Ile kosztuje lodówka w eksploatacji? 4 niesamowite czynniki!

Planujesz zakup nowej lodówki i chcesz wiedzieć ile kosztuje eksploatacja lodówki? Cóż, kosztowało to ponad 1500 dolarów. Obliczenie to obejmuje miesięczny koszt związany ze zużyciem energii i składa się z ceny za całą jednostkę. Ponadto rozważymy również takie czynniki, jak użytkowanie i konserwacja.

Inwestowanie w lodówkę to szansa, która nie sprawi, że będziesz żałować, jeśli jesteś kucharzem lub jesteś właścicielem firmy kulinarnej.

Ile kosztuje lodówka w eksploatacji? 4 niesamowite czynniki!

Skutecznie przechowuje i konserwuje żywność, aby uniknąć zepsucia. Jeśli jednak masz ograniczone dochody, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, aby mieć funkcjonalną lodówkę w swojej kuchni. Dlaczego więc nie zaczniemy omawiać tych zmiennych, aby jak najszybciej znaleźć dla siebie idealną lodówkę? Czekać na dalsze informacje!

Czynniki, które wpływają na koszt prowadzenia lodówki

Przyjrzeliśmy się różnym percepcjom, aby określić aspekty, które wpływają na koszt eksploatacji lodówki. I podsumowaliśmy je wszystkie w tym jednym artykule. Mamy więc nadzieję, że te czynniki mają dla Ciebie sens i pomogą w podjęciu decyzji. Bez dalszych kontrowersji, oto czynniki, które wpływają na koszt eksploatacji lodówki:

Czynnik nr 1. Cena jednostkowa

Średni koszt lodówek wynosi od 1000 do 2000 USD, ale zwykle zależy to od rodzaju, jaki otrzymujesz. Najlepsze oferty mają lodówki z zamrażarkami na górze. Lodówki bez zamrażarek to kolejna najtańsza opcja. Lodówki side-by-side są również popularne w dzisiejszych czasach i mogą być drogie ze względu na swoją szerokość i pojemność.

Mają dystrybutory wody z boku. Zwykle kosztuje około 950-2400 USD. Marka może również przyczynić się do ceny, ponieważ niektórzy producenci mają wyższą cenę za swoje urządzenia z zaawansowanymi technologiami i skomplikowaną inżynierią.

Czynnik nr 2. Zużycie energii

Dzienne zużycie energii przez lodówkę zwykle zależy od jej pojemności, mierzonej w stopach sześciennych lub w litrach. Przeciętny zasięg standardowej lodówki wynosi około 9-30 stóp sześciennych. Pamiętaj, że jeśli nie pozwolisz lodówce działać 24 godziny na dobę, możesz samodzielnie obliczyć zużycie. Ale kto wyłącza lodówkę?

Twoje jedzenie zepsuje się, gdy się obudzisz. Więc najpierw musisz określić pojemność swojej lodówki, aby obliczyć miesięczne zużycie. Załóżmy, że standardowa lodówka o pojemności 7-7,9 stóp sześciennych zużywa około 1,10 kWh dziennie. To równa się 0,22 USD dziennie.

Tak więc, kiedy obliczamy szacunkowe miesięczne zużycie Twojej lodówki, mnożymy 0,22 USD do 30 dni. To obliczenie da nam około 6 dolarów. Tak więc sześć dolarów z lodówki zasili nasz miesięczny rachunek za prąd. Ale ta cena nie pozostaje stała, ponieważ inne czynniki mogą powodować jej wzrost.

Czynnik nr 3. Jak często otwierasz drzwi lodówki

Zbyt częste otwieranie drzwi zwiększa zużycie energii. Za każdym razem, gdy otwierasz drzwi, 7% Twojej dziennej kWh przyczynia się do Twojego rachunku. Dodatkowo po otwarciu drzwi lodówki zapala się lampka w lodówce. Światło zatem potrzebuje energii, aby funkcjonować.

Ta sytuacja przypomni Ci, że zawsze musisz sprawdzić, czy drzwi nie są uchylone. Jeśli masz dzieci, na pewno zrozumiesz, ponieważ to one częściej dostają jedzenie z lodówki. Czasami zapominają też zamknąć drzwi.

Nieumyślne pozostawienie otwartych drzwi może skutkować różnymi sytuacjami, które mogą kosztować Cię jeszcze więcej pieniędzy. Zanotuj więc te rzeczy, aby nie wykształcić pewnych nawyków, które mogą wpłynąć na Twój miesięczny budżet. Ponadto, gdy już masz lodówkę, unikaj jej przeładowania i zawsze sprawdzaj uszczelki. Dzięki temu może uniknąć pozostawiania drzwi uchylonych bez Twojej wiedzy.

Czynnik nr 4. Konserwacja

Aby zachować jakość swojej lodówki, musisz ją czyścić co najmniej dwa razy w roku. Nie oznacza to, że należy czyścić tylko jednostkę zewnętrzną, ale należy również konserwować wewnętrzne części i rury, jeśli są pleśnie i toksyczne zanieczyszczenia. Jednak eksploracja wewnętrznej strony jest zbyt skomplikowana.

Tak więc większość właścicieli domów zwykle płaci profesjonalistom za czyszczenie i sprawdzanie lodówek. Chcą się upewnić, że elementy elektryczne nie są wadliwe i działają dobrze. Ale dlaczego muszą to robić? Cóż, chcą zapobiec dalszym uszkodzeniom, ponieważ jeśli nadal go używają, nie wiedząc, że coś jest wadliwe.

Może to spowodować poważne uszkodzenie lodówki lub domu. Na przykład wentylator działa nieprawidłowo i nadal go używasz, ponieważ nie wiedzą, co dzieje się w środku. Lodówka może się przegrzać z powodu zmuszania się silnika do pracy. Pleśnie i zanieczyszczenia mogą również powodować poważne szkody dla zdrowia. A przyjęcie do szpitala będzie cię kosztować dużo pieniędzy. Dlatego lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Zawijanie

A te czynniki wpływają na koszt eksploatacji lodówki. Lepiej przyjrzeć się pewnym czynnikom przed podjęciem decyzji, zwłaszcza jeśli dotyczy to pieniędzy. Kiedy masz ścisły budżet, ta sytuacja nie jest dla ciebie nowa. I zawsze musisz wziąć pod uwagę różne aspekty i możliwe okoliczności przed zakupem lodówki.

Weź również pod uwagę jego niezawodność i wydajność pomimo ograniczonych oszczędności. Mamy więc nadzieję, że ten artykuł będzie służył jako przewodnik przy zakupie nowej lodówki. Oszczędzaj pieniądze oszczędzając energię! Jeśli chcesz przeczytać więcej, sprawdź jedno, dotyczy tego, ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora 5000 BTU.