Ile kosztuje uruchomienie grzejnika kosmicznego? 3 najlepsze wskazówki, aby zaoszczędzić!

Ile kosztuje uruchomienie grzejnika? Grzejnik ma moc od 750 watów do 3000 watów; cena może wynosić od 0,10 do 0,42 dolara na godzinę.

Rozmiar i czas użytkowania to czynniki determinujące działanie grzejnika. Ale pomoże, jeśli najpierw sprawdzisz poprzedni rachunek za prąd i zdecydujesz, jak długo urządzenie ma działać każdego dnia.

Ile kosztuje uruchomienie grzejnika kosmicznego? 3 najlepsze wskazówki

Oszacuj, jak długo grzejnik będzie działał w każdym sezonie, na przykład osiem godzin dziennie w zimie i jedna godzina dziennie w lecie. Ten wzór pomaga określić koszt energii elektrycznej nagrzewnicy. Znać koszt grzejnika co godzinę, który jest obliczeniem kosztu energii elektrycznej pomnożonym przez koszt mocy w watach, podzielony przez 1000. Postępuj zgodnie ze wspomnianym wzorem, aby uzyskać dokładną możliwą cenę, ale to tylko przegląd, więc przeczytaj dalej.

Ile kosztuje uruchomienie grzejnika kosmicznego?

Moc potrzebna do obsługi grzejnika waha się od 750 do 3000 watów. Ogromny grzejnik w jakiś sposób wymaga więcej energii elektrycznej, aby mógł działać, ale jest pomocny w kontekście biznesowym i przemysłowym. Wysoki i niski to dwa podstawowe ustawienia ogrzewania domowego grzejnika. Maksymalny zestaw poziomów zużywa 1500 watów, podczas gdy najniższy poziom zużywa 750 watów. Grzejnik o mocy 1500 W, który uruchamiasz w ciągu godziny, może kosztować 0,20 dolara. Chociaż może się to wydawać niedrogą opcją, nadal zastanów się, jak często lub jak długo z nich korzystasz.

Pomyśl o godzinach, w których grzejnik będzie codziennie pozostawiony. Sprawdź, czy urządzenie jest zawsze włączone przez cały czas. Wydawanie 1,60 dolara dziennie jest prawdopodobne, jeśli używasz grzejnika przez osiem godzin dziennie w domowym biurze w piwnicy. Średnio dwadzieścia jeden dni roboczych kosztuje również 33,60 dolarów miesięcznie, ponieważ jest to jak dotąd jeden z wielu powszechnych scenariuszy. Koszt nagrzewnicy zależy w dużej mierze od czasu użytkowania. Jeśli chcesz czegoś niskiego, możesz pomyśleć o krokach, które gwarantują ciągłą pracę grzejnika w sypialni. Znajdź sposób na ładniejsze ocieplenie obszaru i załóż dodatkowe ubrania. Zrób wszystko, co jest potrzebne, aby uruchomić grzejnik tylko przez kilka godzin.

Ile kosztuje roczna eksploatacja grzejnika?

Jak myślisz, jaki jest koszt corocznej eksploatacji grzejnika? Szybka odpowiedź to 300 dolarów rocznie. Niemniej jednak nie oznacza to, że będziesz tracić 300 dolarów rocznie. Korzystając z grzejnika, zmniejszasz również koszty propanu i oleju i dodajesz tę sumę do rachunku za energię elektryczną. Oblicz roczne koszty, udając, że używasz urządzenia przez osiem godzin dziennie przez sześć miesięcy. Używa się go jakoś przez godzinę każdego dnia w okresie letnim, przez sześć miesięcy. Teraz jest już rzeczywistością, że uruchomienie 1500-watowego grzejnika przez osiem godzin dziennie może kosztować 43,20 dolarów miesięcznie.

To jest dokładne obliczenie kosztów każdego roku. Roczne ceny energii elektrycznej to sześć miesięcy razy 43,20 dolarów plus sześć miesięcy razy 43,20 dolarów podzielone przez osiem. Odpowiedź to 291,60 dolarów. W takim przypadku grzejnik kosmiczny o mocy 1500 W może kosztować 290 dolarów. Niemniej jednak koszt grzejnika może się różnić w zależności od lokalizacji. Koszt ten nie zaszkodzi budżetowi, ale zmniejszy zapotrzebowanie na ogrzewanie w domu. Grzejnik pomaga zaoszczędzić w sumie 50 procent kosztów ogrzewania, ponieważ zużywa tylko mniej paliwa. To to samo, co przeniesienie kosztów ogrzewania w poprzednim rachunku za ogrzewanie i w dół na nowe konto. Korzystanie z grzejnika jest tańsze, ponieważ pieniądze nie są dokładnie stracone.

Wskazówki dotyczące obniżenia kosztów eksploatacji ogrzewacza pomieszczeń

Na koszt eksploatacji grzejnika mogą mieć wpływ dwa czynniki; stawki za moc i energię elektryczną. W tym przypadku wydajność ma kluczowe znaczenie, wpływając na czas ogrzewania pomieszczenia i przebywających w nim ludzi. Połącz je, tworząc większy obraz i zyskując zastosowanie. Korzystanie z grzejnika pomieszczeń determinuje wysokość rachunków za energię elektryczną. Zdecyduj więc o ustawieniu mocy i grzejniku, którego użyjesz. Poniżej znajdują się trzy rozwiązania, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze, abyś nie był zszokowany tym, ile kosztuje uruchomienie grzejnika.

#1. Opuszczanie termostatu

Obniż termostat o jeden stopień, aby zaoszczędzić pieniądze i energię. Ta niewielka zmiana nie wpływa na temperaturę w pomieszczeniu i samopoczucie Twojej rodziny. Możesz również zainteresować się, jak działa termostat grzejnika pomieszczeń.

#2. Dodawanie izolacji

Dodaj izolację raz, aby zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i energię elektryczną przez długi czas. Zimne powietrze nie przedostanie się do izolowanego pomieszczenia, ale ciepłe utrzymuje się długo po ogrzaniu. Brak drzwi w pokoju kończy się marnowaniem pieniędzy i podgrzewaniem powietrza. Zmień więc sposób, w jaki atmosfera wejdzie do pokoju. Dobra rzecz; nie ma sensu stosowanie profesjonalnej izolacji, a jedynie zwykła izolacja dywanowa.

#3. Korzystanie z cykli cieplnych

Zmniejsz zużycie energii elektrycznej, ponieważ uruchamiasz go tylko w krótkich seriach. Włącz grzejnik na dziesięć lub dwadzieścia minut, a następnie wyłącz go. Chociaż nie zmniejszy uczucia ciepła, nadal zmniejsza rachunki za energię.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile kosztuje uruchomienie grzejnika. Za godzinę zapłacisz od 0,10 dolara do 0,42 dolara, jeśli masz grzejnik o mocy od 750 do 3000 watów. Ale weź pod uwagę czasy, w których będziesz używać grzejnika i rozmiar. Spróbuj również zastosować się do formuły wspomnianej w artykule. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak zutylizować grzejnik i gdzie go umieścić.