Ile kosztuje naprawa nagrzewnicy samochodowej? Rozważ 6 niesamowitych rzeczy!

Twoje poszukiwania, ile kosztuje naprawa grzejnika samochodowego, skończą się już po 5 minutach. Czytaj dalej, ponieważ wymieniamy kilka podstawowych problemów związanych z nagrzewnicą samochodową i szacunkowe koszty ich naprawy.

Na szczęście średnia cena części grzałki waha się od 100 do 260 dolarów. Koszty naprawy mieszczą się w przedziale cenowym od 200 do 1200 USD i możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli chcesz samodzielnie naprawić.

Ile kosztuje naprawa nagrzewnicy samochodowej? Rozważ 6 niesamowitych rzeczy!

Większość napraw grzejników samochodowych jest łatwa, a kiepski grzejnik nie wywiera dużego nacisku na ciebie i twoją kieszeń. Na co więc czekamy? Zacznijmy!

Ile kosztuje naprawa nagrzewnicy samochodowej?

Przyjrzyjmy się, ile kosztuje naprawa nagrzewnicy samochodowej. Przewiń w dół i wyszukaj szacunkowe koszty naprawy uszkodzonej części nagrzewnicy samochodowej.

#1. Niski poziom chłodziwa

Nagrzewnica wydmuchuje zimne powietrze, gdy zauważy niedobór chłodziwa w zbiorniku. Ale nie martw się, naprawienie tego problemu będzie dość łatwe dla Twojej kieszeni. Najpierw musisz wydać 8-15 dolarów, a galon płynu chłodzącego będzie twój. Następnie otwórz korek zbiornika i napełnij go do maksymalnego poziomu. Ponadto nie można zapomnieć o napełnieniu zbiornika po przejechaniu 25 000 mil w samochodzie.

#2. Uszkodzony termostat

Zablokowany lub uszkodzony termostat oznacza, że ​​nagrzewnica samochodowa będzie dmuchać zimnym lub palącym powietrzem. Będziesz cierpieć w obu sytuacjach, a potem będziesz musiał wydać 45 dolarów na zakup nowego termostatu. Z drugiej strony, termostaty są łatwe w montażu i nie ma powodu, aby nie robić wymiany samemu. Po prostu wyszukaj łatwy przewodnik w Google lub YouTube i poznaj metodę instalacji termostatu samochodowego bez płacenia dodatkowych pieniędzy profesjonalistom .

#3. Zablokowane powietrze

Czasami powietrze zostaje zablokowane w systemie recyrkulacji Twojego samochodu. W rezultacie nie można regulować temperatury nagrzewnicy, ponieważ w kabinie krąży powietrze o tej samej temperaturze. Możesz to jednak naprawić bez wydawania ani grosza. Wystarczy podnieść samochód pod odpowiednim kątem, a wszystkie pęcherzyki powietrza uwolnią się. Lub spuść powietrze z zaworu chłodnicy samochodowej. Ale czekaj! Mamy też inną opcję. Musisz otworzyć korek chłodnicy i uruchomić silnik na 10 do 20 sekund.

#4. Zatkany filtr powietrza

Filtr powietrza zapewnia, że ​​do wnętrza Twojego samochodu dostaje się czyste powietrze. Niestety, czasami filtr ten ulega zapchaniu z powodu zanieczyszczeń z zewnątrz, które dostają się do powietrza. Do usunięcia drobinek kurzu można użyć pędzla. Alternatywnie musisz wydać 35 USD na zakup nowego filtra. Profesjonalista naliczy kolejne 35 USD, jeśli nie ufasz swoim umiejętnościom mechanika.

#5. Dmuchawa i silnik

Skrócona dmuchawa może spowodować, że zamarzniesz w samochodzie, nawet jeśli pozostałe części nagrzewnicy działają bez zarzutu. Aby wynająć kogoś do wymiany wentylatora, trzeba wyjąć z kieszeni około 400 dolarów. Koszt ten obejmuje opłaty za robociznę i cenę nowej dmuchawy. Alternatywnie, zły silnik może również powodować bóle głowy i musisz wydać łącznie 450 USD na naprawę silnika jednobiegowego i 650 USD na silnik wentylatora o wielu prędkościach.

#6. Zatkany lub uszkodzony rdzeń grzałki

Rdzeń nagrzewnicy jest najbardziej krytyczną częścią samochodowego systemu HVAC i bez niego nagrzewnica samochodowa nie może przetrwać. Masz do czynienia z zatkanym rdzeniem grzejnika? Cóż, to nie jest duży problem i każdy, kto choć trochę interesuje się mechaniką samochodową, może pozbyć się problemu z pomocą tego poradnika jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy samochodowej.

Wysokie zasolenie powietrza, burze piaskowe i kurz to główne czynniki powodujące zatykanie się rurek rdzenia nagrzewnicy. Musisz natychmiast naprawić problem, aby cieszyć się ciepłą jazdą samochodem. Alternatywnie możesz zabrać samochód do profesjonalnego mechanika samochodowego, a on rozwiąże problemy po pobraniu od Ciebie dobrej kwoty od 800 do 1000 dolców.

Dodatkowo trzeba zapłacić dodatkowe 100 do 300 dolarów, jeśli stary rdzeń ulegnie awarii, a nagrzewnica samochodowa potrzebuje nowej części do działania. Jeśli nagrzewnica samochodowa nie jest zatkana, należy sprawdzić, czy przednia szyba samochodu jest zaparowana lub czy silnik szybko się nagrzewa. Inne objawy to zwiększone zużycie płynu chłodzącego i słodko-gorzki zapach w kabinie samochodu.

Jak zachować ciepło do czasu naprawy nagrzewnicy samochodowej?

Oto rzeczy, których możesz potrzebować, aby się ogrzać bez nagrzewnicy samochodowej:

Koce

Koce mogą uchronić Cię przed zimnem w samochodzie bez włączania ogrzewania. Musisz więc umieścić jeden lub dwa gęste koce na tylnym siedzeniu samochodu.

Pokrowce na siedzenia i przenośne grzejniki

Dostępne na rynku osłony grzałki można wpiąć do fotelika i podnieść temperaturę. Możesz także użyć przenośnego grzejnika samochodowego, aby przetrwać zimno, dopóki grzejnik samochodowy nie zostanie naprawiony. Możesz również zainteresować się najczęstszymi problemami z grzałkami.

Gorące napoje

Picie ciepłych napojów to szybki sposób na rozgrzanie. Musisz jednak wypić pełną filiżankę herbaty lub kawy przed jazdą, jeśli ogrzewanie samochodu wymaga naprawy.

To okładka!

Mamy nadzieję, że masz odpowiedź na pytanie, ile kosztuje naprawa nagrzewnicy samochodowej. Teraz jesteś gotowy, aby wykonać awarię i konserwację nagrzewnicy samochodowej. Dlaczego nagrzewnica samochodowa nie działa, a samochód przegrzewa się, gdy nagrzewnica jest włączona.