Ile kosztuje ślub kościelny: koszty całkowite

Pary muszą wiedzieć, ile kosztuje ślub kościelny, który zwykle wynosi około 200 USD. Jednak na całkowite koszty zawarcia małżeństwa w kościele wpływa wiele innych czynników.

Omówimy te czynniki bardziej szczegółowo poniżej. Możesz również przeczytać o tym, ile zapłacić księdzu za ślub, ponieważ religijne ceremonie ślubne są uznawane tylko wtedy, gdy prowadzi je duchowny religijny.

Ile kosztuje ślub kościelny: koszty całkowite

Ile kosztuje ślub kościelny: rzeczywisty koszt, którego należy się spodziewać

  • Darowizna dla kościoła

W przeciwieństwie do wesel, które odbywają się w prywatnych miejscach, takich jak halowe centra imprez, ślub kościelny nic nie kosztuje. Jednak nadal będziesz musiał przydzielić budżet, ponieważ wydasz na darowiznę kościelną.

Zwykli członkowie kościoła mogą wydać 200 dolarów na darowiznę lub mniej, podczas gdy pary, które nie są członkami kościoła, w którym biorą ślub, mogą wydać dwa razy lub więcej na ceremonię kościelną. Rodzaj kościoła i miejsca wpłynie również na koszt ślubu kościelnego, gdzie małe kościoły w miastach mogą kosztować maksymalnie 300 USD w porównaniu z bardziej znanymi miejscami w miastach na poziomie 700 USD na wyższym końcu przedziału.

Istnieją również większe katedry, więc spodziewaj się, że zapłacisz więcej niż 700 USD, gdzie może nawet osiągnąć 3000 USD. Jeśli nie wiesz, ile przekazać, zapytaj kogokolwiek, kogo znasz, kto był żonaty w tym kościele lub porozmawiaj z sekretarzem kościoła.

  • Dodatkowe koszty ślubu kościelnego

Oprócz kosztów, które przekażesz jako darowiznę kościelną na swój ślub, pamiętaj, że istnieją dodatkowe opłaty, które musisz pokryć. Na przykład, być może będziesz musiał zapłacić kościołowi za muzyków, którzy będą grać podczas ceremonii, materiały ceremonialne, takie jak te używane do jedności, okrycie gości, jeśli muszą je nosić, a niektóre kościoły nawet proszą o zwrotną kaucję, aby zapewnić, że nic w tym miejscu nie ulega uszkodzeniu.

Ponadto pamiętaj, że musisz ubrać kościół na swój ślub. Przeczytaj, jak udekorować kościół na wesele, aby poznać nakazy i zakazy oraz wskazówki, jak zaoszczędzić na wydatkach.

Ile muszę zrobić, aby przygotować się do ślubu kościelnego?

Podsumowując, możesz czuć się pewniej, jeśli przygotujesz co najmniej 1000 USD lub więcej, jeśli planujesz ślub kościelny. To przy założeniu, że ceremonię wykonujesz w małym kościele, ponieważ większe katedry będą oczywiście droższe.

Musisz także przygotować się na inne wydatki związane z weselem, zwłaszcza jeśli będziesz mieć wielu gości. I oczywiście, chociaż urzędnik nie zażąda żadnej opłaty, nadal powinieneś przeznaczyć za nie opłatę.

Ile płacisz kościołowi za ślub?

Różne kościoły w USA różnią się średnim kosztem ślubu. Ponadto niektóre miejsca, takie jak budynki zabytkowe, mogą wymagać opłaty w zależności od czasu trwania ceremonii.

Na przykład niektóre kościoły będą kosztować 2000 dolarów za godzinę, obejmując ustawienia, sprzątanie, pianino, meble, garderobę, parking, kuchnię, a nawet koordynatora dnia wolnego.

Wspaniałym kościołem, w którym można urządzić ślub, jest Middle Collegiate Church w Nowym Jorku. Możesz wynająć recepcję z trzema godzinami imprezy za 1050 USD lub 2000 USD za godzinę, jeśli chcesz mieć ustawienie do ceremonii ślubnej.

Jak prosić o zniżki na wesele?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na całkowitych wydatkach na ślub kościelny, możesz uzyskać zniżkę, jeśli jesteś powiązany z wybranym kościołem. Może to być również członek rodziny, taki jak Ty lub rodzice Twojego partnera.

Kościół może jedynie pobierać opłaty za ceremonię, ale zawiera kilka elementów bezpłatnych. Opłata za darowiznę może być również niższa niż oczekiwany koszt, jeśli jesteś członkiem tego kościoła.

Jeśli jesteś już aktywny w jakimś konkretnym kościele, rozważ zawarcie małżeństwa w tym miejscu. Ale jeśli nie, poszukaj informacji o różnych kościołach w Twojej okolicy, ponieważ mogą być takie, które oferują niedrogie pakiety, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na dodatkowych wydatkach, takich jak muzyka, konfiguracja i sprzątanie.

Czy ślub kościelny jest droższy?

Ślub kościelny jest potencjalnie bardziej przystępny cenowo niż inne wesela, zwłaszcza w przypadku klubów, sal i powierzchni do wynajęcia. Jeśli jednak masz napięty budżet, kluczem jest wybór mniejszego kościoła, ponieważ darowizny na katedry mogą sięgać nawet tysiąca.

Niemniej jednak, jeśli się nad tym zastanowić, zapłacenie 1000 USD za darowiznę kościelną jest nadal znacznie niższe niż w miejscach, w których płacisz według stawki godzinowej. Nawet jeśli dodasz inne wydatki na ślub kościelny, takie jak oficjalna, wystrój lub muzyka, nadal nie osiągniesz średniej 10 000 USD w miejscach ceremonii ślubnych.

Aby upewnić się, że Twoi goście pozostaną odpowiedni w tym religijnym miejscu, poprowadź ich, jak się ubrać na ślub kościelny.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile kosztuje ślub kościelny, na który zazwyczaj składa się tylko opłata za darowizny i inne elementy ceremonii, takie jak muzycy, zaopatrzenie ceremonii i osoba sprawująca.

Niektóre kościoły mogą również oferować pakiety, więc szukaj tego, który ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zmniejszyć odpowiedzialność po twojej stronie. Możesz nawet rozważyć ślub w kościele, w którym jesteś aktywny, ponieważ koszty dla członków będą niższe.

Ogólnie rzecz biorąc, śluby kościelne nie są tak kosztowne jak inne wesela. Jednak ustal realistyczne oczekiwanie w oparciu o miejsce i typ kościoła.