Ile kosztuje rdzeń grzewczy? 3 najlepsze powody, dla których to się nie udaje!

Ile kosztuje rdzeń grzejnika? Wymiana w pojazdach może kosztować 800 USD. Szacuje również, że wymiana wymaga 100 USD za godzinę pracy.

Dodatkowe koszty mogą obejmować kilka galonów chłodziwa. Weźmy jeden dobry przykład: Honda Civic 2003 z silnikiem o pojemności 1,7 litra. Wiąże się to z roboczogodzinami wymiany rdzenia grzałki na 7,3 godziny.

Ile kosztuje rdzeń grzewczy? 3 najlepsze powody

Fabryczny rdzeń nagrzewnicy może kosztować około 341 USD, podczas gdy część UAC może kosztować 65 USD, ponieważ daje to 1081 USD za części OE i 815 USD za części na rynku wtórnym. Niemniej jednak zapłać inny koszt w przypadku Forda Fusion z 2006 r. i Nissana Frontier z 2009 r. z napędem na cztery koła. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o cenie rdzenia grzejnika.

Większy koszt wymiany rdzenia grzałki

Czas pracy, który wymaga wymiany rdzenia grzałki, wynosi 5,6 godziny; dotyczy to Forda Fusion z 2006 roku z silnikiem o pojemności 3,0 litra. Fabryczny rdzeń nagrzewnicy może kosztować około 169 USD. Część premium Spectra może kosztować 67 USD; cała praca to 749 USD przy użyciu części OE. Może kosztować 647 USD przy pomocy części z rynku wtórnego. W przypadku samochodu z napędem na 4 koła, Nissan Frontier z 2009 roku, wymiana rdzenia nagrzewnicy wymaga czasu pracy 6,6 godziny. Fabryczny rdzeń nagrzewnicy może kosztować 348 dolarów z częścią GDP, która może kosztować 87 dolarów, ponieważ łącznie 1028 dolarów przy użyciu części fabrycznych lub 767 dolarów przy pomocy części z rynku wtórnego.

Dodge Intrepid z 2002 roku, który wymaga 2,7 litra w silniku, wymaga 5,8 godzin pracy na wymianę rdzenia nagrzewnicy. Fabryczny rdzeń nagrzewnicy może kosztować 167 USD, podczas gdy część UAC może kosztować 68 USD, ponieważ może to kosztować 767 USD tylko za pomocą części OE lub 668 USD z częściami z rynku wtórnego.

Dlaczego rdzeń grzałki idzie nie tak?

Jak myślisz, dlaczego rdzeń nagrzewnicy psuje się? Wynika to z poniższych przyczyn.

#1. Wyciek w rdzeniu nagrzewnicy

Jedną z przyczyn jest wyciek w rdzeniu nagrzewnicy. Producent używa cienkiego metalu, aby skutecznie przenosić. Dlatego może okazać się delikatny. Fizyczne obchodzenie się lub wibracje powodują przeciekanie i pękanie rdzenia nagrzewnicy z powodu korozji. Umiejscowienie rdzenia nagrzewnicy w pojeździe chroni przed zewnętrznymi czynnikami korozyjnymi. Jednak rdzeń nagrzewnicy może rdzewieć, jeśli płyn jest zanieczyszczony lub postarzany. Rdzeń nagrzewnicy może przeciekać z powodu cienkiego metalu.

#2. Podłączanie rdzenia

Uzyskaj zamiennik z rdzeniem nagrzewnicy, jeśli go podłączysz. Do Ciebie należy dokładne spłukanie. Zmniejszenie przepływu płynu chłodzącego, dopóki grzałka nie będzie działać, wymaga trochę utrudnień. Proces będzie obejmował przeciąganie węży nagrzewnicy i przepłukiwanie czystej wody do rdzenia do tyłu i do przodu. Obserwuj, aż zobaczysz, że działa swobodnie i czysto. Niemniej jednak wymiana to kolejny duży krok, jeśli to nie działa jak zawsze.

#3. Drewniaki

Rdzeń nagrzewnicy może się zepsuć z powodu zatkania. Płyn jest zanieczyszczony lub stary i jest spowodowany produktami zatrzymującymi wyciek. Ponadto produkty te mogą zatykać maleńkie przejścia w rdzeniu grzejnika i grzejniku. Jeszcze jeden problem polega na tym, że niektóre rodzaje chłodziw są po prostu niekompatybilne. Zmieszanie ich może przekształcić się w gęsty żel, który jest trudny do usunięcia przy najbardziej akceptowalnych kanałach chłodzących. Wśród dotkniętych i wymienianych jest rdzeń nagrzewnicy.

Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, ile jest rdzenia grzejnego?

Rdzeń grzałki umożliwia wydajną pracę grzałki i odmrażacza. Działa jak miniaturowa chłodnica umożliwiająca płynny przepływ płynu niezamarzającego w termostacie pojazdu. W ten sposób steruje systemem grzewczym. Temperatura pojazdu zacznie spadać, jeśli się zepsuje. Koszt wymiany nie jest tak wysoki. Jednak dyskomfort w samochodzie wzrasta. Wymień więc rdzeń grzejnika po przygotowaniu budżetu, aby czerpać korzyści z poniższych. Dowiedzmy się, dlaczego ważne jest, aby zrozumieć, ile kosztuje rdzeń grzejnika!

#1. Wydajna praca silnika

Rdzeń nagrzewnicy polega na tym, że eliminuje on ogromny procent całkowitego ciepła odpadowego pojazdu. Jest już podłączony do instalacji z wystarczającym i stałym przepływem chłodziwa. Jeśli ustawienie uległo awarii, system również nie działa optymalnie. Wymień stary i uszkodzony rdzeń nagrzewnicy, aby przywrócić jego równowagę. Rdzeń nagrzewnicy uzupełnia również chłodzenie silnika, maksymalizując pakiet chłodzący przeznaczony do regularnej jazdy, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa przez Twój samochód.

#2. Zoptymalizowane chłodzenie

Spodziewaj się optymalizacji chłodzenia do codziennej jazdy, co zapewni wydajniejszą i lepszą ekonomię, biorąc pod uwagę zużycie paliwa. Możliwe jest również zmniejszenie rozmiaru chłodzenia i przedniego modułu chłodzącego, aby osiągnąć maksymalną wydajność podczas wymiany. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak naprawić nagrzewnicę samochodową.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile kosztuje rdzeń grzejnika. Wymiana może wynieść 1081 USD za same części OE, a 815 USD za części na rynku wtórnym. Ale tak długo, jak będziesz go wymieniał, będziesz czerpać korzyści, takie jak zoptymalizowane chłodzenie i wydajna praca silnika. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak ominąć rdzeń grzałki i jak odblokować rdzeń grzałki.