Ile przędzy na kocyk dziecięcy? 2 najlepsze wskazówki do poznania

Aby wiedzieć, ile przędzy na kocyk dziecięcy zależy od rozmiaru kocyka, który chcesz wykonać. Pamiętaj, że istnieją różne wymiary, nawet w przypadku kocyków dziecięcych. Zajmiemy się tym, czego możesz oczekiwać od kocyków dziecięcych.

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik dotyczący znajomości metry przędzy potrzebnej do wykonania koca, ten artykuł będzie równie wyczerpujący. Więc na co czekasz? Zabierzmy się za projekt Twojego kocyka dla dziecka!

Ile przędzy na kocyk dziecięcy? 2 najlepsze wskazówki do poznania

Jak poznać ilość przędzy na kocyk dziecięcy?

Możesz oszacować ilość włóczki, której będziesz potrzebować na bazę kocyka dziecięcego, na podstawie wzoru tworzonego projektu. Zadaj sobie pytanie, jak duży jest kocyk dziecięcy i poznaj, jakiej przędzy i ściegów wymaga wzór. Zapamiętaj ten główny punkt, a możesz łatwo założyć, ile włóczki będziesz potrzebować, aby wykończyć kocyk dziecięcy.

Jakiej przędzy użyjesz do wzoru kocyka dziecięcego?

Niektóre wzory kocyków dziecięcych wymagają grubszej przędzy. W takim przypadku będziesz potrzebować mniej włóczki, ponieważ robisz koc z większymi oczkami. Możesz również użyć do wzoru przędzy o innej gramaturze, więc pamiętaj o dostosowaniu ilości włóczki, którą będziesz przygotowywać.

Szacunki dotyczące metrażu są oparte na standardowym mierniku tej wagi przędzy. Jeśli nie używasz dżerseju, będziesz potrzebować więcej włóczki lub odwrotnie, jeśli użyjesz większych drutów.

Ile kawałków potrzeba, aby zakończyć rozmiar koca?

Jeśli nie masz pewności, jak zmierzyć długość koca, możesz łatwo policzyć kawałki dzianiny, wykonując dużą próbkę według wzoru. Pamiętaj, aby użyć tej samej włóczki i drutów oraz wyprać próbkę przed zmierzeniem jej wymiarów i grubości.

Aby obliczyć, pomnóż zajmowany metraż przez liczbę kwadratów potrzebnych do znalezienia swojego miernika. Na przykład, jeśli wykonałeś próbkę o wymiarach 6 na 6 cali, a kocyk dziecięcy, który chcesz zrobić, ma 36 na 36 cali, oznacza to, że potrzebujesz 6 rzędów po 6 kwadratów, aby wykonać kocyk. Jeśli próbka używała 50 jardów przędzy, będziesz potrzebować 1800 jardów, aby ukończyć projekt.

Ile motków przędzy potrzebujesz na kocyk dziecięcy?

Motki włóczki, których będziesz potrzebować, będą podyktowane rozmiarem kocyka dziecięcego, który wykonasz. Na przykład mały kocyk niemowlęcy może zużyć tylko jeden motek, podczas gdy większe rozmiary będą potrzebować do czterech motków. Pamiętaj, że wzór może również wykorzystywać określoną gramaturę przędzy, co również może mieć wpływ na ilość włóczki, której będziesz potrzebować.

Załóżmy, że motek o wadze 3,5 uncji ma 220 jardów, a kocyk dziecięcy może zmieścić do 1500 jardów przędzy. Będziesz musiał przygotować do 7 motków włóczki. Zawsze lepiej mieć trochę więcej, więc nie bój się przygotować więcej włóczki.

Jakie są rozmiary kocyków dziecięcych?

Najlepiej byłoby podążać za wzorem kocyka dziecięcego zgodnie z rozmiarem kocyka dziecięcego. Nie da się podać konkretnych wymiarów i oznaczyć ich jako standardowy rozmiar kocyka dziecięcego, ponieważ musisz zastanowić się, czy szydełkujesz, robisz na drutach, czy szyjesz kocyk. Ale aby dać ci wskazówki dotyczące szacowania długości przędzy, oto kilka popularnych rozmiarów kocyków dziecięcych:

Najmniejszy kocyk dziecięcy to kochany kocyk o wymiarach 10 na 10 do 12 na 12 cali. Dostępne są również koce gondoli o wymiarach 13 na 28 cali oraz koce zabezpieczające o wymiarach 14 na 17 cali. Poniżej znajdują się wagi włóczek, które pomogą Ci w oszacowaniu.

Ile jardów potrzebuję na kocyk dziecięcy?

Wymagania dotyczące metrażu, aby wykonać koc o wymiarach około 36 na 36 cali, będą się różnić dla każdej wagi przędzy. Pamiętaj, aby dostosować, korzystając z dwóch omówionych przez nas wskazówek i w oparciu o rozmiar kocyka dziecięcego. Będziesz potrzebował 900 jardów grubej przędzy, podczas gdy czesankowa waga używa 1000 jardów.

Będziesz potrzebował około 1100 jardów lekkiej przędzy, podczas gdy sportowa waga będzie potrzebować 100 jardów więcej. Wreszcie przędza o wadze skarpety na podstawowy koc o wymiarach 36 na 36 cali może wynosić 1300 jardów. Zwróć uwagę, że kocyki dziecięce są mniejsze, więc możesz nawet mieć od 625 do 875 jardów włóczki.

Jaka jest najlepsza włóczka na kocyk dziecięcy?

Najlepsza gramatura przędzy na kocyk dla dziecka to lekka (3), średnia (4), a nawet bardzo nieporęczna (6). Jeśli chodzi o sam rodzaj przędzy, wybierz coś miękkiego i zmywalnego. Pamiętaj, że włóczka będzie przeznaczona na kocyk niemowlęcy, więc nie powinna podrażniać skóry dziecka, ale nadal nadaje się do prania w przypadku bałaganu.

Akryl, bawełna lub mieszanki tych dwóch byłyby idealnymi włóczkami na kocyki dla niemowląt. Niektórzy wolą również przędzę poliestrową lub nawet z alpaki.

Wniosek

Planujesz zrobić kocyk dla dziecka? Jeśli tak, mamy nadzieję, że ten artykuł o tym, ile włóczki na kocyk dziecięcy nauczył Cię sztuczek dotyczących szacowania metrażu lub motków. Ogólnie rzecz biorąc, musisz znać rozmiar i wzór kocyka dziecięcego, aby zidentyfikować rodzaj przędzy i ściegów, które będziesz robić.

Możesz także zrobić na drutach próbkę, aby znaleźć wymiary i grubość swojego projektu. Po zrozumieniu tych dwóch wskazówek skorzystaj z podanych przez nas szacunków dla każdej gramatury przędzy.