Ile kosztuje zachodnia elektryczna maszyna do szycia?

Odpowiedź na to, ile kosztuje zachodnia elektryczna maszyna do szycia, zależy od sprzedawcy. Dzieje się tak, ponieważ dowiedzieliśmy się, że te maszyny są dostępne tylko w serwisie eBay, gdzie ceny wahają się od poniżej 50 do ponad 100 USD. Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

Możesz również przeczytać ten poradnik, jak kupić maszynę do szycia. Mówi o czynnikach, które należy wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą maszynę do swoich potrzeb.

Ile kosztuje zachodnia elektryczna maszyna do szycia?

Ile kosztuje zachodnia elektryczna maszyna do szycia?

Ponieważ Western Electric to maszyna do szycia w stylu vintage, dość trudno jest ją znaleźć na rynku. Dlatego musisz przeglądać internetowe rynki, takie jak eBay. Ale nawet wtedy trudno będzie znaleźć dostępną zachodnią elektryczną maszynę do szycia, zanim zostanie sprzedana.

Kluczem do sukcesu jest sprawdzenie szczegółów i zdjęć zamieszczonych przez sprzedawcę. Podobnie jak w przypadku kupowania czegokolwiek używanego, masz prawo zadawać sprzedawcy pytania, aby mieć spokój. Najlepiej byłoby, gdybyś zbadał również konkretny model, który kupujesz, aby wiedzieć, jakie pytania zadać.

Wyzwanie z zakupem zabytkowej maszyny do szycia

W chwili pisania tego tekstu zachodnie elektryczne maszyny do szycia są dostępne w serwisie eBay od 38 do 125 USD. Najtańsza to zabytkowa elektryczna maszyna do szycia Western z modelem Sew E-Z Motor o numerze seryjnym 2987715. Za niską cenę ma uszkodzenia na drewnie, szuflada się nie otwiera, a przewód wymaga wymiany.

Na eBayu jest też kolejna zachodnia elektryczna maszyna do szycia za 125 USD. Według sprzedawcy jest to maszyna do szycia na pedały z oświetleniem i silnikiem w dobrym stanie. Będzie też zawierał oryginalną okładkę, instrukcję, uchwyty na szpulki i wszystkie załączniki.

Kto zrobił zachodnią maszynę do szycia?

Zanim wynaleziono maszynę do szycia, tylko zamożni ludzie mogli mieć więcej niż jedną zmianę odzieży. W końcu tylko ich stać na ubrania szyte na miarę, więc same ubrania są uważane za luksus. Potencjał rynku maszyn do szycia dostrzegła jednak firma Western Union, która cieszyła się renomą w branży telegraficznej, a Western Electric, powiązana z American Telephone and Telegraph Company (AT&T), również oferowała maszynę.

Biorąc to pod uwagę, National Sewing Machine Company, Belvidere, Ill wyprodukowała maszynę do szycia Western Electric, która umieszczała tylko naklejki Western Electric na maszynach do szycia. Ale silnik elektryczny w tych maszynach do szycia jest produkowany przez Western Electric, więc można je również przypisać. Niestety maszyna przetrwała tylko chwilę, zanim ostatecznie zniknęła w 1918 roku.

Jaka jest rozsądna cena za antyczną maszynę do szycia?

Kupując antyczną maszynę do szycia, oczekiwana cena może wahać się od 0 do nawet tysięcy dolarów. Dobry punkt środkowy to 100 USD, ale nadal istnieją zmienne do rozważenia. Na przykład nie można oczekiwać, że rzadka zabytkowa maszyna do szycia będzie tak tania, jak zwykłe zabytkowe modele.

Oto kilka wskazówek przy zakupie zabytkowej maszyny do szycia:

  • Porozmawiaj ze swoim lokalnym sklepem z antykami tak, jakbyś sprzedawał maszynę do szycia, aby dowiedzieć się o wartości maszyny do szycia
  • Bądź ostrożny przy natychmiastowym zakupie zabytkowej maszyny do szycia na targowiskach, ponieważ niektórzy sprzedawcy oferują swoje jednostki po nierozsądnych cenach
  • Zawsze czytaj opis i listę zabytkowej maszyny do szycia, ale bądź świadomy potencjalnych nieścisłości i wprowadzających w błąd informacji
  • Uważaj na szacunkowe ceny w aukcjach internetowych, ponieważ niektóre mają na celu uczynienie ich bardziej atrakcyjnymi dla licytujących
  • Uzyskaj profesjonalną wycenę maszyny do szycia tylko wtedy, gdy nie masz nic przeciwko dodatkowym kosztom
  • Wykończone zabytkowe maszyny do szycia będą miały niższą wartość

Ile kosztuje średni koszt maszyny do szycia?

Koszt maszyny do szycia może wynosić od 60 USD do nawet 5000 USD. Istnieją różne typy, w których mechaniczne maszyny do szycia są tańsze poniżej 100 USD, podczas gdy modele elektroniczne i komputerowe mogą kosztować ponad 150 USD. Aby zobaczyć, jaki typ wybrać, możesz przeczytać o tym, jak działa maszyna do szycia, aby zrozumieć, czego się spodziewać po typowej maszynie do szycia.

Zastanów się, czy nie wydać na model wysokiej jakości, a nie na coś tańszego, co może również nie trwać tak długo. Możesz oczekiwać, że zapłacisz co najmniej 150 USD, kupując od renomowanej marki, ale jeśli chcesz maszynę przeznaczoną do użytku przemysłowego lub profesjonalnego, przygotuj się na wydatek 1000 USD lub więcej. A jeśli kupujesz maszynę do szycia dla dziecka, mogą zacząć od modelu za 60 USD, aby mogli go wyczuć, zanim zainwestujesz w coś droższego.

Jaka jest najdroższa maszyna do szycia?

Janome produkuje jedną z najdroższych maszyn do szycia na rynku i oczywiście renomowane marki, które były w branży, prawdopodobnie nie sprzedają maszyn do szycia poniżej 100 USD. Co więcej, maszyny ze specjalnymi funkcjami zawsze będą kosztować więcej, a określenie, czy są tego warte, będzie zależeć od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, ile kosztuje zachodnia elektryczna maszyna do szycia, może wynosić od 38 do 125 USD. Należy jednak pamiętać, że są one oparte tylko na tym, czego sprzedający chcą na platformie eBay.

Nadal musisz sam przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, czy te ceny są rozsądne. Mamy jednak nadzieję, że była to pomocna lektura i przeczytaj ten samouczek, jak skonfigurować maszynę do szycia. Pomoże Ci również przygotować się do sprawdzenia dowolnej używanej maszyny do szycia.