Ile napić makijażystka ślubna: czy jest to potrzebne?

Trudno powiedzieć, ile dać napiwku makijażystom ślubnym, ale rozważ obliczenia za 15 do 20% ich całkowitej opłaty. Omówimy to bardziej szczegółowo poniżej, aby wiedzieć, czego się spodziewać, zatrudniając wizażystę na wesele.

Nie znalazłeś jeszcze wizażystki na swój ślub? Następnie przeczytaj te pomocne wskazówki, jak znaleźć wizażystę na wesele.

Ile napić makijażystka ślubna: czy jest to potrzebne?

Ile napiwków należy dać makijażystce ślubnej?

Możesz obliczyć od 15 do 20% całkowitej opłaty za usługę, co powinno być rozsądną kwotą, aby dać napiwek twojemu makijażystce ślubnej. Byłoby dobrym gustem dać artyście tę dodatkową gotówkę, ponieważ może to zrekompensować koszty, które artysta pokrył z podróżami i innymi dodatkami, takimi jak rzęsy.

Co więcej, wizażystka zawsze doceni wskazówkę, zwłaszcza gdy doświadczysz od nich dobrej obsługi. Należy jednak wcześniej sprawdzić podział podany przez wizażystę.

Niektórzy wizażyści będą już uwzględniać napiwki w całkowitej opłacie za usługę lub wybrany przez Ciebie koordynator ślubu może mieć inny sposób na rozdawanie napiwków personelowi i sprzedawcom podczas Twojego ślubu. Jednak możesz zapłacić jedną sumę za pracę wszystkich artystów na weselu, więc musisz odpowiednio podzielić napiwek.

Czy zwyczajem jest dawanie napiwków wizażystom ślubnym?

Zwyczajem jest dawanie napiwków makijażystom ślubnym i chociaż nie ma żadnych zasad dotyczących konkretnej kwoty, oczekuje się, że powinna ona wynosić od 15 do 20% całkowitej opłaty. Załóżmy jednak, że robisz również ślub docelowy.

W takim przypadku większy napiwek jest szczególnie mile widziany, ponieważ napiwek może zrekompensować koszty artysty związane z dotarciem na miejsce. Ale co, jeśli zatrudniłeś wielu wizażystów ślubnych?

Najlepiej dawać napiwki indywidualnie ze standardową opłatą od 15 do 20%. Możesz również podzielić napiwek, jeśli płacisz jedną sumę.

Niektórym artystom można dawać więcej napiwków, zwłaszcza gdy świadczą inne usługi, z których jesteś zadowolony. Ale jeśli nie masz wystarczającego budżetu, zawsze możesz okazać wdzięczność i uznanie wizażystce, włączając go do posiłków i zostawiając pozytywne recenzje na ich stronach internetowych.

I oczywiście skierowania zawsze będą pomocne dla wizażystów. Możesz ręczyć za jakość ich usług przyjaciołom i rodzinie, którzy chcą zatrudnić wizażystę na swój ślub.

Ile powinien zapłacić wizażysta ślubny?

W zależności od wielu czynników, wizażystka ślubna może pobierać od 125 USD do ponad 200 USD. Ponadto produkt, którego używają, oraz zawarte w opakowaniu inkluzje mogą wpłynąć na ogólne odczucia wizażystki.

Jeśli uwzględnisz opłaty za próbę makijażu i retusz, wizażystka ślubna może również osiągnąć nawet 400 USD. A za każdą osobę, która zostanie uwzględniona (na przykład, gdy przyjęcie weselne również zrobi makijaż), spodziewaj się, że zapłacisz za nie od 80 do 150 USD.

Pamiętaj, że niektórzy artyści makijażu ślubnego pobierają opłaty godzinowe. W zależności od dodatków, takich jak poprawki, podczas całego ślubu, możesz zapłacić nawet 200 USD za godzinę.

Czy Ty też będziesz urządzał z tobą swoje przyjęcie ślubne? Przeczytaj, ile czasu zajmują fryzury ślubne i makijaż, aby stworzyć harmonogram, kiedy muszą przybyć.

Ile dasz napiwku na ślubną fryzurę i makijaż?

Podczas próbnej fryzury i makijażu dasz napiwek za 15 do 20% usługi. Jednak wizażyści różnią się w oferowanym pakiecie i możesz płacić raz za całą sumę.

Niemniej jednak, w dniu ślubu przećwicz ten sam budżet na napiwki na próbę włosów i makijażu oraz fryzurę i makijaż. Jeśli masz osobnego wizażystę i stylistę fryzur, musisz im osobno napić się napiwków.

Jaka jest stawka dzienna dla wizażysty?

Stawka dzienna dla wizażysty różni się dla każdego artysty, ale może kosztować około 500 USD lub dwa razy więcej. Pół dnia to 350 dolarów, a stawka godzinowa może wynosić od 23 do nawet 100 dolarów.

Na wesele możesz chcieć zatrudnić artystę na cały dzień, aby w razie potrzeby uzyskać poprawki. Niektóre panny młode mogą również samodzielnie wykonać poprawki lub możesz poprosić swoją druhnę o pomoc w naprawach, jeśli masz ograniczony budżet.

Czy powinieneś zrobić własny makijaż na swój ślub?

Makijaż ślubny jest możliwy, zwłaszcza jeśli masz doświadczenie w kosmetyce. Jednak dobrym pomysłem jest przeznaczenie budżetu na wizażystę, ponieważ są to profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w tym, co wygląda na wesele.

Pamiętaj, że niektóre makijaże mogą dobrze wyglądać na lustrze, ale nie na aparacie. Nie chcesz mieć retrospekcji na zdjęciach ślubnych, a ciągłe robienie własnych poprawek może nie być relaksujące.

Ile napiwków fryzjera na ślub?

Dajesz fryzjerowi tyle samo napiwku, co makijażystka ślubna. Ma to na celu pokazanie Twojej wdzięczności, a także pomoc w pokryciu kosztów, które stylista może uwzględnić, takich jak akcesoria do włosów.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, ile dać napiwku wizażystom ślubnym, czyli od 15 do 20% ich całkowitej opłaty.

Zwyczajem jest udzielanie napiwków, aby okazać uznanie dla swojego wizażysty, zwłaszcza gdy jesteś zadowolony z ich usług. W końcu pomogli ci wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu.