Ile jaj jest pobieranych podczas dawstwa? 3 zaskakujące fakty do poznania!

Ile jaj jest pobieranych podczas dawstwa? Przy oddawaniu jaj lekarze zazwyczaj otrzymują od 10 do 20 jaj na sesję. Dlatego niektórzy mogą mieć wrażenie, że oddają wszystkie swoje jajka lub po prostu jajko jest ofiarowane.

Kiedy dopiero zaczynasz myśleć o byciu dawcą komórek jajowych, w Twojej głowie pojawia się wiele pytań. Cóż, jeśli jest to twój pierwszy raz, uważa się, że jest to normalne, że jest pełne pytań.

Ile jaj jest pobieranych podczas dawstwa? 3 zaskakujące fakty do poznania!

Chociaż dawstwo jaj jest rzadko tematem do rozmowy, prawdopodobnie słyszałeś historie o tym, że procedura jest pobieżna. Tak, to może podnieść cenę, ale to tylko rekompensata za produkcję jaj. Czy niedawno przeszedłeś dawstwo jaj? Lub nadal planujesz przekazać jedną. Niezależnie od przypadku, ważne jest, aby wiedzieć i być świadomym wszystkiego, co dotyczy procedury.

Darowizna jaj

Dawstwo jaja polega na pobraniu komórek jajowych od dawcy w celu zapłodnienia poza macicą i wprowadzenia do macicy innej kobiety w celu rozwoju. Jest to sposób dla niektórych par na założenie rodziny, gdy kobiecie nie udaje się użyć jaj do poczęcia dziecka. Chociaż możesz słyszeć historie o tym, że dawstwo jajek jest pobieżnym biznesem, w końcu jajko jest początkiem rozwijającego się dziecka.

Tak, możesz dużo zarobić będąc dawcą komórek jajowych, ale na dłuższą metę nie możesz tego traktować jako pracy. Możesz przekazać darowiznę raz lub do sześciu razy, jeśli twoje ciało nadal jest w stanie, ale dobrze wiesz o długoterminowych zagrożeniach, jakie może napotkać twoje ciało. Podczas gdy wiele kobiet rozważa oddanie swoich komórek jajowych w klinikach i ośrodkach z różnych powodów, gdy niektóre z nich robią to z własnej woli i serca, w ten sposób mogą pomóc innym kobietom w uzupełnieniu rodziny. Możesz przeczytać o tym, czym jest dawstwo jaj.

Fakty dotyczące procesu dawstwa jaj

Prawdopodobnie martwisz się możliwym ryzykiem i skutkami ubocznymi dawstwa komórek jajowych dla twojego ciała. Twoje ciało nie jest zbytnio dotknięte, niż w okresie, w którym jesteś najbardziej płodny.

Fakt #1. Po przekazaniu darowizny nadal możesz zajść w ciążę

Możesz być przekonany, że wszystkie twoje jaja są pobierane podczas procesu dawstwa. Podczas dojrzewania jajnik wytwarza od 10 do 20 jajeczek, ale tylko jedno jajo staje się płodne. Jeśli oddajesz komórkę jajową, będziesz musiał zażywać leki, które umożliwią Twojemu organizmowi produkcję bardziej dojrzałych i płodnych komórek jajowych. Więc zamiast tylko zapłodnienia jajeczka, będziesz mieć większość z nich. Niektórzy lekarze zalecają unikanie seksu po ekstrakcji jaja, ponieważ najprawdopodobniej zajdziesz w ciążę. Jeśli jednak planujesz ciążę, być może będziesz musiał najpierw skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Fakt nr 2. Liczba oddanych jaj jest różna dla każdego dawcy

Ile więc jaj jest pobieranych podczas dawstwa? Każda kobieta jest inna, zwłaszcza gdy liczba jaj dojrzewa podczas cyklu. Kiedy jesteś dawcą, liczba pobranych jaj będzie zależeć od tego, ile twoich mieszków włosowych produkuje każdego miesiąca. Można przeprowadzić kilka testów i przyjmować leki, aby stymulować układ rozrodczy organizmu. Chociaż przed procesem dawstwa, lekarz określi odpowiednią dawkę dla Ciebie. Możesz również wiedzieć, ile za dawstwo jaj.

Fakt #3. Możesz ponownie przekazać darowiznę

Jeśli już doświadczyłeś oddawania jajka i chcesz to zrobić ponownie, cóż, tak, nadal możesz. Oddanie komórki jajowej nie uszkadza twoich jajników, więc można bezpiecznie rozważyć ponowne oddanie. Tylko sześć razy można było przekazać darowiznę. Dlaczego tylko sześć razy? Po pierwsze, będzie to miało negatywny wpływ na twoje zdrowie. Długofalowe skutki zdrowotne dawstwa jaj są negatywnie wysokie. Myślę, że po sześciokrotnym oddaniu, twoje ciało potrzebuje odpoczynku.

Wreszcie istnieje ryzyko wysokiego dopasowania DNA. Twoje jaja niosą twoje DNA, co może prowadzić do pewnych problemów. Cóż, embrion jest poczęty i rozwijany w łonie innej kobiety, ale nie można zaprzeczyć, że dziecko będzie nosiło twoje DNA. Wyobraź sobie, ile jajek wyprodukujesz i ile z nich będzie używanych przez wiele rodzin. Tempo spotkań embrionów, gdy się starzeją, jest mniejsze wraz z mniejszą liczbą oddanych darowizn.

Czas trwania darowizny jaj

W przypadku oddawania jaja cały proces, w tym etap przesiewu, może potrwać do 6 tygodni. Podczas tego procesu przejdziesz wniosek, badanie przesiewowe, orientację, leki, pobieranie jaj i dalsze kontrole, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Skutki uboczne

Podczas przyjmowania leków będziesz musiał przyjmować zastrzyki zawierające w środku leki pobudzające hormony. Te leki sprawią, że twoje jajeczka będą bliskie owulacji, co może być wykorzystane przez beneficjentów rodziny, którzy potrzebują jajeczka. W twoim nastroju można zaobserwować pewne zmiany hormonalne. Na przykład, właśnie masz okres, masz tendencję do wahań nastroju i innych problemów behawioralnych, ale to tylko z powodu wzrostu poziomu hormonów. Innym jest wzrost fizyczny, ale z drugiej strony wszystko to jest normalne.

Wniosek

Jest wiele rzeczy do przemyślenia odnośnie dawstwa jaj. Zawiera również liczbę jaj pobranych podczas dawstwa. Chociaż nie ma powodu, aby martwić się o liczbę jaj do wydobycia, nie wahaj się i zapytaj. To naturalne, że dawca zadaje wiele pytań, zwłaszcza gdy oddaje ich część. Jeśli chodzi o dawstwo jaj, nie zaszkodzi znać wszystkie fakty. Dowiedz się, jak działa dawstwo jaj.