Ile ściegów łańcuszkowych na koc? Co wiedzieć

Jeśli chcesz wiedzieć, ile ściegów łańcuszka na koc, musisz wziąć pod uwagę rodzaj koca, grubość przędzy, grubość i rozmiar haczyka. Nie martw się, ponieważ podamy również szacunkowe liczby ściegów dla najpopularniejszych rozmiarów kocyków. Wtedy będziesz wiedział, czego się spodziewać po projekcie, który masz na myśli.

Na przykład kocyk dziecięcy zaczyna się od innej liczby szwów do bardziej dużego koca. Ale bardziej niż rodzaj wzoru koca, rozważysz również wiele czynników, które mogą wpłynąć na liczbę ściegów łańcuszka. Za kilka sekund zrozumiesz, o co nam chodzi.

Ile ściegów łańcuszkowych na koc? Co wiedzieć

Ile ściegów łańcuszkowych na koc: jak znaleźć swój numer łańcuszka

Aby uzyskać oszacowanie, ilość ściegów łańcuszka potrzebnych do wykonania koca wynosi od 90 do 225 łańcuszków. Dzieje się tak, ponieważ każdy rodzaj koca różni się rozmiarem i należy wziąć pod uwagę grubość przędzy i osobistą miernik. Możesz również użyć większego haka, więc łańcuchy, które zrobisz, mogą być mniejsze.

Pamiętaj, że na pytanie ile ściegów na koc nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli ktoś Cię o to zapytał, musi być bardziej szczegółowy ze wzorem i czynnikami, o których wspomnieliśmy. Chcesz również wyjaśnić wagę przędzy, jaką będzie używał koc i sprawdzić, czy wzór ściegu koca wymaga określonej liczby łańcuszków.

Szacunkowa liczba łańcuchów, aby rozpocząć różne rodzaje koców

Koc odbiorczy o szerokości 24 cali będzie miał łańcuch startowy równy 90, podczas gdy kocyk dziecięcy o szerokości 30 cali będzie miał 113. W przypadku większych kocyków, takich jak rzut o szerokości 60 cali, łańcuch startowy będzie miał 225. pełnowymiarowy afgański koc o szerokości 54 cali, twój łańcuch startowy będzie miał 203. 

Pamiętaj, że te szacunki dotyczą koców bez zasłon. Zakładamy również, że Twój rozmiar haczyka to 5 mm lub H, a waga przędzy to średnia 4. Chociaż zawsze warto wiedzieć, ile łańcuszków będziesz potrzebować na koc, lepiej wiedzieć, jak długi będzie Twój łańcuszek. koc, aby uniknąć problemów.

Ile szwów znajduje się w kocu do rzucania?

Jeśli chcesz zrobić na drutach koc, być może będziesz musiał nabrać od 30 do 300 oczek. Koce do rzucania mają różne wymiary, a także musisz wziąć pod uwagę, jakiej przędzy wymaga wzór, więc ściegi, które wykonasz, są również zmienne. Wskazówka, o której możesz pamiętać, to sprawdzić etykietę włóczki, ponieważ będzie tam informować, ile oczek jest na cal włóczki po przerobieniu.

W ten sposób możesz oszacować, ile oczek musisz nabrać na rzut. Jeśli nadal nie masz pewności, pomnóż liczbę ściegów na cal przez długość rzutu w calach. Dlatego 40-calowy koc do rzucania, który używa przędzy zdolnej do 4 oczek na cal, będzie wymagał narzucenia 160 oczek.

Jaki jest najlepszy ścieg szydełkowy na koc?

1. Ścieg mchu dla początkujących

Ścieg mchu jest odpowiedni dla początkujących, którzy dopiero zaczynają szydełkować koc. Wzór ściegu z mchu jest stosunkowo prosty, na drutach jeden przerobisz, przerobisz jeden na lewo w rzędach 1 i 2, a przerobisz na lewo w rzędach 3 i 4. Powtórzysz te cztery rzędy dla wzoru i nie będziesz przytłoczony w tworzeniu pierwszego koca.

2. Ścieg waflowy na przytulny koc

Ścieg waflowy jest idealnym ściegiem szydełkowym dla tych, którzy chcą, aby ich kocyk był miękki i ciepły. Gotowy kocyk będzie miękki do przytulania, a konsystencja nadaje się również na chłodne miesiące. Powinieneś łatwo znaleźć w Internecie wzory koców, które wykorzystują ścieg waflowy.

3. Ścieg C2C dla jednolitych kolorów lub kolorów

Innym stosunkowo łatwym szydełkiem do wykonania koca jest ścieg C2C lub ścieg od rogu do rogu. To nawet jeden z najpopularniejszych ściegów na koce. A jeśli chcesz zrobić koc w jednolitym kolorze lub coś bardziej kolorowego, ścieg C2C będzie najwygodniejszym ściegiem.

4. Podwójne szydełko, aby szybko zakończyć

Ponieważ koce to duże projekty, większość ludzi uważa je za zbyt długie, aby je ukończyć. Dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć podwójnego ściegu szydełkowego, jeśli chcesz szybko pracować na kocu. Rytm jest płynny i nie znudzisz się powtórzeniami dla Twojego koca.

Jaki jest dobry rozmiar szydełkowego koca?

Klasycznym kocem do szydełkowania jest koc afgański. Pełnowymiarowy Afghan zwykle mierzy 50 na 65 cali, więc na pewno uzyskasz jak najwięcej z ukończonego projektu. Ale jeśli chcesz na szydełku coś mniejszego, kocyk dziecięcy jest kolejnym faworytem w kocykach szydełkowych, ponieważ ma tylko 25 na 30 cali.

Ogólnie rzecz biorąc, masz tyle swobody w szydełkowaniu koca. Wymienione rozmiary są jednak tylko wskazówkami, ponieważ wzór i grubość mogą zmieniać wymiary. Pracuj z tym, co jest dla Ciebie osobiście wygodne, dzięki czemu będziesz cieszyć się robieniem koca.

Wniosek

Czy planujesz szydełkować koc? Wiedza o tym, ile ściegów łańcuszka na koc jest całkiem niemożliwa, ponieważ musisz wziąć pod uwagę grubość, przędzę i haczyk. Możesz jednak oczekiwać, że twój początkowy łańcuch będzie wynosił od 90 do 225.