalowe materiały w swoim zbiorniku. Liny są zrobione z żelaza, ale prawdopodobnie z miedzi lub mosiądzu, jeśli tak nie jest. Nadal możesz je sprzedawać, ale za niższą cenę. Usuń go za pomocą klucza do rur lub przetnij piłą. Pręt anodowy można również umieścić wewnątrz grzejnika, ponieważ jest on wykonany głównie z aluminium, magnezu lub kombinacji metali, a nawet miedzi.

Jeśli masz gazowy podgrzewacz wody, lepiej odsprzedać go samodzielnie, ponieważ prawdopodobnie uzyskasz lepszą cenę. Chociaż możesz również mieć sklepy ze złomem, które oferują specjalne stawki dla swoich regulatorów, aby uzyskać najlepszą cenę za stary podgrzewacz wody. Z drugiej strony elektryczne podgrzewacze wody są w większości wykonane z miedzi ocynkowanej lub stali nierdzewnej. Te części można znaleźć na górze lub na dole paneli dostępu. Sprawdź również okucia za pomocą noża lub śrubokręta. Niektóre materiały mosiężne mogą stać się nierozpoznawalne z powodu korozji spowodowanej starością urządzenia.

Ile więc wart jest podgrzewacz wody na złom? Cena za podgrzewacz wody na złom będzie zależeć od wagi każdej metalowej części, którą posiadasz. Możesz więc oczekiwać zwrotu od 7 do 30 USD za stary podgrzewacz wody. Ponieważ podgrzewacz wody waży co najmniej 150 funtów po opróżnieniu. Proponuję sprawdzić ceny zakupu każdego rodzaju na lokalnym złomowisku. Jednak cały proces samodzielnego wykopywania kawałków każdej metalowej części będzie również zależał od tego, czy masz jeszcze na to czas. Możesz również przeczytać o liście kontrolnej podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz, gdy wiesz, ile wart jest złomowany podgrzewacz wody, możesz bardzo dobrze rozważyć opcje, czy sprzedać go w całości, czy złomować tylko metalowe części. Niemniej jednak nadal możesz odzyskać kilka dolarów za złomowanie starego podgrzewacza wody. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie i jak ustawić termostat podgrzewacza.