Ile propanu zużywa podgrzewacz wody RV? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, ile propanu zużywa podgrzewacz wody do kampera? Jeśli każdy domownik bierze trzy prysznice dziennie, podgrzewacz wody zużywa średnio od 1,5 do 2 galonów propanu tygodniowo. Jest to najbardziej opłacalne i wydajne źródło ciepła, ponieważ zapewnia wystarczającą ilość ciepłej wody na jedną kąpiel w około pół godziny.

Objętość zbiornika, częstotliwość z jaką woda jest wykorzystywana oraz temperatura zewnętrzna to czynniki, które wpływają na ilość zużywanego propanu. Na kempingu RV gorąca woda jest jednym z udogodnień, które możesz zabrać ze sobą.

Ile propanu zużywa podgrzewacz wody RV? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Jeśli Twój podgrzewacz wody działa na propan, musisz się przygotować. Ale ile gazu zużywa podgrzewacz wody w kamperze? Zapewniamy Cię, niezależnie od tego, czy musisz pamiętać, że masz całkiem niezły propan na wakacje, czy po prostu chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje Twój podgrzewacz wody. Dlatego zobaczmy, jak szybko obliczyć zużycie propanu w podgrzewaczu wody do kampera. Zacznijmy tą imprezę.

Jaka jest wielkość zbiornika propanu w kamperze

Zbiorniki z propanem w kamperach klasy CRV często mają pojemność od 20 do 40 galonów, podczas gdy zbiorniki w kamperach z siodłami zwykle mają od 40 do 60 galonów, a zbiorniki z propanem zwykle mają zasięg od 80 do 100 galonów w kamperach klasy A. Zbiornik o pojemności 20 galonów jest powszechny w kamperach klasy B i kamperach.

Jednak ponieważ każdy typ i producent kampera jest inny, sprawdź podręcznik właściciela, aby mieć pewność. Jeśli planujesz długą podróż, najlepszym wyborem będzie rozmiar 33 funtów, ponieważ pozwala na dłuższe podróże między kolejnymi dolewkami. Na twojej platformie zbiornik z propanem zależy od modelu platformy. Ile propanu zużywa podgrzewacz wody RV? Niektóre mogą zawierać 7 funtów propanu, podczas gdy inne mogą obsługiwać do 100 funtów.

Jaka jest pojemność propanu podgrzewacza wody do pojazdu rekreacyjnego

Ilość propanu zużywana przez system gorącej wody do kampera zależy od wielkości zbiornika ciepłej wody, ilości gorącej wody zużywanej podczas brania prysznica, kąpieli, prania, gotowania i ustawienia średniej temperatury podgrzewacza wody. Jak widzieliście, udzielenie właściwej odpowiedzi na to pytanie jest skomplikowane. Możemy jednak uzyskać bliskie przybliżenie za pomocą matematyki.

Rozważmy następujący scenariusz: W ciągu 42 godzin ciągłego użytkowania przyczepa podróżna lub kamper wyposażony w system gorącej wody o pojemności 6 galonów RV o wartości powyżej 10 000 BTU zużyje 20 funtów propanu. Chociaż może się wydawać, że w krótkim czasie jest to znaczna ilość propanu, należy pamiętać, że zbiornik ciepłej wody w kamperze czasami nie działa w sposób ciągły. Po prostu wykorzystuje propan do podgrzewania dodawania nowego zbiornika na wodę, co wymaga około 10 do 15 minut. Tak więc, teoretycznie, można by eksploatować system ciepłej wody RV przez prawie miesiąc na 20-funtowym zbiorniku, gdyby warunki były odpowiednie.

Czy to dobry pomysł, aby pozostawić włączony podgrzewacz wody w kamperze?

Podgrzewacz wody w kamperze nie musi być od razu wyłączany. Gdy nagrzewnica RV nie jest używana, po prostu wyłącz prąd do generatorów i transformatora (zwykle tylko jeden przycisk na tablicy rozdzielczej). Wszystko jest wyłączone, a system ciepłej wody jest. Po ponownym włączeniu zwrotu w następnym okresie, którego potrzebujesz, automatycznie włączy się ponownie.

Czy istnieje możliwość, że pozostawienie go włączonej wpłynie na podgrzewacz wody? Bynajmniej. Wiele systemów grzewczych ma 10-letnią żywotność, na którą nie ma wpływu częstotliwość ich włączania i wyjmowania. Zanim go włączysz, pamiętaj, że jest stale pełen wody. Zaszkodzisz, jeśli nie będzie wody! Pręt anodowy jest teraz instalowany w większości podgrzewaczy wody, aby uniknąć erozji. To doskonała myśl, aby zmieniać je co roku, aby przedłużyć żywotność podgrzewacza wody.

Zaleca się również czyszczenie wody co najmniej dwa razy w roku. Gromadzi brud. Brud może spowodować zapalenie się elementu grzejnego, jeśli jest zabrudzony! W rezultacie pozostawienie włączonego systemu ciepłej wody jest dopuszczalne. To ułatwia sprawę. Koszt i efekt ekologiczny byłby tylko trochę większy. Możesz być również zainteresowany rozwiązywaniem problemów z podgrzewaczem wody RV.

Czy pojemność zbiornika propanu RV jest mierzona w funtach lub galonach?

Pojemność galonów i waga zbiornika zwykle opisują zbiorniki na propan RV. Ogólnie rzecz biorąc, liczba galonów będzie wynosić 25% całkowitej kwoty. Na przykład jest to 106-funtowy zbiornik, który zawiera 25 galonów gazu. Więc nie zdziw się, jeśli znajdziesz jeden z dwóch zestawów liczb. Liczba galonów byłaby tą, na której powinieneś się skupić na końcu. Im większa kwota, tym rzadziej będziesz musiał ją ładować.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, ile propanu zużywa podgrzewacz wody RV po przeczytaniu tego artykułu. Podgrzewacze wody do pojazdów rekreacyjnych zużywają stosunkowo mało propanu; większość obozowiczów za każdym razem uruchamia zbiornik ciepłej wody. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, dlaczego spłukiwać podgrzewacz wody i co powoduje wyciek podgrzewacza wody.