Ile kosztuje nowy podgrzewacz basenu? 4 łatwe rzeczy do zapamiętania!

Zastanawiasz się ile kosztuje nowy podgrzewacz basenu? Przestań się więcej zastanawiać; oto kompletny przewodnik dla Ciebie. Nie musisz pozwalać, aby chłodny basen uniemożliwił Ci cieszenie się zajęciami na świeżym powietrzu, kiedy możesz zainstalować podgrzewacz basenu i używać go przez cały rok. Oczekuje się, że wydatki na podgrzewacz basenu wyniosą średnio 2860 USD, od 1782 USD do 4011 USD. Korzyści płynące z częstszego korzystania z basenu szybciej przewyższają całkowity podgrzewacz basenu. Niektóre opcje to słoneczne, elektryczne, gazowe i propanowe podgrzewacze basenowe.

Średni koszt nowego podgrzewacza basenu to 2860 USD, w tym średnia krajowa to około 1782 USD i 4011 USD. Przygotuj się do zapoznania się z zaletami nowych podgrzewaczy basenowych oraz do oszacowania wydatków na podgrzewacze basenowe. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc zacznijmy bez zbędnych ceregieli!

Ile kosztuje nowy podgrzewacz basenu? 4 łatwe rzeczy do zapamiętania!

Rzeczy do zapamiętania; Ile kosztuje nowy podgrzewacz basenu

Przy wyborze odpowiedniego podgrzewacza do basenu należy również wziąć pod uwagę koszty instalacji. Będziesz musiał przygotować swój basen, usuwając przestarzałe urządzenia do podgrzewania basenu i dodając przyłącza. Ile więc kosztuje nowy podgrzewacz basenu? Rozważ następujące rzeczy:

#1. Zdemontuj przestarzały podgrzewacz basenu

Jeśli Twój basen był wcześniej wyposażony w grzejnik, musisz go zdemontować przed wymianą. W zależności od rodzaju posiadanego podgrzewacza i jego dopasowania do układu basenu, koszt usunięcia starego podgrzewacza basenu może wynosić od 25 do 50 USD. Kiedy zatrudniasz profesjonalistę, większość z nich zazwyczaj wiąże się z usunięciem w całej cenie instalacji.

#2. Instalowanie zaczepów

Będziesz musiał zbudować przyłącza mediów przed dodaniem nowego grzejnika, jeśli basen jeszcze ich nie ma. Grzejniki słoneczne muszą być podłączone do paneli funkcjonalnych, podczas gdy systemy ogrzewania propanowego, gazowego i elektronicznego wymagają specjalnych przewodów elektrycznych. Jeśli musisz dodać przyłącza lub zmienić linie energetyczne, całkowity koszt instalacji wzrośnie o 500 do 1500 USD. Koszt instalacji gazociągów waha się od 300 do 800 dolarów, a dołożenie przyłącza elektrycznego od 500 do 2000 dolarów. Zainstalowanie nowego systemu odwadniającego może kosztować od 300 do 2000 USD.

#3. Profesjonalne a ręczne

Użytkownicy basenu mogą ręcznie zainstalować grzejnik, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach instalacji. Jeśli masz już przygotowane wszystkie złącza i możesz je uruchomić, jest to całkiem proste. Koszty instalacji można zaoszczędzić od 300 do 1000 USD. Chociaż przejście na metodę Personal może wydawać się najbardziej opłacalną opcją, weź pod uwagę, że z pewnością może Cię to kosztować więcej w przyszłości. Grzejnik, który został nieprawidłowo umieszczony, może prowadzić do wielu problemów. Często lepiej jest zatrudnić eksperta, który zainstaluje Twój grzejnik.

#4. Koszty operacji

Niezależnie od tego, jaki podgrzewacz basenowy wybierzesz, pojawią się pewne koszty operacyjne. Jeśli Twoje środowisko jest odpowiednie dla słonecznego podgrzewacza basenowego, pompa nadal będzie wymagała pewnej mocy, ale zwykle jest to tylko kilkaset dolarów rocznie. Grzejniki elektryczne mogą kosztować od 175 do 600 USD miesięcznie, podczas gdy pompy elektryczne mogą kosztować od 120 do 200 USD miesięcznie. Miesięczne koszty grzejników gazowych wahają się od 200 do 400 dolarów, podczas gdy miesięczne wydatki na grzejniki propanowe wahają się od 200 do 850 dolarów. Wydatki te zależą od klimatu, wielkości basenu i cen energii w Twojej okolicy. Pomocne może być przeczytanie o najlepszych podgrzewaczach basenowych.

Instalacja nowego podgrzewacza basenu; Ile to kosztuje?

Nadal zastanawiasz się, ile kosztuje podgrzewacz do basenu? Nie martw się; oto odpowiedź. Większość użytkowników basenu wyda około 1600 USD i 4000 USD na instalację nowego podgrzewacza basenu. Aby usunąć istniejący grzejnik lub zbudować nowy model, należy spodziewać się średnio 2800 USD. Grzejniki słoneczne i pompy ciepła są z góry najdroższymi alternatywami grzewczymi, które kosztują do 8000 USD. Należy jednak pamiętać, że wszystkie te grzejniki są również tańsze w eksploatacji niż inne opcje. Chociaż grzałki oporowe elektryczne i gazowe są bardzo tanie w instalacji (od 1200 do 6200 USD), miesięczne koszty eksploatacji tych nagrzewnic mogą szybko wzrosnąć. Jednak dla kogoś, kto musi szybko ogrzać basen, różnica w kosztach może być tego warta.

Ile kosztuje podgrzewacz do basenu słonecznego?

Solarny podgrzewacz basenowy kosztuje od 2500 do 3000 dolarów za samo urządzenie, plus średnio od 500 do 1000 dolarów za robociznę przy instalacji. Jest to najbardziej wydajna i opłacalna metoda podgrzewania basenu, ale działa tylko w bardzo słonecznych miejscach z dużą ilością jasnego słońca. Można by ogrzać basen za zaledwie setki dolarów rocznie przy minimalnym utrzymaniu, ale to podejście nie powoduje szybkiego nagrzewania basenu, ponieważ zależy to od natury, a nie od paliwa. Uruchomienie paneli słonecznych będzie kosztować dodatkowe 3000 do 4000 dolarów; jednak ta instalacja będzie trwać 10-20 lat.

To okładka!

Mamy nadzieję, że otrzymałeś odpowiedź, ile kosztuje nowy podgrzewacz do basenu. Instalacja nowego podgrzewacza basenu nie jest tania. Jednak wielu klientów uważa, że ​​wydatek jest dobrze wyceniony. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz basenu i jak działa podgrzewacz basenu. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!