Ile kosztuje zwalczanie szkodników dla mrówek i 3 rozwiązania dla majsterkowiczów?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje zwalczanie szkodników dla mrówek, jesteś na właściwej stronie. W wielu przypadkach właściciele domów ignorują te problemy, chyba że wymkną się one spod kontroli.

Załóżmy, że w końcu zdecydujesz się rozwiązać ten problem, możesz użyć tego artykułu jako przewodnika. Inwazja mrówek nie powinna być lekceważona i wymaga natychmiastowego działania tak szybko, jak to możliwe.

Ile kosztuje zwalczanie szkodników dla mrówek i 3 rozwiązania dla majsterkowiczów?

Jak szybko dochodzi do inwazji mrówek?

Jedną rzeczą, którą trzeba wiedzieć o mrówkach, jest to, że mogą żyć praktycznie wszędzie. Kiedy zobaczysz jednego w swoim ogrodzie, balkonie lub podwórku, istnieje duża szansa, że ​​w pobliżu jest ich ponad setka, ponieważ owady te żyją w koloniach.

Przyciągają je okruchy, wycieki, żywność niewłaściwie przechowywana w pojemnikach, a zwłaszcza produkty o wyższej zawartości cukru, takie jak napoje gazowane i soki. Poza tym może to być spowodowane tym, że do twojego domu można dostać się tylko przez małe dziury i otwarte okna, przez które mrówki mogą wejść do domu.

Uwielbiają też ciepłe temperatury. Jeśli zobaczą, że twój dom zapewnia im środki niezbędne do przetrwania, takie jak jedzenie, schronienie i woda, będą chcieli natychmiast się do niego wprowadzić.

Jak rozpoznać inwazję mrówek?

Jeśli widziałeś mrówki w ciągu ostatnich kilku dni i nadal nie jesteś pewien, czy masz infestację, czy nie, oto znaki, na które powinieneś zwrócić uwagę:

Coraz więcej mrówek

Jeśli zaczniesz zauważać w domu coraz większą liczbę mrówek, jest to widoczny znak znacznie większego problemu. Niektóre mrówki nie przeszkadzają ludziom, ale nadal są uznawane za gatunki inwazyjne ze względu na problemy, które mogą wnosić do domu.

Gatunki takie jak mrówki stolarzy, mrówki argentyńskie, szalone mrówki i mrówki chodnikowe to tylko niektóre z setek gatunków inwazyjnych, które mogą obecnie mieszkać w twoim domu. Wiedza o tym, jak rozpoznać rodzaje gatunków mrówek, jest dobrą rzeczą, ale pamiętaj, aby ich nie ignorować, ponieważ w krótkim czasie liczebność będzie rosła.

Czy masz je również w swoich wygodnych miejscach? Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak go rozwiązać, oto przewodnik, jak pozbyć się mrówek w łóżku.

Nagłe pojawianie się szału w przestrzeniach, dżemach drzwi i piwnicach

Inne owady, takie jak termity, zjadają drewno i zostawiają śmieci, ale pszczoły i mrówki wypychają je z tej dziury. Ten podobny do kurzu dowód jest doskonałym wskaźnikiem możliwej plagi, nawet jeśli nie zawsze je widzisz.

Widząc skrzydlate mrówki

Kiedy mrówki są gotowe do kopulacji i rozmnażania się z innych kolonii, rozwijają skrzydła, aby tak się stało. Wykorzystują też swoje skrzydła do zbierania pożywienia.

Jest to poważny znak, ponieważ już rozszerzają swoje kolonie, aby przetrwać w twoim domu.

Ile kosztuje eksterminacja mrówek?

Więc teraz potwierdziłeś, że masz plagę w swoim domu. Co dalej?

Cóż, masz kilka możliwości, w tym wynajęcie firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników do jednorazowej usługi lub ciągłego procesu.

W zależności od miejsca zamieszkania jednorazowa usługa kosztuje od 250 do 600 USD. Oczywiście bieżąca wizyta kosztuje więcej, ponieważ technik zbada i zdiagnozuje problem przed wykonaniem niezbędnych zabiegów.

Warto też wiedzieć, że każda sytuacja jest inna i nie wszystko da się ogarnąć w jeden dzień. Zwalczanie szkodników może zająć trochę czasu, zanim rozwiążą problem, a to oznacza również, że za każdą wizytę i leczenie pobierana jest stała opłata.

Jednak koszt kolejnych dni jest zwykle niższy niż początkowa usługa, która wynosi tylko około 150-300 USD. Możesz wybrać wizyty kwartalne, które wynoszą średnio od 100 do 300 USD, lub wizyty miesięczne, które kosztują około 45 do 75 USD.

Mimo to średni koszt zwalczania szkodników różni się w zależności od rodzaju szkodnika, który masz w domu i stopnia zarażenia. W przypadku mrówek średnia kontrola szkodników wynosi około 100 do 500 USD.

Dodatkowe informacje: Eksterminacja mrówek DIY

Jeśli uważasz, że plaga w Twoim domu jest nadal pod kontrolą i chcesz samodzielnie się ich pozbyć, to są to wskazówki, które powinieneś znać. W przypadku odstraszaczy mrówek dla majsterkowiczów możesz użyć niektórych artykułów gospodarstwa domowego, które możesz już mieć w kuchni i spiżarni!

1. Pułapka na kwas borowy i cukier puder

Aby to zrobić, połącz jedną częśćkwas borowyz trzema częściami cukru pudru. Cukier zwabi, a kwas zabije mrówki.

Możesz również dodać wodę, aby ułatwić mrówkom połykanie. Należy pamiętać, że kwas borowy jest toksyczny dla zwierząt domowych i dzieci, dlatego trzyma je z dala od mieszaniny.

2. Spryskaj mrówki mieszanką wody i mydła

Wystarczy wymieszać wodę, olej i płyn do naczyń na butelce i spryskać nim bezpośrednio mrówki. Mydło usuwa zapach pozostawiony przez mrówki i uniemożliwia innym podążanie za nim.

3. Soda oczyszczona i pułapka na cukier puder

Podobnie jak w przypadku mieszanki kwasu borowego, wymieszaj sodę oczyszczoną z cukrem, tworząc pułapkę bezpieczną dla dzieci i zwierząt. Jeśli twój problem obejmuje pluskwy, powinieneś zapoznać się z tym artykułem, jak zrobić pułapkę na pluskwy.

Pamiętaj, że te domowe środki nie zawsze są w 100% tak skuteczne, jak profesjonalny eksterminator. Najlepiej byłoby zatrudnić firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, aby uniknąć dalszych problemów związanych ze szkodnikami.

Wniosek

Inwazji mrówek nigdy nie należy lekceważyć. Teraz, gdy wiesz, ile kosztuje zwalczanie szkodników dla mrówek, będziesz mieć lepszy plan, jak sprawić, by Twój dom był bezpieczniejszy i wygodniejszy dla Twojej rodziny.