Ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą?

Zamierzasz zainstalować lodówkę, ale nie wiesz, ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą? Powinien mieć co najmniej 2 cale. Oczywiście obszar może być większy, ale nie powinien być mniejszy niż 2 cale. Jeśli możesz zaobserwować, tylna część lodówki jest cieplejsza niż przednia. Cóż, tylna część zawiera elementy, które zapewniają wewnętrzną stronę lodówki wymaganą temperaturę.

Więc musi być mylące, że komponenty wytwarzające zimną mgłę są cieplejsze, gdy są odpowiedzialne za niską temperaturę wewnątrz urządzenia. Ale tak to właśnie działa.

Ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą?

Musicie też być ciekawi, dlaczego nie powinno być mniejsze niż 2 cale? Podczas instalowania lodówki należy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak odpowiednia wentylacja, o czym niedługo omówimy. Przejdźmy więc do tematu!

Ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą

Szacowana luka dla Twojej lodówki jest nie tylko natychmiastowa. Powinniśmy uwzględnić w obliczeniach pewne zmienne, a wyznaczona przestrzeń zapobiegnie poważnym uszkodzeniom twojego urządzenia. Możesz tego teraz nie rozumieć, ale po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, jak działa Twoja lodówka.

Zebraliśmy więc możliwe czynniki, które wpływają na to, ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą. Znajomość tych rzeczy jest niezbędna, aby zrozumieć, jak konserwować i dbać o swoją lodówkę. A oto one:

Czynnik nr 1. Wentylacja

Kompresor wraz z przewodem tłocznym zwykle znajduje się w dolnej części tylnej części lodówki. Jak wspomnieliśmy wcześniej, tylna część lodówki jest ciepła, a to z powodu kompresora. Ponadto linie wyładowcze emitują ciepło, które wymaga przestrzeni, aby oddalić się od elementów elektrycznych.

Jeśli zostawisz tylko cal przestrzeni, Twoja lodówka nie będzie miała wystarczająco dużo miejsca na oddychanie lub wentylację. Ciepłe powietrze z kompresora popłynie z powrotem tam, skąd pochodziło, a to spowoduje przegrzanie lodówki. A przegrzanie może spowodować poważniejsze uszkodzenie całego urządzenia. Żywotność lodówki również może się gwałtownie skrócić.

Czynnik nr 2. Przewody

Twoja lodówka będzie miała przewody i kable z tyłu urządzenia. Może to być wylot lub podłączenie do źródła wody. Dlaczego więc są częścią obrazu? Cóż, nie chcemy, żeby się rozerwały z powodu zbyt dużego zginania.

Jeśli zostawisz niewystarczającą ilość miejsca, przewody zetkną się ze ścianą, a po kilku miesiącach zginania w końcu się rozerwą. Gdy przewody elektryczne zaczną się zrywać, może to spowodować porażenie prądem lub wypadek.

Ponadto nacisk na linię wodną może spowodować rozłączenie rur i zalanie kuchni. Nie pozwól, aby przewody rozsypały się po podłodze. Zamiast tego ułóż je z tyłu lodówki, aby uniknąć wypadków. Ktoś może się o nie potknąć i zrobić sobie krzywdę.

Czynnik nr 3. Konserwacja

Konieczne jest regularne czyszczenie urządzeń takich jak lodówki. Tak więc szczelina zapewni wystarczający dostęp do zamiatania brudu z tyłu lodówki. Dzięki temu możesz zapobiec gromadzeniu się brudu na tylnej okładce. Nie lekceważ kulek kurzu lub zanieczyszczeń przyklejonych do dolnej części tylnej części lodówki. Mogą uniemożliwić przepływ powietrza i odpowiednią wentylację. W rezultacie Twoja lodówka przegrzeje się i może nie schłodzić się prawidłowo.

Czynnik nr 4. Inne sprzęty w kuchni

Instalując lodówkę, nie należy umieszczać innych urządzeń blisko boków lub tyłu lodówki. I nie podłączaj ich jednocześnie do tego samego gniazdka. Prąd zasilania może nie wystarczyć, aby oboje mogli się dzielić.

Co więcej, ciepło innych urządzeń może mieć wpływ na podzespoły Twojej lodówki, zwłaszcza kompresor. A temperatura z tych urządzeń nadweręży cykl chłodzenia urządzenia. Taka sytuacja skróci żywotność Twojej lodówki i sprawi, że lodówka zużyje więcej energii.

Czynnik #5. Miejsce na drzwi do huśtania się i inne

Tak więc ten czynnik będzie obejmował zamierzoną przestrzeń, w której drzwi mogą się kołysać i inne rzeczy w Twojej kuchni. Pomiędzy lodówką a blatem powinna być wystarczająca ilość miejsca, jeśli masz ją w środku kuchni. Sugerujemy, aby przestrzeń była większa niż szerokość drzwi lodówki.

Czynnik #6. Inne

Unikaj umieszczania lodówki przed konkretnymi drzwiami w ścianie. Ale jest to do przyjęcia, jeśli drzwi odsuwają się od lodówki. Możesz sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli drzwi zwrócą się w jego kierunku. Że drzwi Twojej lodówki będą miały w mgnieniu oka mnóstwo wgnieceń i pęknięć.

I tyle w naszym temacie: Ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą? Niezależnie od tego, możesz zainteresować się powody, dla których twoja lodówka pachnie. Następnie możesz zatrzymać się i przeczytać ten inny pomocny artykuł.

Informacje końcowe

I na tym kończy się artykuł „Ile miejsca powinno być między lodówką a ścianą?” Jak wspomniano, powinien wynosić co najmniej 2 cale. To są rzeczy, o których należy pomyśleć podczas instalacji lodówki.

Możesz chcieć spojrzeć z różnych perspektyw i pod różnymi kątami. Mamy nadzieję, że rozwiązaliśmy Twój problem i że ten artykuł nie pozostawił Cię bez obaw. Miłego dnia!