Ile tkaniny na poduszkę do rzucania. Kompletny przewodnik

Jeśli zastanawiasz się, ile materiału potrzebujesz na poduszkę do rzucania, może to być od jednego do dwóch metrów. Pamiętaj jednak, że poduszki do rzucania występują w różnych rozmiarach, więc aby uzyskać, musisz dokonać regulacji z materiałem. Jeśli zamierzasz użyć jej do dodania szczegółów na poduszce do rzucania, może być konieczne zapewnienie naddatku na tkaninę.

Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak obliczyć zapotrzebowanie na materiał na poduszkę do rzucania. Dowiesz się również, jak łatwo wykonać poduszkę do rzucania z zamknięciem kopertowym. A na dodatek znajdziesz wskazówki, jak wybrać materiał na poduszkę do rzucania.

Ile tkaniny na poduszkę do rzucania. Kompletny przewodnik

Ile materiału potrzebujesz na poduszkę do rzucania

Zawsze możesz użyć kalkulatora tkaniny do rzucania poduszki, ale aby szybko podać liczbę, potrzebujesz jednego do dwóch metrów. Chodzi o to, że szerokość tkaniny będzie taka sama jak poduszka, ale długość będzie nieco większa. Jednak zawsze dobrze jest przeznaczyć więcej materiału na naddatek na szwy i inne szczegóły, które warto dodać do poduszki do rzucania.

Jeśli masz już poduszkę do rzucania, możesz ją zmierzyć, aby znaleźć wymiary, które chcesz wyprodukować. Pamiętaj tylko, aby przeznaczyć pół cala naddatku na szew wokół poduszki. Na przykład, typowa poduszka do rzucania o wymiarach 14 na 14 cali może zużywać pół metra tkaniny do wyprodukowania dwóch 15-calowych kawałków kwadratowego materiału.

Ile materiału na ściągawkę na poduszkę

Przede wszystkim pamiętaj, że te kwoty są szacunkowe. Zawsze możesz dostosować rozmiar materiału, którego potrzebujesz, aby uniknąć wad podczas robienia poduszki do rzucania. Być może jest to jeszcze bardziej niezawodne, jeśli mierzysz poduszkę, jak omówiono wcześniej.

Poduszka do rzucania o wymiarach 30 na 30 cali może wykorzystywać jard tkaniny, a połowa z niej będzie najlepsza na poduszki do rzucania o wymiarach 14 na 14 i 16 na 16 cali. Mniejsza poduszka do rzucania o wymiarach około 12 na 12 cali zużywa ⅓ jarda materiału, podczas gdy poduszka do rzucania o wymiarach 18 na 18 cali wymaga. Jarda materiału. Wreszcie ¾ jarda tkaniny powinno dać poduszkę do rzucania o wymiarach 20 na 20 cali.

Jak kupić materiał na poduszkę do rzucania

Ilość tkaniny

Kupując materiał na poduszki do rzucania, należy zapoznać się z terminologią. Na przykład metr tkaniny ma zwykle 56 cali szerokości, a pół jarda ma 18 cali długości i różne szerokości. Z drugiej strony, jeśli kupiłeś grubą ćwiartkę tkaniny, możesz oczekiwać, że będzie miała 18 cali długości i połowę szerokości.

Rozmiary śrub będą się również różnić w zależności od szerokości i mogą wynosić od 36, 45, 54 i 60 cali. Sklep odetnie twoją tkaninę ze śruby zgodnie z twoją żądaną ilością, która może być jardem lub częścią stoczni. Jednak każdy sklep będzie się różnić w zależności od tych pomiarów, więc spodziewaj się pewnych korekt i wcześniej zapytaj o wymiary.

Rodzaj tkaniny

Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie tkaniny na poduszki, oprócz ilości, jest rodzaj materiału. Masz do wyboru wiele opcji, od tkaniny dekoracyjnej do dekoracji domu na poduszki o różnych fakturach i nadrukach, po pikowanie tkanin w różnych kolorach lub wytrzymałych tkanin obiciowych.

Te wybory będą zależeć od żądanego wykończenia, wzoru, koloru, projektu, tekstury, a nawet budżetu. Powinieneś szybko znaleźć materiał, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwanemu efektowi poduszki. Możesz nawet pomyśleć o wygodzie, jeśli zamierzasz używać również poduszki do rzucania.

Jak ręcznie wykonać poduszkę do szybkiego rzutu dla początkujących

Teraz, gdy już wiesz, ile materiału potrzebujesz na poduszkę do rzucania, możesz szybko samodzielnie wykonać poduszkę. Oto łatwy przewodnik dla początkujących, który nie zawiera zamków błyskawicznych. Możesz szybko zmienić poszewki ze względu na styl otwierania, a nawet możesz obejść się bez maszyny do szycia!

Pamiętaj, aby dwukrotnie złożyć jeden długi bok dwóch tylnych części i obszyć je przed rozpoczęciem. Następnie umieść przednią tkaninę prawą stroną do góry, tak aby tylne części prawą stroną do dołu zachodziły na siebie, aby służyły jako otwór. Sprawdź, czy nieobszyte krawędzie tylnych elementów znajdują się na górze i na dole przedniej części.

Zszyj całą podszewkę poduszką z pół cala naddatkiem, ale pamiętaj, aby za każdym razem, gdy zaczynasz i kończyć, szyć wstecz, wzmacniając szwy. Na koniec przytnij rogi i odwróć poduszkę. Ponieważ z tyłu masz zachodzące na siebie fragmenty materiału, nie potrzebujesz specjalnego otworu do włożenia poduszki.

Wniosek

Rzucane poduszki mogą być Twoim kolejnym projektem DIY. Ale zanim zaczniesz, czy wiesz, ile materiału potrzebujesz na poduszkę do rzucania? W zależności od rozmiaru poduszki wystarczy jeden lub dwa jardy materiału. Zawsze możesz skorzystać z kalkulatora lub sprawdzić wymiary rzucanej poduszki, którą chcesz skopiować.

Pamiętaj, aby przeznaczyć więcej materiału na szwy i potencjalne detale, które chcesz dodać do rzucanej poduszki. Wtedy powinno być łatwo kupić materiał w zależności od ilości i rodzaju materiału. A kiedy już masz materiał, możesz szybko ręcznie uszyć poduszkę do rzucania!

Po prostu nałóż na siebie dwa kawałki materiału z tyłu, aby służyły jako otwór na poduszkę. Następnie ułóż materiał z przodu i zszyj go dookoła, aby stworzyć podszewkę do rzucania poduszki. Voila! Po prostu sam tworzysz poduszkę do rzucania.