Ile łańcuszków na koc szydełkowy o podwójnym rozmiarze?

Odpowiedź na to, ile łańcuszków na koc szydełkowy w rozmiarze twin zależy od różnych czynników. Ale żeby dać ci szybki pomysł, twój początkowy łańcuszek do podwójnego szydełkowego koca może mieć około 146 ściegów. Jednak nie wystarczy zapamiętać określoną liczbę.

Wiedza o tym, ile ściegów łańcuszkowych na koc będzie wymagała wykonania próbki i odrobiny obliczeń. Jednak nadal jest to łatwe i pozwoli Ci zaoszczędzić później nieścisłości. Dla porównania, standardowy rozmiar koca szydełkowego w rozmiarze podwójnym wynosi 48 na 78 cali.

Ile łańcuszków na koc szydełkowy o podwójnym rozmiarze?

Ile łańcuszków zrobić koc w rozmiarze podwójnym?

Koc w rozmiarze twin może mieć początkowy łańcuch składający się ze 146 oczek. Musisz jednak zrozumieć, że istnieje dokładniejszy sposób, aby dowiedzieć się, ile łańcuszków na koc szydełkowy w rozmiarze podwójnym będziesz potrzebować. Zrób próbkę według wzoru podwójnego koca szydełkowego i wykonaj kilka obliczeń.

1. Zrób próbkę

Zacznij od wykonania próbki zgodnie z wybranym ściegiem na podwójny koc szydełkowy. Pamiętaj, że twoje napięcie podczas szydełkowania może również wpływać na liczbę oczek, dlatego ten krok będzie pomocny. Próbka 6 na 6 cali powinna wystarczyć do liczenia.

2. Policz szwy i oblicz

Po uzyskaniu próbki zmierz, ile szwów wykonałeś na cztery cale. Pomnożysz to przez szerokość koca w rozmiarze twin, aby uzyskać liczbę ściegów potrzebnych do szerokości koca. Pamiętaj tylko, aby najpierw podzielić szerokość koca przez cztery.

3. Zdobądź swój łańcuch startowy

Po szerokości możesz dostać łańcuszki na szydełkowy koc w rozmiarze twin. Będzie to wymagało nieco więcej obliczeń, ponieważ podzielisz liczbę ściegów przez pierwszą liczbę wielokrotności wzoru. Nie martw się, jeśli wynik jest ułamkiem dziesiętnym, ponieważ wystarczy zwiększyć lub zmniejszyć liczbę oczek w łańcuchu fundamentowym.

Ile jardów przędzy potrzebuję na koc w rozmiarze podwójnym?

Kluczem do poznania, ile metrów przędzy ma zrobić koc, jest pamiętanie o rozmiarze koca. Co więcej, nie można wymienić konkretnego metrażu koca w rozmiarze twin, ponieważ istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Pamiętaj o nich i szybko określ ilość włóczki, której będziesz potrzebować na koc szydełkowy w rozmiarze twin.

 • Grubość przędzy, ponieważ grubsza przędza może wykańczać koc w mniejszych ilościach niż cieńsza przędza
 • Haczyki ponieważ większe haczyki tworzą większe odstępy między ściegami, więc będziesz potrzebować mniej przędzy
 • Ściegi, ponieważ wyższe ściegi lub te z teksturą będą zużywać więcej przędzy
 • Naprężenie i rozstaw ponieważ wpływa na przestrzeń między ściegami
 • Jaki rozmiar ma podwójny koc szydełkowy?

  Wiedząc, ile łańcuszków na koc szydełkowy w rozmiarze podwójnym lub ile jardów będziesz potrzebować, aby szydełkować koc w rozmiarze podwójnym, oznacza uznanie rozmiaru projektu. Czy wiesz jednak, że koc szydełkowy w rozmiarze twin ma różne wymiary? Najpopularniejszy rozmiar to 48 na 78 cali, ale niektórzy Afgańczycy w rozmiarze bliźniaczym również mają 66 na 90 cali.

  Wybierając rozmiar swojego szydełkowego podwójnego koca, weź pod uwagę rozmiar użytkownika. Pamiętaj, że to kocyk na łóżko, więc musi dobrze okrywać użytkownika. Nic dziwnego, że podwójne koce będą nawet nieco większe niż standardowe podwójne materace.

  Jaki jest dobry rozmiar szydełkowego koca?

  Jeśli dopiero zaczynasz od szydełkowania koców, wybór rozmiaru może być przytłaczający. Możesz zacząć od mniejszych, aż zrozumiesz, lub stworzyć większy projekt, który używa prostych ściegów. Trzy podstawowe rozmiary, aby zacząć korzystać z kocyków szydełkowych, to kocyk dziecięcy, kocyk afgański i kocyk na kolana.

  Kocyk dziecięcy ma wymiary 25 na 30 cali, a kocyk na kolanach jest większy na 35 na 40 cali. Z drugiej strony pełnowymiarowy afgański koc ma wymiary 50 na 65 cali. Wybierz rozmiar, który najbardziej Ci odpowiada na szydełku, ale pamiętaj o wzorze.

  Ile ściegów nałożyć na koc?

  Wcześniej dowiedziałeś się, ile łańcuszków jest potrzebnych do podwójnego szydełkowego koca. Obliczenia w trzech krokach nauczyły Cię również, ile szwów będziesz potrzebować do szerokości koca. Zapamiętaj numer, ponieważ oczka, które nabierzesz, będą dyktować całkowitą szerokość Twojego szydełkowego koca.

  Istnieją różne tabele online z liczbą oczek, które należy nabrać dla każdego rozmiaru koca szydełkowego. Jednak dokładniejszą liczbę uzyskasz, wykonując próbkę, ponieważ uwzględnia ona wszystkie inne czynniki, które wpływają na liczbę ściegów dla konkretnego koca.

  Jak obliczyć liczbę oczek do nabierania

  Możesz podążać za wzorem, ale jest też szybki sposób, aby dowiedzieć się, ile oczek nabrać. Zrób podziałkę i podziel szerokość przez liczbę oczek, które nabierasz. Rezultatem są twoje ściegi na cal, które pomnożysz tylko do szerokości, którą chcesz na koc szydełkowy.

  Wniosek

  Jeśli zdecydujesz się na szydełkowanie podwójnego koca, pomogłoby ci znać potrzebne łańcuszki i szwy. Na przykład możesz dowiedzieć się, ile łańcuszków na koc szydełkowy w rozmiarze podwójnym, wykonując wskaźnik i wykonując szybkie obliczenia. Ta sama technika jest również idealna do znalezienia ściegów, które będziesz musiał nabrać.