Ile lat ma moja pralka Kenmore? 3 niesamowite rzeczy do rozważenia!

Ile lat ma moja pralka Kenmore? Wiek można określić, znając producenta i identyfikując numery seryjne znajdujące się na ich etykietach. Producentami pralek Kenmore mogą być Whirlpool lub Frigidaire. Czy niedawno kupiłeś używaną pralkę do użytku w domu? A może rozważasz zakup?

W każdym przypadku ważne jest, aby znać wiek pralki. Znajomość wieku pralki pomoże Ci określić, czy została sprzedana lub wyceniona, a także ile lat będziesz mógł z niej korzystać.

Ile lat ma moja pralka Kenmore? 3 niesamowite rzeczy do rozważenia!

Jeśli nie wiesz, jak się nie martwić, ten artykuł omówi to za Ciebie.

Podkładka Kenmore

Sears to jeden z tych domów towarowych, które sprzedają urządzenia marki Kenmore, ale nie produkują tego produktu. Sprzedawane przez nich urządzenia są produkowane przez różnych producentów, z którymi współpracują. Dlatego w podkładkach Kenmore można zobaczyć różne numery seryjne i modele, co sprawia, że ​​trudno jest poznać wiek pralki. Ale nie martw się, z tego artykułu dowiesz się, jak czytać wiek.

Nowe vs. Używane podkładki

Cała ciężka praca jest tego warta, gdy poczujesz świeży zapach świeżo umytego wsadu. Nic nie przebije uczucia spania w doskonałej, czystej, czystej i nowej pościeli po całym dniu ciężkiej pracy. Wszystkie te słodkie przyjemności są zasługą naszej domowej pomocy, pralki. Chociaż urządzenia takie jak pralka również potrzebują czasu, aby przejść na emeryturę i zostać wymienione, gdy nadejdzie czas. Możesz się martwić, że wydasz kolejny wydatek na więcej niż tysiąc dolarów lub więcej na nowy. Ale niektórzy właściciele domów chętnie szukają używanych. Cóż, jakie są warunki?

#1. Nowe podkładki

Tak, oczywiście, kto nie lubi nowego urządzenia? Cóż, ja tak. Są energooszczędne, ponieważ co roku opracowywany jest nowy model pralki. Jednak wskaźnik energetyczny w gwiazdkach określi jego wydajność. Co jest wspaniałego w nowych urządzeniach? Ich gwarancje, tak, nowe maszyny mają zazwyczaj roczną gwarancję, która pomoże chronić urządzenie w przypadku uszkodzenia. Możesz zaoszczędzić kilka dolarów, jeśli Twoje nowe urządzenie ulegnie uszkodzeniu w okresie gwarancyjnym.

Ponieważ jest nowy, oferowanych jest więcej funkcji i wzorów. Spośród preferowanych kolorów, specjalnych funkcji i kompaktowych jednostek, znajdziesz coś, co zadowoli Twój gust. Ale ponieważ jest to nowa maszyna, powinieneś oczekiwać jej na swój koszt. Wiem, że będzie to trochę bolesne dla kieszeni, ale nowa maszyna kosztowałaby ponad tysiąc dolarów. Podczas gdy jesteś tak pochłonięty nowymi funkcjami nowej pralki, możesz również rozważyć jej żywotność. Nowoczesne podkładki nie wytrzymują długo w porównaniu ze starymi modelami podkładek. Pomocna może być wiedza, jak obsługiwać pralkę Kenmore.

#2. Używana podkładka

Jeśli rozważasz zakup używanej pralki, cóż, aby przekazać ci dobrą wiadomość, zaoszczędzisz więcej, jeśli będziesz kontynuować ten plan. Możesz zaoszczędzić zarówno rachunki za energię, jak i przyrodę, ponieważ ponownie używasz pralki. Jeśli niedawno kupiłeś używaną podkładkę, możesz oczekiwać, że będzie trwała, szczególnie w przypadku starszych modeli, ponieważ są one dość znane z trwałości.

Ale ponieważ jest stary, niektóre części można wymienić lub usunąć. Tak, zaoszczędziłeś na zakupie nowego, ale Twoje rachunki za energię mogą być wysokie. Nie będą też udzielane żadne gwarancje, chyba że poprzedni właściciel je zaoferuje. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej pralki.

Ile lat ma moja pralka Kenmore?

Ile lat ma więc moja pralka Kenmore? Według badań przeprowadzonych przez National Association of Home Builders i Bank of America Home Equity w 2007 roku przewidywana długość życia pralki wyniesie 10 lat. Ale jak określisz jego wiek, jeśli jest używany?

#1. Znajdź numer seryjny i numer modelu

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie numeru seryjnego pralki i numeru modelu znajdującego się z tyłu pralki. Widać to również na przedniej podstawie lub czasami pod pokrywą.

#2. Określ producenta

Podkładka Kenmore pochodzi z firmy Sears, ale jest produkowana przez dwóch różnych producentów. Jednym z nich jest Whirlpool, a drugim Frigidaire, który różni się systemem numeracji. Pralki Whirlpool można rozpoznać po ich systemie numeracji, którego numery zaczynają się od „110”. Natomiast podkładki Frigidaire mają numery zaczynające się od „417”.

#3. Identyfikacja numeru seryjnego na podstawie producenta

Jeśli firma Whirlpool wyprodukowała pralkę Kenmore, numer seryjny może pomóc w określeniu wieku pralki. Na przykład numer seryjny myjki zaczyna się na literę „L”, co oznacza, że ​​została wyprodukowana w 2001 roku. Kolejne litery będą oznaczać także kolejne lata. Jeśli Frigidaire produkuje Twoją pralkę, numer seryjny zaczyna się od dwóch liter, po których następuje kilka cyfr. W najnowszych modelach pierwsza cyfra będzie oznaczać lata produkcji pralki. Załóżmy, że po pierwszych dwóch literach numeru seryjnego w Twojej pralce widać cyfrę „2”, co oznacza, że ​​została wyprodukowana w 2002 roku, „3” oznacza rok 2003 i tak dalej. Kolejne liczby określą liczbę tygodni w dniu produkcji.

To okładka!

Koniec z myślami o „Ile lat ma moja pralka Kenmore?” odkąd przeczytałeś ten artykuł do końca. Ale zanim podejmiesz decyzję o zakupie nowej lub używanej myjki, zastanów się, co Twoim zdaniem możesz zaoszczędzić więcej? Możesz chcieć wiedzieć, jak zresetować podkładkę Kenmore.