Ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina: Poradnik randkowy

Możesz dowiedzieć się, ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina, korzystając z numeru seryjnego. Pomożemy Ci go znaleźć i jak go przeczytać w tym artykule. Omówimy również konkretne modele Berniny, aby pomóc Ci ocenić ich wiek.

Mówiąc o datowaniu starej jednostki, czy wiesz już, jak używać starej maszyny do szycia? Możesz przeczytać nasz łatwy do naśladowania przewodnik, aby zapoznać się z modelami antycznymi i zabytkowymi.

Ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina: Poradnik randkowy

Jak sprawdzić, ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina

Numer modelu

Podobnie jak inne marki starych i zabytkowych maszyn do szycia, możesz sprawdzić wiek swojej Berniny, patrząc na numer modelu. Składają się z czterech do trzech cyfr, przy czym jednostki z czterocyfrowymi numerami modeli zostały wyprodukowane w latach 80., a te składające się z trzech cyfr, które zakończyły się produkcją w połowie lat 80. i mogą sięgać nawet do lat 50. XX wieku.

Numer seryjny

Innym sposobem określenia wieku lub roku produkcji maszyny do szycia Bernina jest sprawdzenie jej numeru seryjnego. Nie daj się przytłoczyć kilkoma cyframi, ponieważ wystarczy spojrzeć na dwie pierwsze. Na przykład liczby od 50 do 69 oznaczają, że rok produkcji to 1950 do 1969, a liczby od 10 do 47 zostały wyprodukowane od 1970 do 2007.

Jeśli chodzi o samą markę maszyn do szycia, Bernina produkuje maszyny do szycia od 1893 roku. Możesz przeczytać gdzie powstają maszyny do szycia Bernina, aby dowiedzieć się więcej o produkcji szwajcarskiej marki. Czy wiesz, że mają nawet fabrykę w Azji?

Gdzie znajdę numer seryjny mojej maszyny do szycia Bernina?

Numer seryjny w maszynie do szycia Bernina może znajdować się z tyłu maszyny do szycia, zakryć silnik, z przodu lub wewnątrz prawej pionowej kolumny, a nawet na szyjce maszyny. Oczywiście zawsze możesz publikować na forach innych właścicieli Berniny, skonsultować się ze sklepem z antykami lub zanieść go do certyfikowanego technika Bernina, jeśli nie masz pewności, gdzie go znaleźć.

Po określeniu kodu, numeru modelu, numeru części maszyny i numeru seryjnego na maszynie do szycia Bernina, możesz je łatwo odróżnić i określić wiek jednostki. Maszyny szwalnicze Bernina wyprodukowane w 2008 roku i później są jeszcze bardziej dostępne, ponieważ posiadają kod określający konkretny czas ich wyprodukowania. Na przykład maszyna z numerem 61/05 w kodzie będzie oznaczać, że została wyprodukowana w maju 2021 roku, a rok był znany, ponieważ 61 to numer oznaczający rok 2021.

Czy nadal jesteś zdezorientowany czytaniem kodu Berniny? Wystarczy policzyć w głowie, że 48 zostało wyprodukowanych w 2008 roku, 49 w 2009 roku, a aż 61 oznacza, że ​​zostało wyprodukowanych w 2021 roku.

Ile lat ma maszyna do szycia Bernina 1130?

Czytając historię Berniny dowiesz się, że Bernina 1130 została wyprodukowana w połowie lat 80-tych. Jest to kamień milowy dla marki, ponieważ jest to pierwsza skomputeryzowana maszyna do szycia. To, co czyni go wyjątkowym w tamtych czasach, to automatyczna jednoetapowa dziurka i pamięć wzoru ściegu.

Ile lat ma maszyna do szycia Bernina 530?

Bernina 530, 550 QE i 580 zostały zaprezentowane w 2011 roku. Są to maszyny do szycia serii 5, które pomogły wprowadzić nowy wygląd Berniny. Dzieje się tak, ponieważ mają nowe haftowane logo Bernina z terminem „stworzony do tworzenia”.

Ile lat ma maszyna do szycia Bernina 700?

Bernina 700 została wyprodukowana w 2016 roku i była pierwszą hafciarką marki. W tym czasie była to kusząca jednostka ze względu na swoje cechy, takie jak precyzyjne pozycjonowanie i bardzo duży obszar haftu. A w następnym roku Bernina wprowadziła serię 5 z nowymi funkcjami haftu.

Ile lat ma Bernina 830?

Bernina 830 została wyprodukowana w 1971 roku. Jest to pierwsza maszyna do szycia z elektrycznym sterowaniem nożnym, a według Berniny przez 11 lat była bestsellerem i do tej pory ma legendarny status. Był to topowy model lat 70., co oznacza, że ​​należy do najlepszych starych maszyn Bernina, jakie można było mieć.

Jakie maszyny do szycia Bernina są produkowane w latach 90.?

W latach 90. pojawiły się innowacyjne maszyny do szycia Bernina, takie jak 1630 w 1993 roku i artista 180 w 1998 roku. 1630 ma ponad 400 wzorów ściegów, 16 kierunków szycia i szerokość ściegu 9 mm, które w tym roku są bardzo zaawansowane. Artysta 180 był pierwszym prawdziwym komputerem do szycia, co oznacza, że ​​w 1998 roku marka wkroczyła w erę komputerów.

Jak długo działa maszyna do szycia Bernina?

Bernina to jedna z najlepszych marek maszyn do szycia, które od wielu lat podążają za szwajcarskim standardem. W zależności od modelu oraz sposobu użytkowania i konserwacji można oczekiwać, że maszyna do szycia Bernina będzie działać od 5 do 25 lat. Był nawet model, który przetrwał 50 lat i był to rekord Bernina 530.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie rozmawialiśmy o tym, ile lat ma moja maszyna do szycia Bernina i dowiedzieliśmy się, że możesz użyć modelu i numeru seryjnego do określenia roku produkcji. Jest to stosunkowo proste, ponieważ wystarczy policzyć w głowie tylko numer startowy i rok, o których mowa w artykule.

Mamy nadzieję, że był to łatwy przewodnik randkowy dla Berniny. Zostaw nam pytanie poniżej, jeśli je masz.