Ile kosztują welony ślubne: cena welonu ślubnego

Jeśli nie masz pewności, ile kosztują welony ślubne, możesz rozważyć budżet początkowy w wysokości 25 USD. Nie bądź jednak zszokowany, jeśli znajdziesz zasłony, które przekraczają 500 USD.

Porozmawiamy o tym, co wpływa na cenę welonu ślubnego i dlaczego jest on zaskakująco drogi jak na dodatek. I oczywiście nie zapomnij również przeczytać o tym, jak nosić welon ślubny.

Ile kosztują welony ślubne: cena welonu ślubnego

Ile kosztują welony ślubne: koszt welonu ślubnego, jakiego należy się spodziewać

Ile wynosi średni koszt welonu ślubnego?

Średnia cena welonu ślubnego waha się od 100 dolarów do ponad 600 dolarów. W zależności od butiku lub projektanta możesz spodziewać się welonów w cenie od 250 do 400 USD, zwłaszcza tych zaprojektowanych specjalnie dla określonych sukienek.

Jeśli masz ograniczony budżet, nadal powinno być możliwe uzyskanie zasłony od 100 USD do mniej niż 200 USD. Ale oczywiście materiał i zawiłość projektu ostatecznie dyktują, jak kosztowna będzie zasłona.

Czy welony ślubne są drogie?

Niektóre panny młode są zszokowane tym, jak drogi może być ich welon ślubny, biorąc pod uwagę, że jest to coś, co założysz tylko podczas ceremonii. Można jednak wydać 25 USD tylko na welon ślubny, jeśli sam go uszyjesz.

Oczywiście pójście do upragnionego projektanta lub ekskluzywnego butiku oznacza, że ​​patrzysz na welony, które kosztują nawet 600 USD. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie odczuwaj potrzeby wydawania więcej niż twoje możliwości, ponieważ istnieją inne elementy, które należy priorytetowo traktować jako wydatki weselne.

Jaką rozsądną kwotę można wydać na welon ślubny?

Zastanów się nad budżetem weselnym, aby wiedzieć, ile rozsądnie można wydać na swój welon ślubny. Nie chcesz kupować czegoś zbyt taniego, aby łatwo się zniszczyło podczas noszenia.

Ponadto welon ślubny powinien być na tyle stylowy, aby pasował do Twojej sukni ślubnej. To wpływowy dodatek ślubny, który wpływa nawet na cały strój ślubny.

Ale w przypadku taniego welonu ślubnego 50 USD powinno być rozsądne za coś krótkiego i jednowarstwowego. Następnie, jeśli chcesz czegoś dłuższego z detalami, takimi jak wstążka, perły lub róż, rozważ wydanie od 150 do 250 USD.

Ile powinien kosztować welon?

Jeśli chcesz wspaniały welon ślubny, który ładnie pasuje do twojej sukni ślubnej i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i wykonania, spodziewaj się wydać około 270 USD. Ale oczywiście tanie welony ślubne zaczynają się od 20 do 50 USD, na co nie powinieneś czuć się okropnie, jeśli na to cię stać.

Proste wesela z dyskretnymi i krótkimi ceremoniami, w których nie chcesz przepłacać na swój strój ślubny, mogą również wymagać welonów ślubnych ze średniej półki już od 150 USD. Wykonane są z tiulu, natomiast te droższe mogą mieć więcej koralików, wiele warstw i używać jedwabnego tiulu.

Ale aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze, upewnij się, że kupowana zasłona zawiera zapięcia, aby przymocować ją do włosów. Możesz również zapytać projektanta, czy istnieje nakrycie głowy, takie jak korona, za dobrą cenę, aby w pełni wykorzystać jego styl.

Dlaczego welon ślubny jest drogi?

Welony mogą być dość drogie z dwóch powodów: materiału i wykonania. Dlatego, jeśli chcesz mieć zawiły wzór welonu ślubnego i zrobić go z luksusowych tkanin i detali, spodziewaj się odpowiedniej zapłaty.

Materiał welonu ślubnego

Welony ślubne mogą być wykonane z różnych materiałów, zwykle tiulu, koronki, organzy i innych materiałów typowych dla sukni ślubnej. Te tkaniny są dostępne w różnych metkach, co oznacza, że ​​welon z jedwabiu tiulowego będzie kosztował znacznie inaczej niż welon z tiulu nylonowego.

Niektóre tkaniny i ubrania mogą być importowane, co podniesie cenę welonu. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach, porównaj różne welony ślubne, aby wiedzieć, który najlepiej pasuje do twojej sukni ślubnej, ale nadal jest poniżej ceny, na którą możesz sobie pozwolić.

Wykonanie welonu ślubnego

Welony gładkie i jednowarstwowe będą tańsze niż welony z misternymi detalami i zdobieniami. Jednak wykończenie takiego akcesorium ślubnego wymaga czasu i pracy, więc butik lub projektant mogą sprzedać go tylko po wysokich kosztach.

Niektóre detale są nawet wykonywane ręcznie lub możesz zamówić w ostatniej chwili zrobioną na zamówienie lub specjalnie zaprojektowaną zasłonę. Wszystko zamówione w szczycie sezonu weselnego będzie droższe niż zwykle ze względu na duży popyt i potencjalnie ograniczone zapasy.

Czy welony ślubne są tego warte?

Panna młoda decyduje, czy założy welon w dniu ślubu, czy nie. Być może martwisz się, że będzie to trudny dodatek, lub zawsze marzyłeś o założeniu tradycyjnego stroju ślubnego z welonem.

Niezależnie od tego istnieje wiele welonów dostępnych od różnych projektantów. Wybierz długość, wzór i cenę, które odpowiadają Twoim potrzebom, aby w pełni wykorzystać swój zakup.

Czy welony są zakryte, czy nie?

Welony nie są już niezbędne na weselach. Zamiast tego, niektóre panny młode decydują się nosić inne akcesoria do głowy, takie jak tiary, a nawet korony kwiatowe, aby pasowały do ​​tematu ślubu, rodzaju i miejsca.

Tradycyjnie welon ślubny symbolizuje skromność, podobnie jak noszenie białej sukni ślubnej oznaczającej czystość. Ale w dzisiejszych czasach welon można zapomnieć i nadal będzie to ważny ślub.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, ile kosztują welony ślubne, mogą one być tak tanie, jak 25 USD lub tak drogie, jak 600 USD i więcej.

Materiały i wykonanie welonu ślubnego wpływają na jego cenę. Ale jeśli zdecydujesz się nie nosić jednego, jest to do przyjęcia, ponieważ nie jest to już konieczność ślubu.