Ile energii elektrycznej zużywa suszarka do włosów? Przeczytaj ten niesamowity przewodnik!

Czy chcesz wiedzieć, ile prądu zużywa suszarka do włosów, ponieważ martwisz się zwiększonymi rachunkami za prąd? Nie martw się; opowiemy szczegółowo o wszystkim. Być może każde inne urządzenie elektryczne zjada więcej prądu, a Twój podejrzany na suszarce się myli.

Suszarka do włosów może być bardzo pomocna, szczególnie dla dziewczynek, ale wszyscy zwykle martwią się, gdy myślą o wysokich rachunkach za prąd.

Ile energii elektrycznej zużywa suszarka do włosów? Przeczytaj ten niesamowity przewodnik!

Ale jeśli dokładnie wiesz, ile prądu zużywa, możesz w przyszłości pozbyć się wysokich rachunków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile Twoja suszarka zużywa energię elektryczną.

Koszt energii elektrycznej

Rachunek za energię elektryczną jest mierzony w kWh. Musisz więc pomnożyć moc swojej suszarki przez liczbę godzin użytkowania. Na przykład wielokrotność 1000 watów przez 5 godzin, a wynik netto wyniesie 5000 kWh energii elektrycznej. A standardowa stawka 1 kWh w USA wynosi 10 centów. Typowa suszarka do włosów zużywa 0,013 kWh energii elektrycznej na wysokich ustawieniach, 0,0163 na średnich i 0,0144 na niskich ustawieniach ogrzewania.

Jak określić moc w watach swojej suszarki do włosów

Przed obliczeniem, ile prądu zużywa suszarka do włosów, ważne jest, aby obliczyć swoją moc w watach. Przeszukaj suszarkę na Amazon lub znajdź na niej naklejkę ze specyfikacją produktu. Jeśli te dwie rzeczy nie działają, zlokalizuj moc watów na pudełku suszarki, jeśli nadal masz ją w domu. Najpopularniejsze suszarki do włosów zużywają 1500 watów mocy do działania i wydmuchiwania gorącego powietrza z ust. Z kolei suszarki stosowane w salonach o mocy w watach wymagają 2500-3000 watów energii elektrycznej ze względu na ich wysoką wydajność. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o watach suszarki do włosów!

Koszt energii elektrycznej korzystania z suszarki przez 1 godzinę

Wystarczy zapłacić 0,15-0,75$ za suszenie włosów przez 60 minut. Jeśli powiemy Ci prościej, 1 cent jest naliczany za minutę suszenia. Użyj suszarki z ceramicznym elementem grzewczym, ponieważ szybko się nagrzewa i wysusza włosy szybciej niż zwykła. I będziesz mógł obniżyć koszt suszenia na minutę. Koszt energii elektrycznej przy korzystaniu z innych urządzeń elektrycznych jest znacznie wyższy niż w przypadku suszarek. Po użyciu pralki i suszarki do prania, chłodzenia i ogrzewania pomieszczenia trzeba zapłacić sporo pieniędzy. Również myj naczynia w zmywarce i piecz w piekarniku.

Jak zmniejszyć rachunek za prąd

Możesz obniżyć rachunki za prąd, inteligentnie korzystając z urządzeń.

#1. Ustawienia ogrzewania

Ustaw wysoką temperaturę suszarki podczas suszenia włosów. Niektórzy sugerują, że wybierasz ustawienia niskiego ogrzewania, ale nie jest to dobra opcja, jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i chcesz oszczędzać energię elektryczną, ponieważ niskie ogrzewanie zajmie więcej czasu do wysuszenia włosów niż wysokie ogrzewanie. Suszarka zużyje więcej prądu, jeśli spędzisz 20 minut zamiast 10 minut na suszenie.

#2. Wyczyść filtr kłaczków

Najbardziej krytyczną częścią korzystania z suszarki do włosów jest czyszczenie pułapki na kłaczki na otworze wentylacyjnym suszarki, która zbiera kurz, kłaczki i włosy. Przepływ powietrza zostaje zmniejszony, a suszarka zużywa więcej prądu niż zwykle do suszenia włosów. Dlatego dobrze jest poświęcić 5 minut na wyczyszczenie filtra kłaczków i zwiększyć wydajność suszarki.

#3. Mniejsze użycie

Częste korzystanie z suszarek pożera rachunki za prąd. Ponadto twoje włosy są bardziej puszące się z powodu dużego kontaktu cieplnego. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest rzadsze suszenie.

#4. Wysuszyć ręcznikiem

Powyższe trzy rzeczy są tym, co musisz zrobić z suchymi, ale spójrz na swoje włosy. Po kąpieli weź ręcznik z mikrofibry i delikatnie zetrzyj nadmiar wody z pasm włosów. Następnie wysusz włosy suszarką. W ten sposób zaoszczędzisz swój czas i energię elektryczną. Cóż, warto wiedzieć, jak suszyć włosy bez suszarki.

Czy suszarki o dużej mocy są warte swojej ceny?

Suszarka do włosów o dużej mocy nie jest tak skuteczna, jak Twoja wyobraźnia. Produkty Dyson są biegle w zaawansowanej technologii i nikt nie może wątpić w jakość, jaką dostarczają swoim klientom. Ale czy wiesz, że najlepsza naddźwiękowa suszarka Dyson ma moc 1600 watów? Wskazuje, że skuteczność suszarki nie jest bezpośrednio związana z jej mocą w watach. Nie daj się złapać w pułapkę firm produkujących suszarki do włosów, które twierdzą, że ich moc suszy włosy w mgnieniu oka, ponieważ różnica czasu jest znikoma. Dowiedz się, ile watów zużywa suszarka do włosów.

Porównanie z telewizorem i klimatyzacją

Załóżmy, że korzystałeś z suszarki przez 1 godzinę i telewizora przez 40 godzin. Zużycie energii elektrycznej obu urządzeń jest takie samo. Ale nie martw się, ponieważ na suszenie włosów poświęcasz tylko 10 minut. Dla porównania, telewizor jest włączony godzinami. Średnie zużycie energii elektrycznej przez suszarkę w miesiącu to 7,5 kWh, co jest stosunkowo niskie. Z drugiej strony 1 tona prądu przemiennego zużywa tę samą energię elektryczną w ciągu zaledwie 8 godzin. Spora różnica!

To okładka!

Jesteśmy pewni, że już się nie martwisz i nie zapytasz, ile prądu zużywa suszarka do włosów. Zużycie energii elektrycznej przez suszarkę jest znacznie mniejsze niż w przypadku innych urządzeń elektrycznych w Twoim domu.