Ile kosztuje ślub w Vegas: całkowity podział kosztów

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje ślub w Vegas, najlepiej przygotować około 20 000 $. Jednak całkowite wydatki na wesela w Vegas mogą być wyższe lub niższe, w zależności od wielu czynników.

Zachęcamy do przeczytania tego zestawienia całkowitych kosztów, aby dowiedzieć się, jakie elementy zabiorą większość Twojego budżetu, jeśli chcesz wziąć ślub w Las Vegas. A dla twojego gościa, oto, w co się ubrać na wesele w Vegas.

Ile kosztuje ślub w Vegas: całkowity podział kosztów

Ile kosztuje ślub w Vegas: przykładowa lista kontrolna kosztów ślubu w Vegas

Średni koszt ślubu w Las Vegas wynosi około 20 000 USD; czasami może nawet wzrosnąć. Ale w przypadku prostszych ceremonii, zwłaszcza elopementów, ślub w Vegas może nie przekroczyć 12 000 USD.

Niektóre miejsca oferują pakiety all inclusive, idealne dla par z ograniczonym budżetem. Niemniej jednak pomoże ci dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na całkowite wydatki na wesele w Las Vegas.

  • Licencje i zezwolenia

Podobnie jak w przypadku ślubu gdziekolwiek indziej, niezbędne jest uzyskanie niezbędnej dokumentacji i wymagań, aby zapewnić legalność związku. W przypadku ślubu w Vegas musisz zdobyć licencję małżeńską w Vegas, ale przewagą Vegas nad innymi stanami jest to, że możesz również wziąć ślub tego samego dnia, w którym ją otrzymasz.

W przeciwnym razie licencja jest ważna przez rok. Zapoznaj się z wymaganiami licencyjnymi i kosztami, dzwoniąc lub odwiedzając Biuro Licencji Małżeńskich hrabstwa Clark, aby dowiedzieć się więcej.

Po uzyskaniu licencji na małżeństwo w Vegas powinieneś również przeznaczyć budżet na lokalizację ceremonii i pozwolenia na miejsce ślubu. Cena będzie zależeć od samego miejsca, ale spodziewaj się, że będzie droższa w zależności od sezonu.

  • Urzędnik i koordynator

Jak zauważyło biuro urzędnika hrabstwa Clark, ceremonia ślubna w Nevadzie musi być przeprowadzona przez urzędnika licencjonowanego w Nevadzie. Dlatego nawet jeśli znasz celebransa, będziesz potrzebować kogoś z licencją w Nevadzie, aby Twój związek został uznany.

Koszt, jakiego można oczekiwać od osoby prowadzącej w Vegas, wyniesie około 250 do 400 USD, w zależności od prostoty dostosowania ceremonii. Oprócz osoby prowadzącej, możesz również przeznaczyć co najmniej 1500 USD, jeśli chcesz zostać Dniem Koordynatora na weselu w Las Vegas.

Chociaż możliwe jest, że proste ucieczki nie potrzebują Dnia Koordynatora, dla niektórych par wygodnie będzie mieć tego sprzedawcę. Pomogą Ci w różnych zadaniach związanych z weselem, a Ty nie będziesz musiał nawet wydać tyle, ile wynająć konsultantkę ślubną.

  • Miejsce i recepcja

Sale weselne w Vegas różnią się pod względem kosztów, więc znalezienie takiego, które odpowiada Twojemu budżetowi, ale nadal odpowiada Twojemu gustowi, powinno być łatwe. Pary średnio wydają około 3000 USD na miejsce, w zależności od wielkości wesela.

Im więcej gości masz na weselu w Vegas, tym wyższa jest obsługa przyjęć. Aby uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze, porównaj różne miejsca w Vegas i rozważ pakiety.

Niektóre przyjęcia będą obejmować na przykład rozrywkę i obsługę gastronomiczną. Eliminuje to potrzebę rezerwacji i płacenia za innych dostawców ślubów.

  • Catering i napoje

Jeśli masz gości, spodziewaj się, że wydasz na catering i napoje. Możesz rozważyć około 100 USD na gościa, aby wiedzieć, ile przeznaczyć z budżetu.

Trzeba też zapłacić za tort weselny i napoje alkoholowe, przy czym te ostatnie mogą być niesamowicie drogie, w zależności od preferencji lub samego miejsca. W przeciwnym razie pary, które uciekną do Vegas bez gości, mogą zarezerwować prywatny stolik w romantycznej restauracji w Vegas, która im się podoba.

  • Zakwaterowanie

Jeśli chcesz przeżyć Las Vegas ze swoimi gośćmi, lepiej zarezerwować zakwaterowanie, aby mieć kilka dni na roaming. Porównaj różne ceny pokoi lub zdobądź blok hotelowy, aby zaoszczędzić na wydatkach.

Chcesz wydać od 120 do 300 USD na gościa za noc, jeśli poniesiesz koszty. Jednak dopuszczalne jest również, aby Twoi goście płacili za własne zakwaterowanie.

  • Inne wydatki

Poza wymienionymi powyżej głównymi kosztami ślubu w Vegas, potrzebujesz również budżetu na rozrywkę, fotografię, strój ślubny, makijaż i kwiaty. Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na prostsze pakiety, aby zaoszczędzić na kosztach, a ogólna formalność Twojego ślubu może decydować o całkowitych cenach.

Ile kosztuje ślub w kaplicy w Vegas?

Po uzyskaniu licencji na małżeństwo możesz wziąć ślub w kaplicy ślubnej w Vegas. Średni koszt ślubu w tym miejscu może wynosić od 50 do 100 USD, w zależności od tego, co jest wliczone.

Kwiaty, zdjęcia, wypożyczalnie strojów, urzędnik i świadkowie mogą wpłynąć na tempo kaplicy w Vegas. W przypadku par, które uciekają, większość kaplic w Vegas zapewnia jednego świadka dla Twojej wygody, a urzędnik złoży papierkową robotę urzędnikowi Clark Country.

Jeśli interesuje Cię szybka i prosta ceremonia w Vegas, przeczytaj, czym jest ślub elopement.

Czy małżeństwo w Vegas jest tanie?

Ślub w Las Vegas może być tańszy niż ślub w innych stanach, ponieważ niektóre kaplice z urzędnikami mogą kosztować poniżej 100 USD. Licencja małżeńska również nie przekroczy 150 dolarów, więc pozostałe wydatki to twój strój, podróż i zakwaterowanie, zakładając, że będziesz ty i twój partner.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, ile kosztuje ślub w Vegas, przygotuj od 10 000 do 20 000 USD.

Rodzaj ślubu, miejsce i liczba gości wpłynie na całkowite koszty ślubu w Las Vegas. Niezależnie od tego, łatwość i wygoda zawarcia małżeństwa w Vegas są często powodem, dla którego słynie z ucieczek. Oczywiście zawsze możesz wybrać prostszy pakiet, jeśli masz ograniczony budżet.