Ile osób powinienem zaprosić na mój ślub

Odpowiedź na to, ile osób powinienem zaprosić na swój ślub, zależy od pięciu czynników. Więcej niż budżet, są inne względy, które wpłyną na wielkość listy gości podczas planowania ślubu.

Jeśli chodzi o to, ile osób zaprosić na ślub, możesz również chcieć wiedzieć, jak powiedzieć „nie plus” na zaproszeniach ślubnych. W ten sposób będziesz mieć tylko wybranych gości weselnych i unikniesz niezręcznych chwil podczas tego wyjątkowego dnia.

Ile osób powinienem zaprosić na mój ślub

Planujesz listę gości weselnych? Oto jak zdecydować, ile osób powinienem zaprosić na mój ślub

Trudno podać konkretną liczbę, aby wiedzieć, ile osób będzie na liście gości weselnych podczas planowania. Zamiast tego użyjesz pięciu czynników, aby określić osoby, które powinny zostać zaproszone, dostosowane do Twojego konkretnego ślubu.

5 ważnych czynników, aby wiedzieć, ile osób powinno zostać zaproszonych na Twój ślub

  • Wybierz osoby, w których chcesz uczestniczyć

Usiądź ze swoim partnerem i zdecyduj, jakie osoby chcesz mieć na swoim weselu. Są to niezbywalni goście weselni, którzy muszą być obecni i chcą świętować razem z Wami, niezależnie od wielkości wesela.

Upewnij się, że Ty i Twój partner jesteście zadowoleni z tej wstępnej listy gości, aby nikt nie poczuł, że ich pragnienia są pomijane. To nie jest jeszcze ostateczna lista gości, ale są to osoby, które nie zostaną odcięte, gdy ponownie sprawdzisz listę, aby ją skrócić z powodu ograniczeń.

  • Miej listę być może

Następnie napisz innym gościom, że możesz również chcieć uczestniczyć w weselu, ale nie są to dokładnie must-have. Mogą to być koledzy, znajomi, dalsi krewni lub inne powiązane osoby w twoim życiu.

Chociaż docenisz ich posiadanie, osoby te są zazwyczaj odcięte z listy gości weselnych, gdy wymagają tego ograniczenia. Mogą jednak być twoimi „może”, jeśli są osoby z twojej głównej listy, które nie mogą uczestniczyć.

Określ, kiedy powinno nastąpić RSVP na wesele, abyś wiedział, kiedy skontaktować się z listą być może, aby poznać swoją liczebność na weselu.

  • Rozważ swój budżet i miejsce

Po umieszczeniu członków na swojej idealnej liście gości, możesz ją wybrać, aby dostosować rozmiar do budżetu i miejsca ślubu. Pamiętaj, że około 40% Twojego budżetu zostanie przeznaczone dla gości, więc posiadanie obszernej listy gości będzie bardzo kosztowne.

Chcesz zapewnić im wygodne miejsce i satysfakcjonujący catering, aby świętować razem z Tobą na weselu. A przed samym ślubem wydasz również zaproszenia ślubne i potencjalnie podróż i zakwaterowanie na wesela docelowe dla swoich gości.

Jeśli chodzi o lokal, ten czynnik ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji o liczbie osób, które należy zaprosić, gdyż jego wielkość powinna zapewnić komfort wszystkim gościom. Skontaktuj się z koordynatorem lub personelem miejsca wesela, aby dowiedzieć się, ile osób może pomieścić.

  • Trzymaj się swoich granic

Pamiętaj, aby trzymać się swoich granic w odniesieniu do tej ostatecznej liczby po odjęciu listy gości zgodnie z pojemnością miejsca i budżetem weselnym. Rodzina i przyjaciele mogą zasugerować, kogo należy zaprosić na Twój ślub.

Jest to jeszcze bardziej prawdopodobne, jeśli za Twój ślub płacą rodzice. Jednak nie wahaj się z nimi skontaktować, dlaczego już zdecydowałeś się przejść z osobami i numerami, które chcesz umieścić na liście gości.

Jeśli problemem są krewni, przeczytaj wskazówki, jak urządzić mały ślub z dużą rodziną.

  • Zmień w zależności od rodzaju ślubu, jaki masz

Na koniec zadaj sobie pytanie, jakiego rodzaju ślubu chcesz? Na przykład, czy będzie to coś intymnego?

A może chcesz poszerzyć go o innych ludzi poza bliskimi przyjaciółmi i krewnymi? A może chcesz tylko niewielu ludzi do swojej ucieczki.

To ostatnia kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać liczbę gości, których można zaprosić na wesele. Na początek możesz sprawdzić, czym jest kameralny ślub, aby mieć pomysł na wesela z kilkoma gośćmi.

Jaka jest średnia liczba osób zaproszonych na wesele?

Średnia wielkość wesela w USA to mniej niż 200 osób, podczas gdy w 2021 r. większość wesel będzie miała 105 gości. To mniej niż w poprzednich latach, kiedy wesela liczą średnio 120 gości.

Możesz użyć tego numeru, aby wskazać, ilu gości możesz zaprosić. Następnie możesz skrócić listę gości w oparciu o budżet, miejsce i czy są to naprawdę osoby, z którymi chcesz świętować.

Jaki odsetek gości weselnych faktycznie uczestniczy?

Kiedy wysyłasz zaproszenia ślubne, nie oznacza to, że wszyscy na pewno przyjdą na wesele. Wręcz przeciwnie, możesz spodziewać się, że tylko 75 do 85% Twojej listy gości z różnych powodów się tam znajdzie.

Dlatego po otrzymaniu potwierdzeń możesz użyć swojej „listy być może”, aby zastąpić tych, którzy nie mogą uczestniczyć, jeśli policzyłeś już konkretny rozmiar ślubu. Tylko upewnij się, że wszystko potwierdzasz, aby uniknąć nieporozumień z listą gości.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Reasumując, ile osób powinienem zaprosić na swój ślub, będzie to zależało od pięciu czynników.

Możesz również śledzić średnią listę gości weselnych, poniżej 120 osób. Ale ostatecznie każdy rozmiar ślubu różni się w zależności od możliwości i oczekiwań pary.

Mamy nadzieję, że to pomoże; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.