Ile energii elektrycznej zużywa nagrzewnica olejowa? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Chcesz wiedzieć, ile prądu zużywa grzejnik olejowy? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Nagrzewnice olejowe zazwyczaj zużywają 1400 watów energii, co może być mniej więcej w zależności od tego, jak często potrzebuje ogrzewania w domu.

Około 750W energii elektrycznej jest zużywane przez niektóre pojedyncze grzejniki olejowe. Spełniają ten sam cel, co zwykłe grzejniki olejowe, ale mają ogrzewać małe przestrzenie lub trzymać stopy pod biurkiem.

Ile energii elektrycznej zużywa nagrzewnica olejowa? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Jednoczesna obsługa grzałki oleju o mocy 1400 W jest porównywalna z zasilaniem trzech stacjonarnych konsol do gier lub podwójnych odkurzaczy. Najwyższa moc znamionowa elementu grzejnego nagrzewnicy olejowej wynosi 1400 watów, tyle samo co zwykłe elektryczne nagrzewnice do pomieszczeń. Większość modeli zawiera opcję energooszczędną 800 lub 900 watów, a niektóre mają ustawienie gdzieś pomiędzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy podgrzewacza oleju

Standardowa nagrzewnica oleju to stosunkowo prosty mechanizm. Składa się z wypełnionego olejem układu z zamkniętą wężownicą, elementu grzejnego, termostatu i centrum sterowania, które zwykle ma sprawiać wrażenie grzejnika. Termostat sprawdza temperaturę oleju, a nie tylko temperaturę w pomieszczeniu, i wysyła sygnał, aby wyłączyć prąd, gdy olej osiągnie wymaganą temperaturę.

Gdy temperatura oleju spadnie poniżej temperatury włączenia, zasilanie zostanie włączone. To nie olej silnikowy w cewkach. Najczęstszym wyborem są olej mineralny, olej roślinny lub olej komercyjny, taki jak Thermoil. Większość elektrycznych grzejników do pomieszczeń, w tym grzejników olejowych, wykorzystuje element rezystancyjny do wytwarzania ciepła. Są potencjalnie bardziej opłacalne niż grzejniki z odkrytymi elementami, ponieważ wytworzone ciepło jest przenoszone do oleju, a nie promieniowane – i marnowane – w całym pomieszczeniu.

W końcu olejek emituje ciepło, ale w mniejszym stopniu. Po włączeniu źródło ciepła zużywa tyle samo energii, co grzałka oporowa. Ze względu na radiator, jaki daje olej, nie zawsze tak jest. W rezultacie grzałka olejowa wymaga mniej energii na dłuższą metę niż zwykła grzałka ekspozycyjna przy standardowych ustawieniach.

Ile energii elektrycznej zużywa Twój podgrzewacz oleju?

Ile więc prądu zużywa grzejnik olejowy? Element grzejny nagrzewnicy olejowej ma szczytową moc znamionową 1400 watów, czyli tyle samo, co w przypadku typowych nagrzewnic do pomieszczeń. Większość modeli oferuje opcję energooszczędną 800 lub 1200 watów, a inne mają poziom pomiędzy. Te grzejniki będą zużywać energię elektryczną z ustaloną szybkością za każdym razem, gdy element jest włączony. Kiedy płacisz średni krajowy koszt energii elektrycznej wynoszący 0,10 USD za kWh, wydasz 0,12 USD na godzinę na maksymalną moc i 0,11 USD na godzinę na minimalną moc. Ładuje się tak, jak w przypadku ceramicznej grzałki oporowej z dwoma ustawieniami mocy. Grzejnik olejowy może kosztować od 0,05 do 0,6 USD za godzinę, w zależności od taryfy energetycznej i poziomów mocy.

Różnica między grzejnikami olejowymi a innymi grzejnikami do pomieszczeń polega na tym, że oszczędzają one energię, ponieważ zużywana przez nie energia elektryczna jest wykorzystywana do podgrzewania oleju, a nie powietrza. Jego termostat może bardzo skutecznie kontrolować temperaturę oleju, niż termostat grzejnika z odsłoniętym elementem może sprawdzać temperaturę otoczenia. Gwarantuje to, że element włączy się tylko wtedy, gdy będzie potrzebny. Ciepło z wężownic wypełnionych olejem powinno nadal uciekać do powietrza, co z czasem pomaga schłodzić olej. Chociaż ciepło promieniuje stopniowo, pomaga utrzymać element wyłączony przez dłuższy czas.

Czy to prawda, że ​​nagrzewnice olejowe są energooszczędne?

Corocznie po wiośnie następuje zima. Temperatura w niektórych miejscach może spaść tak nisko, że jedyną opcją pozostania gorącym jest ciągłe uruchamianie grzejnika. W efekcie firmy stworzyły urządzenia, które z powodzeniem mogą wykonywać te same zadania przy minimalnym wpływie na środowisko. Wprowadzono grzejniki olejowe, które są grzejnikami konwekcyjnymi do użytku domowego. Zawierają olej, a mimo to są ogrzewane elektrycznie. Nie zużywają też oleju, ale są wykorzystywane jako zbiornik ciepła lub bufor, a nie jako źródło energii. Warto również przeczytać o tym, dlaczego nagrzewnica olejowa jest tak popularna.

Zalety i wady podgrzewacza oleju

Jedną z najważniejszych wad nagrzewnic olejowych jest to, że cewki nagrzewają się dość mocno, gdy nagrzewnica jest używana. To może zaoszczędzić energię. Grzejnik musi być umieszczony w widocznym miejscu w pomieszczeniu, aby działał. Z drugiej strony ciepło z cewek jest łagodne i przyjemne, bez wymuszonego wentylatora gorącego powietrza. Ponadto, ponieważ nagrzewnica olejowa wydaje się nie mieć ruchomych elementów, nie wydaje żadnych nieprzyjemnych dźwięków.

Grzejnik olejowy najlepiej nadaje się do ogrzewania dobrze izolowanej przestrzeni i ma minimalne przeciągi. Nawet w miarę wzrostu temperatury w pomieszczeniu grzałka musi wytwarzać mniej gorącego powietrza, aby utrzymać pożądaną temperaturę, a termostat może wyłączyć element. W porównaniu z urządzeniem z odsłoniętym elementem, takim jak typowy grzejnik konwekcyjny, może znacznie zaoszczędzić energię.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, ile prądu zużywa grzejnik olejowy. Nagrzewnice olejowe zwykle zużywają 1400 watów energii, co może być mniej więcej w zależności od tego, jak często potrzebuje ogrzewania w domu. Około 750W energii elektrycznej zużywają na pewno nagrzewnice jednoolejowe. Możesz również przeczytać o tym, co to jest nagrzewnica olejowa, a co to nagrzewnica na zużyty olej. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.