Ile sody kupić na wesele

Aby dowiedzieć się, ile napojów gazowanych kupić na wesele, oblicz dla napojów butelkowanych i puszkowanych, ponieważ obaj będą używać różnych formuł. W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo, jak zamówić wystarczającą ilość napojów gazowanych na wesele.

Polecamy również przeczytać o tym, jak zaopatrzyć bar na przyjęcie weselne, aby pomóc Ci przygotować wystarczającą ilość napojów dla swoich gości. W ten sposób możesz efektywnie trzymać się swojego budżetu i uniknąć nadmiernego zamawiania.

Ile sody kupić na wesele

Ile napojów gazowanych kupić na wesele: napoje w butelkach a napoje w puszkach

Oto, ile napojów gazowanych potrzebujesz na wesele:

Jeden butelkowany napój gazowany na godzinę w recepcji dla każdego gościa

Butelka napoju gazowanego to zwykle 20 uncji, a każdy gość może wypić jedną na godzinę w recepcji. Oczekuj, że przyjęcie weselne będzie trwało trzy godziny, co oznacza:

Potrzebujesz 150 napojów gazowanych w przypadku wesela na 50 osób lub 300 napojów gazowanych w przypadku wesela na 100 osób. Jeśli grupujesz gości w 5s przy każdym stole, każdy stół będzie miał 15 napojów gazowanych w butelkach.

Pamiętaj, że nawet jeśli gość wypije tylko jedną butelkę napoju gazowanego, pozostałe dwie mogą być dodatkami, jeśli ktoś chce kolejną lub jeśli przyjęcie trwa dłużej. Napoje gazowane mogą być również używane w barze podczas przygotowywania napojów alkoholowych.

Oto, ile sody w puszkach potrzebujesz na wesele:

Dwie puszki na godzinę w recepcji dla każdego gościa

Niektóre wesela wolą napoje gazowane w puszkach, aby ułatwić otwieranie, a biorąc pod uwagę, że zwykle może zawierać 12 uncji sody, jeden gość może spożywać dwie puszki na godzinę. Biorąc to pod uwagę, dwie puszki na osobę na godzinę przyjęcia będą twoją formułą.

Jeśli będziesz mieć 50 gości, trzygodzinne przyjęcie weselne będzie wymagało do 600 puszek po napojach i dwa razy więcej, jeśli masz 100 gości. Wydaje się, że jest dużo do zamówienia, ale pamiętaj, że niektórzy goście wybierają napoje bezalkoholowe przez całą noc.

A jeśli zamawiasz tylko napoje gazowane w puszkach na wesele, być może będziesz musiał dodać dodatkowe 50% więcej, aby przeznaczyć na napoje. Jedyną kwestią do rozważenia jest rodzaj baru, jaki masz na weselu, czy goście będą serwować sami, czy jest określona ilość drinków dla każdego gościa.

Ile dodatkowej sody zamówić na wesele

Jeden dodatkowy napój gazowany na gościa

Możesz mieć jedną dodatkową wodę mineralną w butelce lub w puszce na każdego gościa na weselu. Na przykład, jeśli każdy gość wypije trzy napoje gazowane na trzygodzinne przyjęcie weselne, zamówisz cztery napoje gazowane na gościa, aby uwzględnić dodatkowe napoje.

Jeśli okaże się, że zamawiasz za dużo i przekraczasz budżet na samą wodę sodową, oceń typy gości, których będziesz mieć na weselu. Czy na przykład wolą wodę lub napoje alkoholowe niż napoje gazowane?

Ile napojów gazowanych potrzebujesz na 100 gości na weselu?

Szybkim przewodnikiem do zapamiętania przy zamawianiu napojów gazowanych dla 100 osób jest otrzymanie 200 puszek na godzinę odbioru. Oczywiście przy założeniu, że każdy gość spożyje dwie napoje gazowane w puszkach na godzinę, co oznacza, że ​​trzygodzinne przyjęcie będzie wymagało 600 puszek na wesele dla 100 osób.

Jeśli recepcja trwa dłużej niż trzy godziny, należy doliczyć jedną dodatkową napój gazowany na gościa. Mogą również użyć tej dodatkowej sody, jeśli przygotowują napój w barze weselnym.

Wreszcie, jeśli zamawiasz napoje gazowane w butelkach po dwa litry każda, możesz również policzyć 20 butelek na 100 gości. Pamiętaj, aby odpowiednio obliczyć, zwłaszcza przy zakupie większych porcji napojów gazowanych.

Ile wydać na napoje bezalkoholowe na wesele?

Uwzględnij koszty napojów bezalkoholowych w kwocie, jaką chcesz wydać na drinki w barze weselnym. Rozważ zaoferowanie trzech do czterech rodzajów napojów bezalkoholowych, takich jak napoje gazowane, soki i bezalkoholowe napoje spirytusowe.

Biorąc to pod uwagę, przeznacz 15% całkowitego budżetu weselnego na napoje, zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Możesz także przeczytać o tym, czym jest suche wesele, aby stworzyć menu, które nie zawiera dużo napojów alkoholowych.

Jak obliczyć napoje na wesele?

Prostą formułą do zapamiętania jest założenie, że jeden gość wypije półtora drinka na godzinę. Stąd pamiętaj, że odbiór może trwać od trzech do pięciu godzin.

Inne zmienne do zapamiętania to rodzaje i liczba napojów, które oferujesz. Na przykład, czy będziesz podawać tylko napoje gazowane, wino i piwo?

Najlepiej byłoby policzyć inne napoje, takie jak soki i napoje bezalkoholowe, które można również wykorzystać podczas przygotowywania innych napojów. Następnie przydziel każdemu gościowi weselnemu jeden dodatkowy napój, aby mieć pewność, że wystarczy.

Ile butelek wody potrzebuję na 50-tki ślub?

W recepcji można kupić 50 butelek wody na wesele dla 50 osób na godzinę. Następnie kup kolejną dodatkową butelkę dla każdego gościa, nawet jeśli założysz, że będzie pił inne napoje w miarę upływu godzin w recepcji.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedziałeś się, ile kupić na wesele, pamiętając, że każdy gość będzie miał jedną butelkę na godzinę na recepcji lub dwie napoje w puszkach na godzinę na recepcji.

Pamiętaj, że wesela mogą trwać od trzech do pięciu godzin, więc oblicz odpowiednio. Mamy nadzieję, że te formuły Ci pomogły; zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.