Ile kosztuje podgrzewacz basenu? 4 niesamowite wybory!

Ile kosztuje podgrzewacz basenowy? Wynosi od pięciuset do siedmiu tysięcy dolarów, przy średnim koszcie dwóch tysięcy dwieście dolarów. Cena ta nie obejmuje kosztów instalacji i eksploatacji. Zakup najlepiej zmaksymalizować, dłużej korzystając ze spa i basenu.

Płyń pomimo chłodniejszych miesięcy, nie myśląc o pływaniu w morzu Arktyki. Podgrzewacz basenowy to zawsze najlepszy sposób.

Do tej pory znajdziesz wiele rodzajów podgrzewaczy basenowych, począwszy od kosztów instalacji, funkcji i; koszty operacyjne. Należy pamiętać o niektórych z poniższych istotnych obowiązków podczas korzystania z podgrzewacza basenowego, aby uzyskać z niego więcej korzyści.

Ile kosztuje podgrzewacz basenu?

Więc ile kosztuje podgrzewacz do basenu? Poniżej znajdują się podstawowe typy podgrzewaczy basenowych, koszty eksploatacji, koszty instalacji i zakres funkcji:

#1. Elektryczny podgrzewacz basenowy

Elektryczny podgrzewacz basenowy dostarcza energię elektryczną do pracy w zacienionych lub słonecznych warunkach. Jest niesamowicie funkcjonalny w temperaturze przekraczającej pięćdziesiąt stopni. Zaciąga powietrze z zewnątrz i podgrzewa je, aby dalej przebywać w wodzie. Jego cena waha się od 1200 do 3500 dolarów.

#2. Gazowy podgrzewacz basenowy

Ten podgrzewacz wykorzystuje utlenianie, które skutecznie podgrzewa podgrzewacz basenu i ogrzewa basen. Chociaż nie jest lubiana jako opcja ekologicznego ogrzewania, nadal sprawdza się w chłodniejsze dni. Kosztuje od 2100 do 4800 dolarów.

#3. Solarny podgrzewacz basenowy

Solarny podgrzewacz basenowy jest rzeczywiście niedrogim i atrakcyjnym wyborem. Działa w wyjątkowy sposób, wykorzystując energię słoneczną i korzysta z niej za darmo za 250 dolarów.

#4. Typ grzałki oporowej

Ten podgrzewacz basenu wykorzystuje moc przez rezystory, które ogrzewają basen, ale nie uwalniają zanieczyszczonego powietrza. W tych chłodniejszych miesiącach w jakiś sposób zużywa określoną ilość energii elektrycznej. Ceny mogą wahać się od 1900 do 4300 dolarów.

Koszty instalacji podgrzewacza basenu

Przy wyborze podgrzewacza basenowego istotnym czynnikiem jest cena instalacji. Lepiej skonsultować się z profesjonalistą. Ale nigdy nie bierz pod uwagę żadnego ryzyka, gdy łączysz wodę i elektryczność. Główny koszt instalacji podgrzewacza basenu to 500 dolarów i 1500 dolarów. Ale z drugiej strony, każdy typ grzejnika ma swój unikalny koszt instalacji. Na przykład grzejnik gazowy jest nadal najdroższy w instalacji. Koszt różni się w zależności od wykonawcy basenu i lokalizacji. Jeśli zamierzasz zaoszczędzić na podgrzewaczu basenowym, zawsze uzyskaj najlepszą możliwą cenę.

Koszty operacyjne podgrzewaczy basenów

Oprócz kosztów instalacji i zakupu należy uwzględnić w budżecie koszty bieżące. Solarny podgrzewacz basenowy to atrakcyjny wybór bez kosztów paliwa w eksploatacji. Mimo to nadal mają do dyspozycji pompę. Ta pompa może kosztować nawet sto dolarów rocznie w opłatach za energię elektryczną. Pompa ciepła i opór elektryczny to 120 dolarów miesięcznie za jej moc do działania. Gazowa pompa ciepła jest nadal najdroższym wyborem, ale zależy od rodzaju paliwa, jaki zamierzasz mieć. Jego eksploatacja może kosztować około 400 i 600 dolarów miesięcznie. Oto średnie koszty podgrzewacza basenu.

Koszty naprawy typów podgrzewaczy basenowych

Poniżej znajdują się koszty naprawy dla każdego typu podgrzewacza basenowego.

#1. Nagrzewnica gazowa

Większość grzejników gazowych nie wymaga już więcej konserwacji, ale wymaga jej więcej w porównaniu z grzejnikami słonecznymi lub pompami ciepła. Zwłaszcza w późniejszych latach należy dalej wymieniać ich elementy. Najgorsza sytuacja to taca palnika i uszkodzony wymiennik ciepła. Użytkownik pokrowca zimowego pomaga przedłużyć żywotność.

#2. Grzejnik słoneczny

Ten typ jest najmniej naprawiony, ponieważ jest wyceniony przy minimalnym koszcie. Jeśli dojdzie do przecieku panelu, można go naprawić na wiele sposobów. Panel słoneczny działał piętnaście lat i więcej wcześniej. Słońce zaczyna rozkładać materiały, aż stają się kruche.

#3. Pompa ciepła

Jest to bardzo niezawodne, biorąc pod uwagę jego wrażliwe komponenty i mniej obwodów niż grzejnik gazowy. Najgorsza sytuacja w przypadku pompy ciepła to awaria sprężarki lub wymiennika ciepła. Łożyska wentylatorów wymagają uwagi od starszych modeli. Nowsza jednostka to solidne obwody, ale osłona cieplna w zimie to dobra decyzja.

Oczekiwana żywotność podgrzewaczy basenu

Na żywotność grzejnika może mieć wpływ wiele czynników. Pompa ciepła lub grzejnik, które zakopują się pod zwisającą roślinnością, ulegają uszkodzeniu z powodu nadmiernej wilgoci. Świetnym pomysłem jest użycie osłony zimowej, w tym środka odstraszającego gryzonie. Utrzymuj odpowiednią zasadowość, pH, w tym poziom chloru, aby uniknąć uszkodzenia wymiennika ciepła. Podgrzewacz słoneczny nie ma żadnych problemów, dopóki nie załamie go słońce. Wycieki zatem zaczynają się rozwijać. Dowiedz się, jak długo działa podgrzewacz basenu.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile kosztuje podgrzewacz basenu w zależności od podgrzewacza gazowego, elektrycznego podgrzewacza basenu, podgrzewacza słonecznego i elektrycznego podgrzewacza oporowego. Od Ciebie zależy, jaki rodzaj wybierzesz i czy możesz zapłacić za jego koszt. Nie zwracaj jednak uwagi tylko na koszt podgrzewacza basenu, ale także na inne koszty naprawy, eksploatacji i instalacji. Po latach użytkowania podgrzewacz basenu również wymaga naprawy i konserwacji. Przygotuj się więc na wydawanie dolarów, ponieważ koszty również mogą być wysokie. Ale bez względu na to, jakie opłaty musisz zapłacić, pamiętaj, że wszystkie są tego warte!

Dowiedz się, jak działa podgrzewacz basenowy i