Ile farby w sprayu do tkanin potrzebuję do fotelika miłosnego?

Jeśli chodzi o Twój salon, stara sofa może być brzydka. Wyrzucenie sofy jest kuszące, ale istnieje inny sposób na docenienie swojej sofy; pomalować. W ten sposób zadajesz sobie pytania, na przykład, ile farby w sprayu do tkanin potrzebuję do fotelika?

Pokrowce to już przeszłość, a ich zakup lub wykonanie wymaga sporej wiedzy w zakresie szycia. Alternatywnie możesz spryskać swoją sofę farbą zupełnie nową postać, aby rozwiązać ten problem. Więc jak to robimy?

Ile farby w sprayu do tkanin potrzebuję do fotelika miłosnego?

Jak malować natryskowo swoją sofę?

Wybierz kanapę; idealnym kandydatem będzie stara, wysłużona sofa, którą zamierzasz wyrzucić. Następnie zapytaj wszystkie osoby, które zainwestowały w kanapę, czy można modyfikować jej wygląd. Są szanse, że wszyscy są za pozbyciem się go, pod warunkiem, że nie muszą sami wykonywać tej pracy!

Rozważ poproszenie kogokolwiek, kogo może to dotyczyć, o ich poglądy na temat preferowanych kolorów przed malowaniem natryskowym sofy. Jeśli jednak jesteś jedyną osobą w rodzinie, która dba o dopasowanie kolorów, dobrze jest iść. Ponadto ten artykuł dotyczy kanap i foteli wypoczynkowych pokrytych tkaniną.

Kanapy skórzane, poliestrowe i pokryte winylem będą wymagały innej obróbki i pokrycia. Dzieje się tak, ponieważ są one zazwyczaj odporne na farbę, więc musisz znaleźć inne rozwiązanie. Nie musisz mieć sofy w salonie.

Jeśli chcesz zmienić kolor nowej sofy, upewnij się, że wszyscy są na pokładzie ze zmianą.

Ci, którzy go uwielbiają, prawdopodobnie będą bardziej wrażliwi na zmianę jego wyglądu, gdy jest jeszcze w dobrej formie. Następnie dodaj kroplę wody na sofę, aby sprawdzić, czy nadaje się do malowania.

Tania i prosta farba w sprayu do tkanin może tchnąć nowe życie w zmęczoną kanapę lub krzesło. Jeśli przeprowadzasz remont, jest to również doskonała okazja do dodania ozdobnych wzorów do mebli. Ponadto naprawi drobne elementy, takie jak gzymsy i krzesła, aby dopasować je do nowego schematu.

Możesz malować meble farbami Simply Spray. Schną na powietrzu i nie wymagają ogrzewania. Na bazie wody i rozpuszczalny w wodzie przed utwardzeniem ułatwia czyszczenie tylko mydłem i wodą.

Jeśli chcesz to wypróbować, kup jedną puszkę i przetestuj ją na ukrytej części mebli. Jak tylko będziesz zadowolony z efektów, możesz zamówić dodatkową farbę do tkanin. Na koniec zmierz obszar testowy, aby ocenić, jakie pokrycie uzyskasz z puszki o pojemności 8 uncji.

Wtedy będziesz wiedział, ile farby będziesz potrzebować, aby wykończyć kanapę, kanapę lub tapczan. Materiał, pokrycie i użytkownik wpływają na plon. Odczekaj trzy dni przed pocieraniem obszaru testowego, aby upewnić się, że wyschło i przykleiło się do tkaniny.

Po malowaniu na oryginalnym materiale mogą być nadal widoczne wszelkie wzory lub kolory. Trudniej jest ukryć stary materiał jaśniejszymi kolorami niż ciemniejszymi. Jeśli farba ma dobry kontakt z twoją szmatką, śmiało maluj.

Oszacuj, ile farby będziesz potrzebować na podstawie szacunków z przeprowadzonego testu. Meble należy dokładnie wyczyścić odkurzaczem i przed malowaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Przed użyciem mebli po malowaniu odczekaj 72 godziny, aż farba całkowicie wyschnie.

Używając białego smokingu lub sukienki na meblach, upewnij się, że rezultaty są całkowicie wysuszone i trwałe. Upewnij się, przecierając powierzchnię białą szmatką. Pocieranie powierzchni sofy może ją zmiękczyć i sprawić, że będzie wygodniejsza.

Istnieje duża szansa, że ​​tekstylia z grubą drzemką wymagają odrobiny TLC. Przed czyszczeniem odczekaj tydzień, aż farba wyschnie na powietrzu. W przeciwnym razie użyj łagodnego mydła i wody lub czyszczenia mebli na nietapicerowanych powierzchniach.

Należy wcześniej przetestować środki czyszczące. Słońce i deszcz nie zaszkodzą jej i wytrzymają tak długo, jak każda farba. Farba powinna jednak dobrze wyschnąć w pomieszczeniu przed wystawieniem jej na zewnątrz.

Ile farby w sprayu do tkanin potrzebuję na sofę?

Puszki o pojemności 8 uncji pokrywają około 18 stóp kwadratowych drobnoziarnistego, płaskiego, białego materiału. Większość tkanin używanych do pokrycia kanap i foteli nie jest idealnie wyważona. Często mają zagniecenia, które wymagają dodatkowej farby do ochrony.

Nie zawsze są też drobnoziarniste lub białe. Dlatego nie możemy zagwarantować, że Twoje doświadczenie z Simply Spray Paint będzie miało zastosowanie do każdego rodzaju tkaniny obiciowej. Ale co z drewnianymi meblami?

Dzięki temu będziesz potrzebować jednej puszki farby w sprayu, aby całkowicie pokryć drewniane krzesło do jadalni. Możesz potrzebować drugiej puszki, jeśli używasz jaśniejszych kolorów, takich jak żółty. Pamiętaj, aby podczas spryskiwania mebli używać lekkich warstw.

Różne typy reakcji tkanin obiciowych na farbę w sprayu

Zwróć uwagę, że nasze doświadczenie z Simply Spray Paint nie obejmuje jej interakcji ze wszystkimi rodzajami tkanin obiciowych. Na przykład wiemy, że tekstylia winylowe i winylowe nie są przeznaczone do malowania, jeśli chodzi o farby do tkanin. Z drugiej strony tkaniny nylonowe i 100% poliestrowe są odporne na barwniki i farby.

Jednak ich kolory muszą być wtopione w same włókna. Spray do tapicerki nie będzie działał dobrze na tych tkaninach, ponieważ farba w sprayu do tkanin nie może ich wchłonąć. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy ścierka jest kompatybilna, czy nie, jest spryskanie jej wodą.

Farba nie zadziała, jeśli woda spłynie po powierzchni. Aby określić, czy kolor jest chłonny, możesz spróbować nałożyć go na dyskretną część mebla. Wyniki będą się różnić, więc zawsze przetestuj go przed rozpoczęciem malowania.

Wniosek

W tym artykule nie tylko zastanawialiśmy się, ile farby w sprayu do tkanin potrzebuję do fotelika. Zamiast tego dokładnie omówiliśmy, jak pomalować sofę, a nawet zadaliśmy kilka pytań dotyczących malowania natryskowego. Więc teraz, kiedy już wiesz o tym wszystkim, powodzenia w malarskiej podróży!