Ile należy naprawić uszkodzony przez wodę port ładowania? Najlepszy przewodnik

Zastanawiasz się, ile kosztuje naprawa uszkodzonego przez wodę portu ładowania? Czy da się to naprawić samemu, czy lepiej pozwolić zrobić to profesjonalistom?

W dzisiejszych czasach telefony, laptopy i podobne urządzenia stają się częścią naszego rozwijającego się życia. Jesteśmy tak przywiązani, że używamy go głównie do wszystkiego, jak wyszukiwanie informacji, kontaktowanie się z innymi, granie, czytanie, kupowanie, a nawet bankowość mobilna.

Ile należy naprawić uszkodzony przez wodę port ładowania? Najlepszy przewodnik

Telefony mają tak wiele zastosowań i ułatwiają życie. Dlatego wiemy, jak ważne jest to w naszym życiu.

W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa uszkodzonego przez wodę portu ładowania telefonu. Poza tym w tym artykule pokrótce omówimy, jak rozpoznać wczesne oznaki uszkodzeń i czy możesz je naprawić samodzielnie.

Jak zidentyfikować uszkodzony port ładowania

Kwestie dotyczące urządzeń są frustrujące, zwłaszcza jeśli polegasz na nich w pracy lub nauce. Telefon, który się nie ładował, może być oznaką uszkodzenia portu ładowania lub ładowarki.

Oto niektóre z uszkodzeń, jakie może napotkać twój port ładowania:

 • Luźny port ładowarki – jeśli ciągle zmieniasz położenie telefonu tylko po to, aby ładował się prawidłowo, prawdopodobnie port ładowania telefonu jest luźny i wymaga natychmiastowej naprawy.
 • Odpadki zatykające port ładowania – jeśli oświetlisz port i zobaczysz pojawienie się brudu, który powoduje uszkodzenie portu ładowania.
 • Złamane szpilki w porcie ładowarki – trudniej jest zidentyfikować, ponieważ musisz zdemontować telefon, zanim dowiesz się, czy są złamane szpilki.
 • Uszkodzony przez wodę port ładowarki – może się to zdarzyć po zanurzeniu telefonu lub zachlapaniu go płynem. Po zrobieniu wszystkiego, co w Twojej mocy, aby go wysuszyć, spróbuj, czy port ładowania zareaguje; jeśli nie, prawdopodobnie jest uszkodzony.

Poniżej znajdują się oznaki uszkodzonego portu ładowania:

 • Ciągle musisz szukać różnych pozycji telefonu, aby rozpocząć ładowanie.
 • Twój port ładowania nie odpowiada.
 • Kolejnym znakiem jest to, że wnętrze portu ładowania jest zachmurzone i zakurzone.
 • Jeśli Twoja ładowarka działa z innymi telefonami, ale nie działa samodzielnie, może to oznaczać uszkodzenie.
 • W innych okolicznościach to nie port ładowania jest uszkodzony. Może to być niedziałająca ładowarka lub bateria.

  Aby dokładnie poznać przyczynę problemu, lepiej skonsultuj się z profesjonalistą w tej dziedzinie. To najbardziej odpowiednia akcja, jeśli nie jesteś pewien, gdzie jest uszkodzenie.

  Ile kosztowałaby naprawa?

  Ceny wahają się w zależności od modelu telefonu i jego uszkodzenia. Według The Pricer usługi stron trzecich mogą wahać się od 40 do 105 USD, podczas gdy koszty byłyby wyższe, gdybyś udał się do producenta telefonu.

  Niektóre iPhony mogą kosztować około 80-100 USD, podczas gdy większość Nokii ma wartość około 75 USD, podczas gdy inne urządzenia Samsung mogą kosztować około 100 USD. Możesz o tym pamiętać lub bezpośrednio zapytać specjalistę o jego usługi.

  Czy możesz to naprawić samodzielnie?

  Trudno powiedzieć, czy możesz to naprawić, nie wiedząc, jak duże są uszkodzenia. Być może możesz zacząć od wykonania następujących kroków, aby upewnić się, że Twoje urządzenie jest wolne od wilgoci:

  Krok 1. Wyłącz urządzenie

  Krok 2. Osusz zewnętrzną część urządzenia chłonną ściereczką.

  Krok 3. Jeśli możesz zdemontować telefon, spróbuj to zrobić. Następnie umieść urządzenie lub zdemontowane części w pobliżu otwartego okna; upewnij się, że nie jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

  Krok 4. Zostaw to na chwilę. Po około 24 godzinach suszenia spróbuj go włączyć.

  Aby uzyskać dodatkową pewność, najlepiej pozostawić go do wyschnięcia na kilka dni.

  Krok 5. Możesz zacząć sprawdzać, czy jego funkcje działają. Migaj światłem w kierunku portu ładowania, aby sprawdzić, czy jest suchy; wtedy możesz sprawdzić, czy zacznie się ładować.

  Krok 6. Jeśli nie zacznie się ładować, najlepiej zanieś urządzenie do specjalisty.

  Możesz również zapoznać się z tym artykułem dotyczącym sześciu prostych wskazówek dotyczących osuszania portu USB smartfona.

  Nadal najlepiej jest natychmiast zanieść go do profesjonalisty, dzięki czemu nie będziesz musiał zmagać się zbyt długo, a on może natychmiast rozwiązać problem. W niektórych sytuacjach bezpośrednie kontaktowanie się z profesjonalistą wydaje się stratą pieniędzy i czasu, więc powinieneś zdecydować, co Ci odpowiada i w Twojej obecnej sytuacji.

  Oto kilka wskazówek, które pomogą zapobiec kontaktowi urządzenia z wodą:

 • Niektóre urządzenia są wyposażone w czujniki wilgoci. Gdy wilgoć jest obecna w porcie ładowania, może Cię o tym powiadomić; pomaga to natychmiast podjąć działania.
 • Pamiętaj, aby umieścić go na suchej powierzchni.
 • Nie stawiaj napojów w pobliżu urządzenia.
 • Jeśli zabierasz telefon ze sobą podczas ćwiczeń, pływania lub brania prysznica, umieść go w wodoodpornym uchwycie lub etui.
 • Wniosek

  Aby wiedzieć, ile naprawić uszkodzony przez wodę port ładowania, najlepiej zwrócić się do fachowca i zapytać o jego usługi. Ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak model urządzenia i poziom uszkodzenia.

  Jeśli uznasz te treści za wartościowe, możesz również zapoznać się z tymi artykułami o tym, dlaczego elektronika jest uszkodzona przez wodę i jak czyścić elektronikę uszkodzoną przez wodę.