Ile napiwków Koordynator sali weselnej

Jeśli nie wiesz, ile dać napiwku koordynatorowi miejsca wesela, rozważ napiwek w wysokości co najmniej 20 USD. Omówimy również etykietę napiwków dla innych dostawców ślubów, a nie tylko koordynatora miejsca wesela.

Pamiętaj, że każdy z tych dostawców ślubów odegrał znaczącą rolę w tym, aby Twój ślub przebiegł sprawnie, więc rozsądne jest dawanie im napiwków. A jeśli jesteście ciekawi, jak zostać koordynatorem ślubów, napisaliśmy osobny poradnik, czego można się spodziewać w tym zawodzie.

Ile napiwków Koordynator sali weselnej

Ile dajesz napiwek koordynatorowi sali weselnej?

Koordynator miejsca wesela to personel Twojego miejsca, który będzie z Tobą współpracować, aby zaaranżować miejsce zgodnie z Twoimi upodobaniami. W zależności od rodzaju zarezerwowanego miejsca i wybranego pakietu, miejsce może również zlecić swojemu koordynatorowi miejsca współpracę z dostawcami, takimi jak dekoratorzy i firmy cateringowe.

Ze względu na te liczne obowiązki, wystarczy dać napiwek koordynatorowi miejsca wesela, zwłaszcza jeśli zapewnia satysfakcjonującą obsługę. Zazwyczaj możesz dać im co najmniej 20 dolarów, ale możesz być hojny i przekroczyć to; niektóre pary zapewniają nawet opłatę napiwkową w wysokości 100 USD koordynatorowi miejsca weselnego.

Możesz również sprawdzić ostateczną fakturę z miejsca ślubu, ponieważ niektórzy mogą zawierać napiwek dla swojego personelu. Dotyczy to również sytuacji, gdy nie wiesz, ile zapłacić barmanowi za wesele, gdzie napiwek może być już uwzględniony na jego fakturze.

Napiwek ślubny dla koordynatorów ślubów

Etykieta napiwków weselnych dla koordynatorów ślubnych zależy od różnych zmiennych. Na przykład mogłeś zatrudnić koordynatora wesela, który nie znajduje się pod miejscem, lub wybrałeś bardziej zaangażowanego konsultanta ślubnego.

  • Ile dać napiwek koordynatorowi wesela?

Nie wszystkie miejsca weselne mają swojego koordynatora. Możesz również wynająć osobnego koordynatora wesela, który zrealizuje wszystkie plany i obowiązki w dniu ślubu.

Możesz dać temu dostawcy napiwek około 15% jego ceny za darmo. Niektóre pary wręczają koordynatorowi wesela prezent.

  • Ile dać napiwku organizatorowi ślubu?

Organizator ślubów będzie miał wyższy napiwek niż koordynator ślubu, ponieważ ten sprzedawca jest bardziej zaangażowany w ślub. Pomogą Ci zrealizować wizję, jaką masz na ślub, w tym rezerwować dostawców, a nie tylko komunikować się z nimi, jak w roli koordynatora.

Biorąc to pod uwagę, dobrze jest dać organizatorowi wesela od 100 do 500 dolarów jako napiwek, zwłaszcza jeśli pomagał ci w ślubie od samego początku. Oczywiście wielkość wesela i czas pracy z konsultantem ślubnym mogą również decydować o wysokości honorarium.

Jeśli masz mało budżetu, czy wiesz, że możesz nauczyć się planować wesele bez konsultantki?

Czy dajesz napiwek w dniu ślubu koordynatora?

Praca w miejscach weselnych nie jest łatwa, dlatego większość par zatrudnia koordynatora dnia ślubu. Dasz również napiwek temu dostawcy ślubów jako zwykłej przyzwoitości, ponieważ nadzorował dostawców, zarządzał osią czasu ślubu i prawdopodobnie pomagał w rozwiązywaniu wszelkich problemów, które miały miejsce podczas twojego ślubu.

Zastanów się nad przekazaniem im 10% wynagrodzenia, aby pokazać, że doceniasz ich obowiązki. Chociaż nie jest to obowiązkowe, zawsze warto dawać napiwki wszystkim, którzy pomogli w uroczystościach ślubu.

Ile napiwków należy dać sprzedawcom ślubów?

Musisz dawać napiwki sprzedawcom ślubnym, aby okazali uznanie, zwłaszcza jeśli zrobili więcej, niż oczekiwano od ich ról.

Opiekun ślubny

Religijni urzędnicy ślubni zwykle nie mają ustalonej opłaty, ale zwyczajowo przekazuje się co najmniej 100 USD na miejsce kultu. Jeśli chodzi o innych urzędników, możesz dać im napiwek w wysokości 50 USD lub więcej.

Pracownicy dostarczający wesele

Osoby, które dostarczyły i przygotowały elementy weselne, takie jak dekoracje, kwiaty, tort i system rozrywkowy, mogą również otrzymać napiwek. Rozważ danie 5 USD lub dwukrotność kwoty na osobę.

Ślubny konferansjer, DJ i muzyk

Ślubny konferansjer, DJ i muzycy ożywili Twój ślub, więc jako napiwek wystarczy dać im od 15 do 50 USD lub więcej na osobę.

Fotograf i kamerzysta ślubny

Nie oczekuje się napiwków fotografowi ślubnemu i kamerzyście. Możesz jednak dać tym dostawcom po 50 USD w ramach uznania lub pozostawić pozytywną recenzję na ich stronie internetowej lub stronie w mediach społecznościowych.

A dla personelu, który sprawił, że wyglądałaś najlepiej, przeczytaj, ile dać napiwkom ślubnym wizażystom.

Czy dajesz napiwki personelowi miejsca weselnego?

Sprawdź umowę wskazaną przez miejsce na fakturze końcowej, ponieważ niektóre zawierają tam opłatę napiwkową. Ale jeśli chcesz, możesz dać 15% całkowitej opłaty jako napiwek dla wszystkich pracowników obiektu.

Jeśli masz duże wesele, możesz również dać napiwek personelowi obiektu przy wejściu. Możesz dać 1 dolara za osobę lub samochód personelowi obiektu za szatnię i parking.

Wniosek

Czy ta ściągawka z napiwkami dla sprzedawców ślubnych była pomocna? Dowiedzieliśmy się, ile dać napiwku koordynatorowi miejsca ślubu, który zaczyna się od 20 do 100 USD lub 15% opłaty jako napiwek.

Nie oczekuje się napiwków wszystkim sprzedawcom ślubnym, ale personel zawsze to docenia. Możesz również sprawdzić umowę, ponieważ niektórzy już uwzględniają opłatę napiwkową na końcowej fakturze.

Mamy nadzieję, że to pomoże; daj nam znać kwotę, jaką zwykle dajesz sprzedawcom ślubnym.