Ile kosztują zasłony ślubne i jak ich używać?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują zasłony ślubne, będzie to zależeć od tego, czy zatrudniasz kogoś, kto wykona dla ciebie zasłony, czy kupujesz same zasłony. Rodzaj tkanin i ilość drapowań potrzebnych do ślubu również wpłynie na cenę.

Ale więcej niż wiedza o tym, ile kosztują zasłony do miejsca ślubu, czy wiesz, jakich konkretnych materiałów możesz użyć? Sprawdź, jaki materiał jest używany do drapowania ślubnego, aby dowiedzieć się więcej.

Ile kosztują zasłony ślubne i jak ich używać?

Ile kosztują zasłony ślubne: budżet na zasłony ślubne

Profesjonalna konfiguracja w miejscu ślubu

Możesz skontaktować się ze sprzedawcami ślubów, którzy zrobią drapowanie na wesele. Powieszą i ułożą zasłony dla Ciebie i naliczą opłatę zgodnie z potrzebami i wielkością sali weselnej.

Oczekuj średniego kosztu od 300 do ponad 3000 USD, w zależności od twoich żądań. To przy założeniu, że drapowanie pokryje 100 stóp.

Rodzaj i ilość zasłon potrzebnych na ślub

Niektórzy dostawcy usług ślubnych pobierają opłatę od 100 do 250 USD za zasłonę, zamiast prosić o zapłatę za konfigurację. Ale jeśli sam kupujesz tkaniny, spodziewaj się, że wydasz od 2 do 5 USD za metr zasłony.

Ponieważ możesz używać zasłon nie tylko na suficie, średni koszt 2500 USD powinien być realistyczny w przypadku zwykłego miejsca weselnego. Ale oczywiście musisz wyjaśnić wtrącenia i czy sprzedawca może zaoferować ci konkretną kwotę w oparciu o twoje prośby.

Ile materiału potrzebuję, aby udrapować wesele?

Na cenę draperii duży wpływ ma materiał, którego będziesz potrzebować na wesele. Zazwyczaj będziesz mieć zasłony na suficie, łuku ślubnym lub jako tło weselne, więc warto wiedzieć, ile metrów będziesz potrzebować na te elementy ślubne.

Ile materiału potrzebuję do drapowania sufitu?

Najpierw określ przestrzeń, którą chcesz pokryć, a następnie dodaj dodatkowy zapas, aby pozwolić na łup lub materiał, który opadnie podczas drapowania sufitu. Wytyczne zalecane do obliczania łupu zaczynają się od 25%, jeśli sufit ma 20 stóp wysokości lub mniej.

Dlatego formuła będzie polegać na tym, że pokryte stopy pomnożone przez procent swag równają się długości tkaniny, której potrzebujesz. Pamiętaj, że wyższe sufity będą wymagały 30% łupu.

Ile zasłon potrzebuję na łuk ślubny?

Będziesz potrzebować około pięciu kawałków tkaniny drapowanej o długości 25 stóp do standardowego łuku ślubnego. Pamiętaj jednak, że lepiej mieć nadmiar materiału, ponieważ zasłony na łuki ślubne wyglądają lepiej, jeśli niektóre z nich zbierają się na końcach, a nie są zbyt krótkie.

Zdecyduj, w jaki sposób użyjesz drapowania na łuku i czy będziesz łączyć różne tkaniny. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku zasłon sufitowych, część materiału luźno spadnie na łuk.

Ile zasłon potrzebuję na tło ślubne?

Kolejnym obszarem ślubnym, w którym będziesz używać drapowania ślubnego, jest tło. W przeciwieństwie do zasłon sufitowych, zasłony tła są zazwyczaj płaskie, aby zakryć część.

Aby określić tkaninę, której potrzebujesz na tło ślubne, musisz zdecydować się na wypełnienie serwety, które może wynosić 0%, 50% lub 100%. Na przykład, jeśli potrzebujesz tła dla obszaru o długości 20 stóp z zasłoną 0% wypełnienia, będziesz potrzebować dwóch zasłon o długości 10 stóp.

Z drugiej strony będziesz potrzebować czterech zasłon o szerokości 10 stóp na ten sam obszar, jeśli chcesz mieć 100% wypełnienia. Więc szybką formułą do zapamiętania jest pomnożenie obszaru tła przez dwa.

A mówiąc o tłach, dowiedz się, jak zrobić tło na przyjęcie weselne, jeśli jesteś zainteresowany. Może zaoszczędzić na kosztach, a także łatwo przekształcić Twoją przestrzeń.

Jak wieszać zasłony ślubne?

 • Zidentyfikuj typ sufitu i znajdź punkty zaczepienia zasłon
 • Naszkicuj projekt drapowania zgodnie z wymiarami sufitu
 • Sprawdź również w miejscu ślubu, czy możesz mieć drapowanie
 • Nałóż panele na punkt zaczepienia i luźno owiń belki stropowe
 • Kontynuuj drapowanie od środka pokoju i ustaw jego rogi na zewnątrz, podobnie jak przy konstruowaniu namiotu
 • Przymocuj tkaninę do sufitu zgodnie z punktami na miejscu; możesz użyć na przykład gwoździ, taśmy dwustronnej, haczyków magnetycznych lub drutu wędkarskiego
 • Dodaj ozdoby do serwety, takie jak girlandy, kwiaty lub wstążki
 • Ukryj punkty mocowania zasłon sufitowych dekorami
 • Jak zasłonić ścianę na wesele?

  Jednym z najbardziej nieskomplikowanych zasłon, które można wykorzystać na ścianie za tortem weselnym lub wybranym punktem centralnym ślubu, jest połączenie rur i paneli. Niektóre firmy wynajmują nawet te ramy, które możesz zbudować samodzielnie na miejscu.

  Jest podobny do zasłon, które nasuwasz na prętach, a następnie umieszczasz zasłonę tam, gdzie jest potrzebna jako tło. W przeciwnym razie możesz spróbować znaleźć punkty, w których możesz powiesić zasłonę na płasko.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile kosztują zasłony ślubne, co zależy od tego, czy kupisz tkaniny, czy zatrudnisz kogoś, kto je dla ciebie ułoży.

  Ogólnie rzecz biorąc, spodziewaj się, że wydasz co najmniej 300 USD na ustawienie lub 100 USD na zasłonę. Każda stocznia na zasłony może również kosztować od 2 do 5 USD, więc odpowiednio zaplanuj drapowanie weselne.

  Mamy nadzieję, że to pomoże; daj nam znać poniżej, jeśli masz więcej pytań.