Ile cali powinien mieć materac? Najlepsza wskazówka

Jeśli chcesz wiedzieć, ile centymetrów powinien mieć materac, będzie to zależeć od Twoich potrzeb i preferencji. Porozmawiamy o średniej grubości materaca i o tym, czy powinieneś kupić coś cieńszego, czy grubszego. Podobnie jak w przypadku planowania zagłówka nad łóżkiem, sama grubość materaca wpłynie na ogólne wrażenia podczas snu.

Porozmawiamy również o wysokości i długości materaca, aby jeszcze bardziej pomóc Ci znaleźć odpowiednie łóżko dla Ciebie. Więc na co czekasz? Przewiń teraz w dół i udaj się na dobry sen!

Ile cali powinien mieć materac? Najlepsza wskazówka

Ile cali powinien mieć materac i jaki jest dla Ciebie najlepszy

Kupując łóżka na rynku, przekonasz się, że zazwyczaj mają one grubość od 8 do 14 cali. Kluczem jest wiedza, jaka jest idealna grubość każdej warstwy. Zapoznaj się z warstwami materaca i dopasuj go do swoich preferencji i potrzeb.

Na przykład warstwa podstawowa powinna mieć maksymalnie około 8 cali, podczas gdy warstwa komfortowa powinna mieć co najmniej 3 cale grubości. A jeśli chodzi o warstwę przejściową, możesz uciec z grubością od jednego do cala. Pamiętanie o tych liczbach sprawi, że łóżko będzie wygodne, podpierające i trwałe przez rozsądny czas.

Czy grubość wpływa na trwałość?

Nasuwa się pytanie, czy zawsze wybierać grubszy materac. Czy grubość równa się trwałości? Zrozumiałe jest, że można założyć, że im grubsza warstwa bazowa, tym dłużej wytrzyma.

Ma to sens, ponieważ zapewni, że materac zachowa swoją strukturę przez lata. Zalecamy zaopatrzenie się w coś z warstwą podstawową, która jest o połowę mniejsza od całkowitej wysokości łóżka. Jednak pamiętaj, aby uzyskać odpowiednią grubość materaca dla Twojej pozycji do spania.

Co dostać na swoją pozycję do spania?

Osoby śpiące na plecach powinny używać czegoś o grubości około 10 do 12 cali, podczas gdy podkłady boczne mogą używać czegoś grubszego o grubości 14 cali. Wręcz przeciwnie, ci, którzy śpią na brzuchu, muszą używać czegoś tak cienkiego jak 10 cali. Te wymiary są idealne dla każdej pozycji, aby zapewnić utrzymanie neutralnego kręgosłupa podczas snu.

W przypadku materiałów takich jak pianka z pamięcią optymalna grubość wynosi od 10 do 14 cali. W pełni wykorzystasz właściwości konturowe pianki i będzie ona trwała przez cały okres użytkowania. Jeśli użyjesz czegoś cieńszego, może zwisać już po trzech latach.

Jak gruba powinna być Twoja nakładka na materac?

Ponieważ mówimy o idealnej grubości materaca, nauczymy Cię również, jaka jest najlepsza grubość materaca nawierzchniowego. Minimalna grubość wynosi co najmniej 2 cale, jeśli chcesz poprawić miękkość lub jędrność łóżka. Jednak niektórzy użytkownicy mogą preferować 4-calową nakładkę lepiej, zwłaszcza gdy próbują tymczasowo naprawić wgniecione łóżko.

Czy powinienem kupić materac 8- czy 10-calowy?

Jak do tej pory głównym celem jest zapewnienie, że dostaniesz grubość materaca zgodnie z Twoimi osobistymi preferencjami i potrzebami. Jednak powszechne porównanie, które widzimy, dotyczy łóżka 8-calowego i 10-calowego. Zazwyczaj jest to dylemat dla kupujących przy wyborze łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Jak już pokrótce omówiliśmy wcześniej, powinieneś wybrać coś o grubości co najmniej 10 cali. W ten sposób jest wystarczająco dużo materiału piankowego, aby wywierać nacisk podczas leżenia. Możesz nie czuć się wspierany, jeśli dostaniesz coś cieńszego i szybciej się zdeformuje.

Jaka jest normalna wysokość materaca?

Wysokość materaca od podłogi waha się od 16 do 24 cali. Ale dlaczego jest to istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie lub ustawieniu łóżka? Po pierwsze, może to wpłynąć na wygodę wchodzenia i wychodzenia z łóżka.

Niektóre osoby mogą mieć ograniczoną mobilność lub starsze osoby powinny korzystać z niższych łóżek, aby ułatwić im wygodne wsiadanie i wysiadanie. Aby wiedzieć, czy masz łóżko na odpowiedniej wysokości, usiądź na krawędzi i sprawdź, czy Twoje stopy leżą płasko na podłodze. Twoje kolana i biodra również powinny być wyrównane i nigdy nie powinny znajdować się powyżej bioder.

Ale jeśli musisz użyć materaca o określonej grubości, możesz dokonać regulacji, aby osiągnąć idealną głębokość. Na przykład użyj krótkiej ramy łóżka, jeśli musisz spać na grubym materacu. Wręcz przeciwnie, wybierz wyższą ramę łóżka, jeśli wolisz cienki materac.

Jak długo powinien być mój materac?

Nie ma konkretnego pomiaru idealnej długości materaca, ponieważ będzie on różny dla każdego śpiącego. Jednak podzielimy się przydatną wskazówką, że musisz dostać coś co najmniej 6 cali dłuższego od Ciebie. Jeśli dzielisz łóżko z inną osobą, upewnij się, że oboje możecie wygodnie oprzeć ręce za głową.

Możesz również mieć ograniczoną długość, w zależności od dostępnej przestrzeni w pokoju. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie poruszać się po łóżku.

Wniosek

Kupując łóżko zawsze bierz pod uwagę jego grubość. Więc ile cali powinien mieć materac? Jak już wspomnieliśmy, należy wziąć pod uwagę każdą warstwę materaca.

Uzyskanie grubej warstwy bazowej zapewni doskonałe i spójne wsparcie przez długi czas. A w przypadku materacy takich jak pianka z pamięcią kształtu, 10-calowy materac jest idealny, aby w pełni wykorzystać jego właściwości. Czy pomogliśmy Ci z tym przewodnikiem?

Zostaw swoje pytania poniżej i pozwól nam pomóc!