Ile propanu zużywa podgrzewacz wody? 5 zaskakujących czynników, które na to wpływają!

Zastanawiasz się, ile propanu zużywa podgrzewacz wody? Ilość propanu zużywanego przez podgrzewacz wody zależy od kilku czynników, w tym wieku systemu ciepłej wody i ilości ciepłej wody wykorzystywanej w domu.

Podgrzewacz wody mający 40 galonów wody to standardowy rozmiar zbiornika, ponieważ może sprostać wymaganiom zwykłej rodziny, która może pomieścić od dwóch do trzech osób; typowa rodzina 2-3 osobowa; dziennie zużyje około 1,5 galonów propanu i około 250 do 300 galonów rocznie.

Ile propanu zużywa podgrzewacz wody? 5 zaskakujących czynników

Propan generuje 40 000 BTU na godzinę lub 1,5 galona dziennie w podgrzewaczu wody bez zbiornika. Pomiar zużycia propanu może pomóc w dokładnym zrozumieniu i przeanalizowaniu rocznego zużycia energii. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Oblicz zużycie propanu

Aby obliczyć, ile propanu zużywa podgrzewacz wody, nie trzeba wykonywać żadnych skomplikowanych obliczeń. Nie daj się za bardzo wciągnąć w liczby. Oto drobna wskazówka: Zawsze miej oko na liczbę galonów zużytych każdego miesiąca. Propan jest zwykle mierzony w litrach i galonach w kilku regionach świata, ale lubię używać tego drugiego, ponieważ jest to łatwiejsze. Ilość propanu produkowanego przez bezzbiornikowe podgrzewacze wody jest różna. Wiele grzejników bezzbiornikowych może dostarczać 2-5 galonów gorącej wody na minutę. Niektóre są w stanie wyprodukować do 9 galonów na minutę.

Według amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) galon propanu zawiera 91 452 BTU na godzinę. Możesz uzyskać te informacje, dzieląc ocenę BTU swojego podgrzewacza wody przez 91 452. Zastosowanie tych obliczeń pozwala obliczyć ilość propanu, jaką może pomieścić Twój podgrzewacz wody. Możesz być ciekawy, dlaczego Twoje miesięczne zużycie propanu wzrosło, mimo że nie robisz nic w domu. Dzieje się tak, ponieważ na wykorzystanie propanu wpływa kilka czynników. Więc wiesz, ile propanu zużywa podgrzewacz wody.

Czynniki, które wpływają na zużycie propanu

Oto kilka czynników, które mogą wpływać na propan używany przez podgrzewacz wody. Przeczytajmy je!

#1. Wody podziemne

Chociaż oczywiste jest, że propan obniża rachunki za energię w Twojej rodzinie, nadal musisz oszacować jego całkowitą efektywność energetyczną. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozejrzeć się po swoim otoczeniu. Przed zainstalowaniem świeżo zakupionego bezzbiornikowego systemu podgrzewania wody w swojej nieruchomości mieszkalnej, zawsze bierz pod uwagę swoją lokalizację jako jedną z zasadniczych zmiennych w zakresie ochrony propanu. Jeśli mieszkasz w chłodnej, północnej części, podgrzewanie wody zajmie zbyt dużo czasu. Dzięki temu do ogrzewania wody w pomieszczeniu użyjesz dodatkowego propanu.

Załóżmy, że średnia temperatura wód gruntowych w Twojej lokalizacji wynosi 52 stopnie Fahrenheita. W takim przypadku musisz mieć podgrzewacz wody o wydajności 5 GPM, który może podnieść go do 53 stopni Fahrenheita, aby uzyskać dobrze podgrzaną wodę domową. Należy pamiętać, że im zimniejsza woda napływa, tym więcej gromadzi się w niej temperatura. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, będziesz potrzebować podgrzewacza wody na zimną pogodę. Ogólnie rzecz biorąc, zewnętrzne zachowanie termiczne wpływa na wytwarzanie spalania propanu.

#2. Twarda woda

Zmiękczacz wody będzie wymagany, jeśli zewnętrzne zasilanie jest twarde. Jeśli w Twojej okolicy jest bardziej miękka woda, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej gazu.

#3. Wielkość rodziny

Im większa rodzina, tym więcej propanu jest zużywane. Oczekuj niższej ceny dla mniejszej liczby gospodarstw domowych. Dwuosobowe gospodarstwo domowe zużywa około 15 galonów wody każdego miesiąca, podczas gdy rodzina składająca się z pięciu lub sześciu osób zużywa około 40 do 50 galonów. Różni członkowie gospodarstwa domowego wykonują różne czynności. Sam ten element stanowi znaczną część ogólnego zużycia propanu. W rezultacie należy wziąć pod uwagę ten element, ponieważ każda rodzina ma swój sposób na korzystanie z ciepłej wody. Najlepiej sprawdzić wskazówki dotyczące bezpieczeństwa nagrzewnicy propanowej.

#4. Wydajność podgrzewacza wody

Technologia oszczędzania wody różni się w zależności od typu podgrzewacza wody bez zbiornika. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ocenę BTU. Będzie wyświetlać ilość zużytego propanu co godzinę. Po drugie, istnieje znaczne natężenie przepływu. Model o większej pojemności galonowej działałby wydajniej przy konwersji ciepłej wody. Dzieje się tak, ponieważ system o dużej wydajności może w tym samym okresie podgrzewać bardziej doskonałą wodę przy znacznie tej samej ilości energii niż systemy o małej wydajności. Oznacza to po prostu, że im wyższy wskaźnik GPM, tym mniej propanu jest zużywane. Rinnai RU130iP to nagrzewnica bezzbiornikowa o doskonałej efektywności energetycznej. Zgodnie z jego cechami, ma system 7 GPM i szybko spełni Twoje potrzeby w zakresie ochrony propanu.

#5. Miesięczny koszt propanu

Galon propanu kosztuje co najmniej 2,00 USD, ale miesięczne koszty będą się różnić. To zależy od tego, jak dużą masz rodzinę i ile korzystasz z ciepłej wody. Dowiedz się, ile kosztuje uruchomienie grzejnika pokojowego 1500W.

To okładka!

Łatwo jest obliczyć, ile propanu zużywa podgrzewacz wody. Możesz po prostu ograniczyć zużycie propanu, jeśli masz niezbędne informacje. Zawsze miej na uwadze zmienne, które wpływają na konsumpcję. Pomoże Ci w dokonaniu dokładnych obliczeń. Sugerujemy zakup bezzbiornikowego podgrzewacza wody Rinnai RU130iP, jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj bezzbiornikowego podgrzewacza wody kupić. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy nagrzewnica na propan w pomieszczeniach i jak naprawić nagrzewnicę na propan.