Ile kosztuje materac ortopedyczny: przewodnik zakupu

Ci, którzy chcą wiedzieć, ile kosztuje materac ortopedyczny, mogą zacząć od mniej niż 300 USD do ponad 2500 USD. Porozmawiamy również, co sprawia, że ​​te materace są ortopedyczne i czy są tego warte. Pod koniec tego artykułu powinieneś być gotowy, aby zdecydować, czy to dla Ciebie.

Napisaliśmy też osobny artykuł o materacach polecanych przez lekarzy. Odkryliśmy najlepszy wybór, który może również przynieść Ci korzyści, jeśli szukasz łóżka ortopedycznego.

Ile kosztuje materac ortopedyczny: przewodnik zakupu

Jaki jest koszt materaca ortopedycznego?

Materace ortopedyczne wahają się od około 250 do 2900 USD, w zależności od rozmiaru i typu. Porozmawiamy o pięciu najlepszych materacach ortopedycznych poniżej, aby pomóc Ci zdecydować, ile powinieneś wydać na łóżko ortopedyczne. Ponadto, oto kilka cennych wskazówek dla kupujących, aby wiedzieć, ile muszą zapłacić za materac.

Ortopedyczne rozwiązanie kręgosłupa

Jednym z najbardziej przystępnych cenowo łóżek ortopedycznych na rynku jest 10-calowy materac z poduszką firmy Spinal Solution. To tylko poniżej 250 USD za pełnowymiarowy materac, podczas gdy największy rozmiar w King jest nadal stosunkowo tani i wynosi poniżej 400 USD. Możesz również wybrać, czy chcesz mieć podkład od 4 do 8 cali przy zakupie.

Materac ortopedyczny Spinal Solution jest produkowany w Nowym Jorku i można go uznać za typ ortopedyczny, ponieważ został zaprojektowany w celu zmniejszenia punktów nacisku. Jest nawet sprzedawany w celu zmniejszenia bólu pleców ze względu na połączone wsparcie i miękkość, jaką zapewnia śpiącemu. Co więcej, docenisz zmniejszone przenoszenie ruchu w tym łóżku, zwłaszcza jeśli dzielisz materac.

Materac Zoma

Niedrogi materac ortopedyczny typu queen-size, który możesz kupić, to materac Zoma za jedyne 950 USD. Ponadto marka promowała go jako materac sportowy dla sportowców, więc wiesz, że może pomóc złagodzić bóle i bóle. A za wiarygodność zdobyła nawet kilka nagród, które potwierdzają jego skuteczność w zapewnianiu komfortu sportowcom i profesjonalistom sportowym.

Materac Zoma jest doskonałym materacem ortopedycznym ze względu na ekologiczne pianki z certyfikatem CertiPUR-US. Łóżko ma kilka warstw pianki zwanych pianką z pamięcią Triangulex, pianką Reactiv i pianką Support + Core. Triangulex to chłodząca trójstrefowa żelowa pianka z pamięcią kształtu, Reactiv zapewnia konturowanie bez zapadania się, a pianka Support + Core zapewnia neutralny kręgosłup.

Słodka nocna bryza

Jeśli uznasz, że 900 USD lub więcej jest zbyt drogi dla materaca ortopedycznego typu queen-size, możesz rozważyć materac piankowy z pamięcią kształtu Sweetnight Breeze za jedyne 600 USD. Możesz nawet wybrać grubość materaca od 8 do 12 cali. A co najważniejsze, jest to luksusowy, twardy materac, który zapewnia odpowiednie podparcie i odciążenie większości osób śpiących.

Oprócz tego, że jest chłodnym łóżkiem piankowym z pamięcią kształtu do spania dzięki naparowi z żelu, materac Breeze jest idealnym łóżkiem ortopedycznym ze względu na technologię wyrównywania. Nie musisz martwić się bólem i stresem pleców, mięśni i stawów. Łóżko jest również absorbujące ruch dzięki wielowarstwowej konstrukcji z pianki.

Organiczny materac lateksowy Naturepedic Serenade

Istnieją również materace lateksowe, które można uznać za ortopedyczne. Przygotuj się jednak na wydanie 2000 USD lub więcej na lateksowe łóżko typu queen-size. Na przykład łóżko z organicznego lateksu Serenade od Naturepedic kosztuje nieco poniżej 2500 USD za rozmiar queen, co, co zrozumiałe, może wydawać się kosztowne dla niektórych gospodarstw domowych.

Niemniej jednak możesz uznać ten materac za inwestycję, ponieważ otrzymujesz ekologiczne łóżko wyprodukowane w USA z wieloma certyfikatami potwierdzającymi jego bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój. Można również zobaczyć Naturepedic Serenade, materac ortopedyczny ze względu na właściwości podtrzymujące i łagodzące stres dzięki systemowi spiral i pianki lateksowej. Jeśli nie znasz tego rodzaju materaca, przeczytaj te najlepsze łóżka lateksowe na rynku, aby zrozumieć jego zalety z ortopedycznego punktu widzenia.

PlushBeds Botanical Bliss Organiczny materac lateksowy

Oprócz Naturepedic, organiczny materac lateksowy Botanical Bliss firmy PlushBeds to kolejne ekologiczne łóżko ortopedyczne do wypróbowania. Jest to dość drogie za mniej niż 2900 USD za królową, ale firma czasami oferuje zniżki, dzięki którym można zaoszczędzić nawet 1200 USD. Niezależnie od tego otrzymasz również materac polecany przez kręgarza i ortopedę z certyfikatami potwierdzającymi, że jest on ekologiczny i ekologiczny.

Co sprawia, że ​​łóżka PlushBeds Botanical Bliss są ortopedyczne? Poza tym, że został zatwierdzony przez pracowników służby zdrowia, ten model łączy pluszową warstwę Talalay, która amortyzuje stawy i krzywizny, a organiczny rdzeń lateksowy zapobiega zbyt głębokiemu zatonięciu. Możesz nawet wybrać twardość i grubość w zależności od typu ciała i pozycji do spania.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac jest ortopedą?

Materac ortopedyczny zwykle wydaje się średnio twardy lub twardy, co pomaga utrzymać wyprostowaną pozycję podczas snu. Powierzchnia ma również strefowe wsparcie, które łagodzi bóle pleców i stawów. Jednak termin ortopedyczny jest powszechnie używany przez producentów, ponieważ nie ma przepisów i norm dotyczących produktu, który ma być zweryfikowany pod kątem ortopedii.

Wniosek

I to wszystko! Odpowiedź na to, ile kosztuje materac ortopedyczny, waha się od 300 do nawet 3000 USD, w zależności od rozmiaru i materiału. Pamiętaj jednak, że każda marka może nazwać swoje łóżko ortopedą, ponieważ nie ma standardów związanych z tym terminem.

Materac można uznać za ortopedyczny, jeśli zapewnia odciążenie i wyprostowaną postawę, ale należy oczekiwać, że będzie zapewniał wsparcie strefowe i odczucie od średniej do twardości niż w przypadku tradycyjnego materaca.