Ile oszczędza koc z podgrzewaczem wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile oszczędza koc z podgrzewaczem wody? Ten artykuł odpowie na to za Ciebie. Gdy podgrzewacz wody nie jest odpowiednio izolowany, koc może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej. Izolacja podgrzewacza wody może zmniejszyć straty ciepła resztkowego o 20 do 40 procent i zaoszczędzić około 8 do 17 procent na wydatkach na wodę grzewczą.

Z okresem zwrotu około jednego roku, wstępnie przycięte koce zaczynają się od około 30 USD.

Większość specjalistów uważa, że ​​awaria cieplna podgrzewaczy wody dochodzi do komina. W rezultacie koc nie spełnia żadnej funkcji z tego rodzaju podgrzewaczami. Z drugiej strony koc to zbędny wydatek z pewnymi współczesnymi podgrzewaczami wody. To tylko zapowiedź. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest koc podgrzewacza wody?

Większość czasu podgrzewacza wody przeznacza się na podgrzanie zbiornika wody. Z tak wielu podgrzewaczy wody może uciekać znaczne ciepło, co powoduje, że zużywają one dodatkową energię na podgrzanie wody. Koc do podgrzewacza wody wydaje się być podstawowym arkuszem izolacyjnym owiniętym wokół podgrzewacza wody i przymocowanym specjalnym paskiem lub taśmą klejącą. Producenci okrywają wiele z nich błyszczącą folią, aby poprawić izolację i sprawić, by grzejnik wyglądał jeszcze bardziej obco.

Dodatkowa warstwa izolacyjna minimalizuje rozpraszanie ciepła i energii niezbędnej do utrzymania odpowiedniej temperatury pomieszczenia. Elektryczne podgrzewacze wody są proste w instalacji, wymagają jedynie przykrycia i zamocowania, ale gazowe podgrzewacze wody są znacznie bardziej skomplikowane i wymagają specjalistycznych instalacji ze względów bezpieczeństwa. Zainstalowanie nowego koca podgrzewacza wody nie jest trudne. Niemniej jednak upewnij się, że przestrzeń wokół grzejnika jest wolna od przeszkód, abyś mógł wygodnie pracować.

Te koce są ogromne i nieporęczne w poruszaniu się. Posiadanie dodatkowej pary rąk również może być korzystne.

Zasada działania koca podgrzewacza wody

Wybierając koc do podgrzewacza wody, szukaj takiego, którego wartość R wynosi dziesięć lub więcej. Wydajność termiczna i skuteczność izolacyjna opakowania to wartość-R. Materiał, w tym jego wysokość i grubość, określa wartość-R produktu. Większość koców to włókno szklane z taką winylową lub aluminiową warstwą odbijającą światło. Jeśli szukasz bardziej ekologicznej opcji, dostępne są pokrowce z izolacją z odzyskanego lnu. Pomaga dowiedzieć się, ile oszczędza koc podgrzewacza wody.

Podgrzewany zbiornik na wodę przechowuje zapas świeżej wody, która nagrzewa się do określonej temperatury.

Za każdym razem, gdy ktoś włącza kran z wodą, woda przepływa ze zbiornika do wylewki, zapewniając podgrzaną wodę. Z drugiej strony zbiornik powinien utrzymywać swoje rezerwy w stanie podgrzanym przez cały czas, aby woda była gorąca po każdym włączeniu kranu. Funkcje pokrywy podgrzewacza wody zapewniają izolację zbiornika, zapobiegając ucieczce ciepła i zmniejszając ilość energii, jaką podgrzewacz wody chce utrzymać podgrzewaną wodę dla odbiorców.

Czy koc podgrzewacza wody jest dobry?

Koce podgrzewacza wody, jak wspomniano wcześniej, zmniejszają wydatki na energię, minimalizując straty energii resztkowej o 20 do 40 procent. To może zaoszczędzić od 8% do 18% na rachunkach za ogrzewanie. Koc już się zrekompensował w ciągu roku użytkowania dzięki temu wskaźnikowi. Takie koce nie tylko oszczędzały energię elektryczną i gotówki, ale też utrzymywały stałe ciepło w wodzie.

W przypadku domów z systemami grzewczymi w wieku od 12 do 15 lat zakup koca grzewczego jest rzeczywiście doskonałą opcją.

Niemniej jednak po 15 latach zaleca się wymianę jednostki na nowoczesną. Hybrydowe systemy grzewcze zwykle umieszczane w pomieszczeniach lub w garażu nie nadają się do koców grzewczych. Dotknięcie zbiornika podgrzewacza wody jest najłatwiejszą metodą określenia, czy może być korzystne z koca podgrzewacza wody. Dodatkowa izolacja może być korzystna, jeśli zbiornik jest gorący w dotyku. Ciepło, którego doświadczasz, jest oznaką utraty ciepła.

Niektórzy, którzy mieszkają w chłodniejszych obszarach, odniosą takie same korzyści, jak ci w cieplejszym klimacie, ponieważ jeszcze więcej mocy jest zmuszone do utrzymywania odpowiedniej temperatury w zbiorniku na wodę. Z drugiej strony ten artykuł może okazać się pomocny: wady podgrzewacza wody bez zbiornika lub jak wyczyścić podgrzewacz wody bez zbiornika.

Gdzie jest potrzebny koc do podgrzewacza wody?

Koce grzejne zalecano w domach o chłodniejszym klimacie, niezależnie od tego, czy są trzymane daleko poza domem, czy w piwnicy. Im wyższa różnica temperatur między urządzeniem a resztą regionu, tym większa strata energii w trybie czuwania. W rezultacie dochodzi do marnotrawstwa energii i wzrostu rachunków za energię.

Biorąc pod uwagę wiek podgrzewacza wody (dziesięć lat lub więcej), może być lepiej zmodernizowany za pomocą nowoczesnego typu, który jest znacznie bardziej kosztowny i droższy. energooszczędny na dłuższą metę! Użyj koca do podgrzewania wody, jeśli podgrzewacz ma od ośmiu do dwunastu lat i jest w dobrym stanie.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, ile oszczędza koc do podgrzewacza wody. Koce grzewcze są rzeczywiście ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Są trwałe, łatwe do wdrożenia i łatwo dostępne. Jest nie tylko oszczędny, ale także korzystny dla ziemi. Oto kolejny artykuł do przeczytania: jak zrobić słoneczny podgrzewacz wody.Dziękuję za przeczytanie!