Ile kosztują dekoracje ślubne: ceny, których można się spodziewać

Jeśli jesteś ciekaw, ile kosztują dekoracje ślubne, najlepiej przygotować maksymalnie 300 USD. Jednak podzielimy się również oczekiwanymi cenami dekoracji ślubnych, które są przyjazne dla budżetu.

Nie wszystkie kwiatowe dekoracje ślubne muszą być drogie, zwłaszcza jeśli to Ty będziesz dekorować. Ale jeśli nie chcesz martwić się o źródła i dostawców, przeczytaj, ile kosztuje dekorator ślubów.

Ile kosztują dekoracje ślubne: ceny

Ile kosztują dekoracje ślubne: średnie ceny dla osób z ograniczonym budżetem

Za mniej niż 50 USD

Możliwe jest znalezienie jednego lub dwóch elementów weselnych za mniej niż 50 USD. Najtańszy, jaki można uzyskać, może wynosić zaledwie 10 USD za wazon na pąki.

Ten centralny element weselny może pasować do innych niedrogich dekorów, takich jak świece, zwłaszcza jeśli wesele używa długich stołów. W przypadku bardziej wymyślnych wazonów na pąki z zielenią możesz założyć, że zapłacisz 15 USD za każdy lub wydasz 75 USD na stół weselny, jeśli potrzeba pięciu na długi stół.

Jeśli nie chcesz kupować innych dekorów, możesz również rozważyć kwiatowe girlandy, które zazwyczaj kosztują od 15 do 25 USD za stopę, ale mogą kosztować dwa razy więcej, jeśli girlanda jest grubsza. Ponownie, te dekoracje ślubne są idealne na długie stoły, zwłaszcza jeśli para woli stół główny od stołu dla ukochanych.

A co, jeśli masz budżet na płacenie 50 USD za centralny element? Niektóre sklepy oferują ozdobę w formie opakowania, na którą składają się wazony pełne kwiatów i zieleni ze świecami za jedyne 45 dolarów za sztukę.

Za mniej niż 200 USD

Jeśli możesz wydać ponad 50 USD na dekoracje ślubne, możesz rozważyć nieco większe kompozycje kwiatowe. Za 90 dolarów można uzyskać przyzwoitą dekorację, ale tylko z kilkoma kwiatami i większą ilością zieleni.

Jednak ta cena jest wystarczająca, aby centralny przedmiot wzbudził zainteresowanie okrągłym stołem. Możesz również rozważyć ozdobę za 115 USD, jeśli chcesz mieć lepsze kwiaty w aranżacji.

Ale jeśli chcesz średniej wielkości aranżacji ze specjalnymi kwiatami, spodziewaj się, że zapłacisz 130 USD za centralny element weselny. Ale wtedy może wynosić od 150 do 175 USD za element centralny w przypadku większych dekorów, w zależności od rodzaju zawartych kwiatów.

Za ponad 200 USD

Być może masz na to budżet lub urządzasz tylko małe wesele. Możesz pozwolić sobie na droższe dekoracje ślubne, jeśli dekorujesz tylko kilka stołów.

Zapłać za efektowną girlandę za 75 USD za stopę na długich stołach lub bardzo okazałą i dużą aranżację na okrągłe stoły za 250 USD za sztukę. Możesz także mieszać różne elementy centralne, więc tylko wybrane stoły mają te droższe dekory.

Na przykład możesz odróżnić stoły swoich rodziców, umieszczając na nich większe ozdoby. Możesz również poprosić kwiaciarnię, aby zmodyfikowała te ozdoby o wartości ponad 200 USD, aby pasowały do ​​​​Twojego budżetu.

Jaki jest średni koszt dekoracji na wesele?

Najpopularniejsze dekoracje na wesela to dekoracje weselne lub ekspozytory kwiatowe, których cena waha się od 50 do 600 USD. Można jednak znaleźć tańsze lub droższe dekoracje w zależności od aranżacji, stylu i rodzaju kwiatów w środku.

Jeśli chcesz więcej kwiatów lub wolisz egzotyczne kwiaty, spodziewaj się, że będą one droższe niż te z większą ilością zieleni lub „ogólnych” kwiatów. Na przykład piwonie są droższe niż róże, więc aranżacje z nimi będą oczywiście kosztowne.

Dlaczego dekoracje ślubne są tak drogie?

 • Kwiaty są trudne do transportu lub inne muszą pochodzić z daleka
 • Niektóre kwiaty są trudniejsze do znalezienia lub mogą nie być w sezonie
 • Cena samych kwiatów
 • Rozmiar i rodzaj wazonu
 • Doświadczenie kwiaciarni
 • Czas wywierany na każdy element centralny
 • Produkcja i materiały dla każdego elementu centralnego
 • Rozmiar centralnego oraz liczba kwiatów i innych potrzebnych materiałów
 • Długość ciętych kwiatów
 • Przygotowanie kwiatów
 • Dostosowane materiały, takie jak struktury
 • Możliwe żądanie pośpiechu

Jak zaoszczędzić na dekoracjach ślubnych?

 • Rozważ samodzielne wykonanie ślubnej kompozycji kwiatowej
 • Wybieranie mniejszych elementów centralnych i samodzielne dodawanie tańszych dekorów
 • Używanie kwiatów w sezonie lub prostsze aranżacje
 • Mieszanie sztucznych kwiatów z prawdziwymi kwiatami
 • Umieszczanie elementów środkowych tylko na wybranych stołach
 • Maksymalizacja girland i zieleni
 • Ponowne użycie dekorów z innych okazji

Możesz również dowiedzieć się, jak wyświetlać przysługi ślubne, ponieważ niektóre z nich mogą być ozdobami stołu.

Gdzie wypożyczyć dekoracje na wesele?

Jeśli sprawdzenie, ile kosztują dekoracje ślubne byłoby zbyt drogie dla Twojego budżetu, możesz je wypożyczyć. Wypożyczalnie mogą pobierać niższe opłaty za dekoracje weselne niż ich zakup.

Możesz wypożyczyć świeczniki lub wazony z kwiaciarni w Twojej okolicy. Lepiej poszukać sklepu w swojej lokalizacji, aby zaoszczędzić na kosztach transportu.

Następnie możesz sam kupić kwiaty, wyciąć je z ogrodu lub mieszać sztuczne kwiaty w aranżacjach, aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na wydatkach. Proszę porównać również różne pakiety kwiatów ślubnych.

Jaki jest średni budżet na wesele?

Przygotuj się na wydanie od 1000 do 2500 dolarów na wszystkie kwiaty na weselu. Obejmuje to dekoracje, bukiety, gorsety i butonierki.

Aby jeszcze bardziej pomóc Ci zaplanować budżet, dowiedz się, jak obliczyć, ile kwiatów na wesele.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile kosztują dekoracje ślubne, które wahają się od 10 do 250 USD za sztukę lub podwórko.

Możesz jednak również zastosować nasze wskazówki, aby zaoszczędzić na kosztach. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci z budżetem na kwiaty ślubne; zapraszamy do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących dekoracji ślubnych.