Ile lat ma mój podgrzewacz wody Ruud? 6 stylów numeru seryjnego!

Ile lat ma mój podgrzewacz wody Ruud? Możesz określić wiek swojego podgrzewacza wody Ruud, dekodując jego numer seryjny znajdujący się na jego etykietach. Istnieje sześć stylów numerów seryjnych, które różnią się w zależności od modelu podgrzewacza wody Ruud. Dlatego najlepiej jest najpierw poznać model przed określeniem wieku podgrzewacza wody.

Czy niedawno kupiłeś nowy lub używany podgrzewacz wody Ruud? Udowodniono, że znajomość wieku urządzenia pomaga określić, czy urządzenie będzie działać długo, czy nie, zwłaszcza jeśli jest kupowane z drugiej ręki w sklepie z używanymi rzeczami. Cóż, byłem w takiej samej sytuacji jak ty, ale po serii przewijania sieci i szukania sposobu na poznanie wieku, znalazłem najłatwiejszy sposób na zrobienie tego. Chcesz podzielić się sekretem? Następnie zajmij swoje miejsce i czytaj do końca tego artykułu.

Ile lat ma mój podgrzewacz wody Ruud? 6 stylów numeru seryjnego!

Podgrzewacz wody Ruud

Czy wiesz, że pierwszy, który wynalazł podgrzewacz wody, którym dziś się cieszymy, był głównym właścicielem firmy Ruud, która istnieje do dziś? Przez ponad sto lat Edwin Ruud wynalazł podgrzewacz ciepłej i zimnej wody, którym cieszymy się do dziś. Od tego czasu RUUD jest jednym z wiodących producentów produktów chłodzących i grzewczych w całym stanie Ameryki.

Style numeru seryjnego

Ponieważ firma buduje się już ponad sto lat temu, zrozumiałe jest, że będą mieć różne formaty przypisywania numerów seryjnych, co jest trochę mylące dla tych, którzy nie wiedzą. Skąd więc będziesz mógł wiedzieć, który numer seryjny podgrzewacza wody Ruud jest prawidłowym numerem referencyjnym przy określaniu wieku podgrzewacza wody? Oto różne style przyporządkowania szeregowego w podgrzewaczu wody RUUD.

#1. MMYY/kod linii zakładu/kolejny numer seryjny

Pierwszy styl ma kolejność Miesiąc, Rok i kod linii zakładu. Dwie pierwsze cyfry odpowiadają porządkowi miesiąca, a cyfra trzecia i czwarta rokowi końcowemu. Po czterech cyfrach zobaczysz literę odpowiadającą kodowi linii zakładu.

#2. MM/RR/kolejny numer seryjny

Drugi styl, który mamy, jest podobny do pierwszego stylu na naszej liście. Dwie pierwsze cyfry odpowiadają porządkowi miesiąca, a cyfra trzecia i czwarta rokowi końcowemu. Różnica polega na tym, że drugi styl nie ma kodu linii Plant, w przeciwieństwie do pierwszego stylu. Jednak numer seryjny z prefiksem RHLN na etykiecie posiada datę produkcji wydrukowaną na etykiecie jako MFG.

#3. Zakład/WW/RR/kolejny numer seryjny

Trzeci styl różni się od stylów 1 i 2. Trzeci styl zaczyna się od kodu rośliny, po którym następuje numer tygodnia i rok. Możesz odwołać się do kodu zakładu na Ruud Water Heater Age. Zamiast miesiąca na pierwszych dwóch cyfrach numeru seryjnego używany jest numer tygodnia roku, podczas gdy trzecia i czwarta określa numer roku końcowego.

#4. Kod linii zakładu/MM/RR/kod fabryczny

Czwarty na naszej liście zawiera kod linii zakładu, po którym następuje miesiąc, rok i kod fabryczny. Numer seryjny producenta różni się od numeru seryjnego urządzenia, więc możesz się pomylić. Numer seryjny producenta składa się wyłącznie z cyfr, podczas gdy numer seryjny Jednostki ma litery nasycone cyframi.

#5. MM/RR/ID/numer kolejny

Może się okazać, że ten format jest podobny do pierwszego, ale litery po czterech cyfrach z góry oznaczają kod identyfikacyjny. Jednak nadal można określić datę produkcji na podstawie pierwszych czterech liczb, które mają dwie cyfry oznaczające miesiąc, a pozostałe 2 oznaczają rok.

#6. RR * Numer sekwencji MM

Ostatnim stylem, jaki mamy, jest uproszczony format numeru seryjnego. Kropka oddziela miesiąc i rok. W tym samym czasie pomiędzy miesiącem a kolejnym numerem produktu znajduje się myślnik. Spośród wszystkich stylów na tej liście styl numer 6 jest najłatwiejszy do odkodowania. Musisz tylko wiedzieć, że pierwsza dwie cyfry to rok, a potem miesiąc, co jest bardzo zauważalne w porównaniu z innymi stylami.

Próbka

Ile lat ma więc mój podgrzewacz wody Ruud? Formuła jest prosta. Najpierw musisz znaleźć numery seryjne, a następnie określić, które style im odpowiadają. Możesz użyć technik wymienionych powyżej, wymienionych powyżej. Określ miesiąc i rok lub numer tygodnia i rok. Następnie odejmij je od roku, w którym aktualnie się znajdujemy. W ten sposób dowiesz się, ile lat ma Twój podgrzewacz wody Ruud. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co zrobić, jeśli bezzbiornikowy podgrzewacz wody jest zamarznięty

Załóżmy, że mamy podgrzewacz wody Ruud o numerze seryjnym 0585A35604. Następnie przyjrzyjmy się formatowi. Przykładowy numer seryjny jest podobny do stylów 1 i 5. Niemniej jednak mają ten sam format miesiąca i roku. Można powiedzieć, że 05 to maj, a 85 to 1985. Dziś jest marzec 2020, potem odliczając 1985 do 2000, można stwierdzić, że wiek podgrzewacza wody ma już 25 lat. Jeśli masz inną markę podgrzewacza wody, możesz zapoznać się z artykułem Jak określić wiek mojego podgrzewacza wody jako odniesienie.

To okładka!

Koniec z myślami na temat „Ile lat ma mój podgrzewacz wody Ruud”, ponieważ znasz już technikę odczytywania numeru seryjnego podgrzewacza wody Ruud. Równie dobrze możesz wiedzieć, że twój podgrzewacz wody jest dobry w użyciu przez długi czas lub powinieneś wymienić go na nowszą jednostkę. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, ile energii zużywa podgrzewacz wody i ile oszczędza koc podgrzewacza wody.