Ile jardów przędzy na koc?

Jeśli jesteś ciekaw, ile metrów włóczki należy wykonać na koc, będzie to zależeć od rodzaju koca. Warto również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak grubość koca lub liczba szwów na cal. Zawsze możesz zszyć koc, ale szydełkowanie to kolejne doświadczenie, którego musisz spróbować.

Należy jednak podkreślić, że kwoty te mają charakter szacunkowy. Nadal musisz przydzielić więcej materiałów w zależności od ściegów, które wykonasz. Jeśli te rozważania Cię przytłaczają, czytaj dalej poniżej.

Ile jardów przędzy na koc?

Ile przędzy potrzebujesz, aby zrobić koc?

Jardy przędzy potrzebne do wykonania koca zależy od pożądanego rozmiaru, rodzaju i grubości koca. Na przykład koc do łóżeczka o wymiarach 36 na 36 cali z nieporęcznym miernikiem lub 3,5 ściegami na cal będzie potrzebował 653 jardów przędzy, zakładając, że będziesz miał 4,5 rzędów na cal.

Jeśli używasz innego miernika, ta kwota również się zmieni. Jeśli chcesz zrobić Afgańczyka, który ma wymiary 48 na 60 cali i czesankową grubość 5 szwów na cal, potrzebujesz 2458 jardów przędzy. W Internecie dostępne są różne kalkulatory robótek na drutach, więc wystarczy podać typ i grubość koca, aby wiedzieć, ile włóczki będziesz potrzebować.

Ile przędzy na pełnowymiarowy koc?

Możesz wyprodukować pełnowymiarowy afgański koc, używając około 18 kłębków włóczki lub do 4000 jardów włóczki, ponieważ robisz coś kolorowego.

Jak oszacować ilość potrzebnej przędzy

Aby pomóc Ci zrozumieć kalkulatory do robienia na drutach lub szydełku, musisz wiedzieć, jak oszacować ilość włóczki, której potrzebujesz do swojego projektu. Zacznij od poznania wymiarów konkretnego koca, który posiadasz i jakiego rodzaju szwów będziesz używać.

Pamiętaj, że każde oczko różni się ilością potrzebnej włóczki. Dodatkowo, wskaźnik, który wybierzesz podczas szydełkowania, również wpływa na ilość wymaganej przędzy. I wreszcie, waga przędzy może oznaczać mniej lub więcej jardów.

Ile przędzy potrzebuję na koc w rozmiarze queen?

Ponieważ koc w rozmiarze queen ma wymiary 50 na 70 cali, zgodnie z naszym omówionym przewodnikiem szacowania potrzebujesz około 9 funtów przędzy. Najlepiej byłoby też, gdybyś wiedziała, ile szwów zarzucisz na koc. Koc w rozmiarze queen będzie wymagał 20 szwów, ponieważ podzieliłeś długość 50 cali przez 2,5.

Ile przędzy znajduje się w motek?

Kupując włóczki, natkniesz się na określenie „motek”. Odnosi się to do przędzy, która jest luźno zwinięta w podłużny kształt. Naucz się czytać opaskę motka i pamiętaj, że liczba jardów w motek będzie się różnić w zależności od wagi włóczki.

Warto zauważyć, że metraż dla dwóch motków zawsze będzie się różnić, ponieważ włóczka jest sprzedawana na wagę, a nie na metraż. Ta ostatnia jest jedynie oszacowaniem najmniejszej ilości przędzy, jakiej można się spodziewać w motek. Zawsze sprawdzaj opakowanie przędzy, aby uzyskać oszacowanie, które pomoże ci dokładnie w twoim projekcie.

Co mogę szydełkować za pomocą 500 jardów przędzy?

Istnieje wiele projektów, które możesz wykonać z 500 jardami przędzy. Pamiętaj, że możesz wykonać różne wzory nawet z jednego motka włóczki, więc mając 500 jardów możesz wyprodukować szaliki i inne większe rzeczy. O wiele łatwiej byłoby również zrobić na drutach te przykłady.

Jeśli masz 500 jardów czesankowej przędzy, możesz zrobić poncza, szale, szaliki, torby, a nawet uroczy sweterek dla psa. Możliwe jest również wyprodukowanie swetra dla malucha, kocyka dziecięcego, pelerynki, dywaników lub kapci z grubej i bardzo grubej przędzy. Internet oferuje szeroką gamę wzorów, więc prawdopodobnie wykorzystasz 500 jardów przędzy.

Co mogę zrobić na drutach z 400 jardów przędzy?

Niezależnie od tego, czy masz włóczkę czesankową, grubą czy bardzo grubą, 400 jardów w zupełności wystarczy do różnych wzorów, które możesz robić na drutach. Możesz znaleźć wzory na szale, szaliki, kaptury, torebki, dziecięce swetry rozpinane i swetry, dywaniki, kamizelki, a nawet ponczo z kapturem. Jeśli chcesz skarpetek lub artykułów dziecięcych, takich jak sukienki, 400 jardów włóczki sportowej i przędzy do palcowania również sprawi, że będziesz zajęty.

Dzianie a szydełkowanie

Ponieważ mówimy o tym, co można zrobić z określoną ilością włóczki, najlepiej byłoby wiedzieć, czym różni się robienie na drutach i szydełkowanie, aby wybrać najlepszą metodę dla swojego projektu lub wzoru. Najlepszym sposobem na odróżnienie tych dwóch jest robienie na drutach pary długich igieł, podczas gdy szydełkowanie wykorzystuje jeden haczyk. Dlatego szydełkowanie jest bardziej przyjazne dla początkujących, ponieważ użyjesz haczyka tylko do połączenia pętli.

Wniosek

Czy rozważasz robienie na drutach lub szydełkowanie koca? Musisz wiedzieć, ile metrów przędzy należy wykonać na koc, aby mieć pewność, że Twój projekt przebiegnie gładko. Afgańczyk będzie potrzebował do 4000 jardów włóczki, ale pamiętaj, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby oszacować, ile jardów potrzeba na koc.

Są to rozmiar i typ Twojego koca, a także grubość. Istnieje wiele kalkulatorów online, które pomogą Ci uzyskać potrzebne metry, a wzory będą również zawierać motki przędzy wymagane do ukończenia projektu. Ogólnie mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w oszacowaniu włóczek, więc zostaw komentarz, jeśli masz więcej pytań.