Ile lumenów to świeca

Czy słyszałeś już o słowie „lumenów”? Może coś związanego ze świecami, lampkami i tym podobne? Jeśli nie, zajmijmy się lumenami, ile lumenów to świeca i wiele więcej!

Lumeny to wszystko w oświetleniu. Ale czym właściwie są lumeny? A skąd wiesz, jakie są lumeny w żarówkach i oprawach oświetleniowych?

Lumens obecnie dowiaduje się, jak genialna jest podświetlana żarówka lub zintegrowana oprawa oświetleniowa LED. Oprócz tego, że jest najlepszym sprzedawcą nowoczesnego oświetlenia i designu w Internecie. A jeśli potrzebujesz instytucji o błyskotliwej, promiennej osobowości, jest to klucz do wyboru idealnego elementu do Twojego systemu oświetleniowego.

Ile lumenów ma świeca?

Kluczowe jest zrozumienie, że prześwit jest analogiczny do źródła energii. Lumeny na stopę kwadratową lub stopoświece są uzyskiwane, gdy lumeny są skupione na obszarze lub przez obszar. Metryczną jednostką lumenów na metr kwadratowy jest luks; jedna stopoświeca to 10,76 luksa.

Co to jest Candlepower?

Jeśli interesuje Cię, ile lumenów ma świeca, być może spotkałeś się również z terminem świeca. Moc świec jest definiowana przez Stowarzyszenie Inżynierii Oświetlenia Ameryki Północnej (IESNA) jako natężenie światła wyrażone w lumenach na steradian. Rozwinięcie terminu footcandle może pomóc w wyjaśnieniu tak szczegółowego opisu.

Świeca była najpraktyczniejszym wczesnym źródłem światła. Jeśli coś takiego istniało, logicznie rzecz biorąc, niektórzy wcześni naukowcy opracowali standardową świecę o określonej średnicy. Mogą to być tradycyjne knoty i wykorzystywać standardowy wosk pszczeli.

Prace zakończyły się opracowaniem wczesnego, znormalizowanego źródła światła. Candlepower odnosi się do zdolności świecenia standardowej do tworzenia światła, podczas gdy luminancja odnosi się do źródła światła. Możesz dostrzec jasność jednej mocy świecy lub „kandeli”, jeśli spojrzysz prosto na płomień świecy.

Załóżmy, że światło przemieszcza się i przechodzi przez wyimaginowaną ramę o powierzchni jednej stopy kwadratowej, która znajduje się dokładnie jedną stopę od płomienia. Jeśli ta stopa kwadratowa jest nieprzezroczysta, jest oświetlona światłem pojedynczej świecy. Powinieneś trzymać taką świecę w odległości jednej stopy.

Jak różnią się lumenów i watów?

Lumeny i waty oznaczają różne rzeczy i nie można ich porównywać. To tak, jakby porównywać funt jabłek do galona mleka – miary są zupełnie inne. Można jednak w przybliżeniu określić, ile lumenów wyemituje określona żarówka watowa.

Na przykład 100-watowa żarówka zapewnia około 1600 lumenów. W dziedzinie oświetlenia LED 26-watowa żarówka wytwarza taką samą liczbę lumenów. Więc następnym razem, gdy usiądziesz na łóżku, zastanów się, ile lumenów ma Twoja lampka nocna.

Dlaczego istnieje tyle nieporozumień dotyczących watów i lumenów? Kiedy żarówki były dominującym źródłem oświetlenia w domach i miejscach pracy, mierzono je w watach. Chociaż waty wskazywały na ilość zużytej energii elektrycznej, ludzie zaczęli łączyć je z jasnością.

To dlatego, że wszyscy rozumieli, że 100-watowe światło było jaśniejsze niż 40-watowa żarówka. Jednak ta korelacja przestała obowiązywać wraz z pojawieniem się na rynku diod LED, CFL i innych bardziej energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Więc jeśli jesteś ciekawy, ile lumenów ma świeca, rozważ również termin waty.

Z pewnością lumeny są lepszą metryką, jeśli chodzi o diody LED. Użyj lumenów, aby wybrać odpowiednie oświetlenie do następnego projektu, biorąc pod uwagę, że większe lumeny oznaczają jaśniejsze światło. Jeśli szukasz genialnego, wydajnego oświetlenia LED, HyLite LED Lighting ma odpowiedzi, których szukasz.

Jakie jest znaczenie lumenów w oświetleniu LED?

Pomiar jasności światła jest ważniejszy niż pomiar jego mocy. Zmierzyłeś ilość energii zużywanej przez tradycyjne żarówki w watach. Im wyższa moc, tym jaśniejsze światło.

Większa moc niekoniecznie oznacza więcej światła, chyba że trzymasz się tego samego rodzaju żarówki. Teraz, gdy na rynku jest tak wiele energooszczędnych opcji oświetlenia. W rezultacie jasność oświetlenia LED mierzy się w lumenach.

Lumeny to przydatna jednostka określająca, ile lamp kupić dla Twojej firmy. Większość obiektów ma minimalną potrzebę dobrej widoczności. Dlatego obliczenie, ile światła potrzebujesz w lumenach, jest jedynym sposobem określenia, ile światła potrzebujesz.

Czego należy szukać w pakiecie? Etykieta faktów oświetleniowych

Federalna Komisja Handlu wymaga, aby producenci umieszczali na opakowaniu etykietę produktu z żarówką, aby pomóc konsumentom. Ponadto pomaga konsumentom w zakupie odpowiednich żarówek. Etykieta Lighting Facts, podobnie jak etykieta wartościowej wartości odżywczej na produktach spożywczych, pomaga konsumentom w zrozumieniu, co kupują.

  • Lumeny to jednostki jasności.
  • Szacunkowy roczny koszt energii (podobny do etykiety EnergyGuide)
  • Żywotność
  • Jak zmierzono na przykład skorelowaną temperaturą barwową (CCT) w skali Kelvina (K), Twoje światło ma zakres od ciepłego do chłodnego.

Wniosek na temat ile lumenów to świeca

Kupując lampki świąteczne na sezon, pamiętaj o określeniu lumenów. Podobnie przy świecach zadajesz sobie również pytanie, ile lumenów ma świeca. Dzięki temu możesz teraz wybrać odpowiednie oświetlenie, aby pasowało również do twoich zasłon.