Ile cali musi znajdować się kuchenka mikrofalowa nad kuchenką? 7 niesamowitych opcji!

Czy chcesz wiedzieć, ile centymetrów musi znajdować się kuchenka mikrofalowa nad kuchenką? Powinieneś przeznaczyć co najmniej 66 cali od podłogi do kuchenki mikrofalowej i od kuchenki do kuchenki mikrofalowej; musi mieć około 13 do 16 cali wysokości.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zarządzać przestrzenią w kuchni nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na funkcjonalność i bezpieczeństwo osób, które będą z niej korzystać. Kuchenka mikrofalowa może być przydatna podczas przygotowywania jedzenia, ale wraz z nią należy wziąć pod uwagę środki ostrożności.

Ile cali musi znajdować się kuchenka mikrofalowa nad kuchenką? 7 niesamowitych opcji!

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie i wiele więcej. Po przeczytaniu tego rozważysz więcej miejsc, w których możesz umieścić swoją kuchenkę mikrofalową, a może nawet zachwycisz swoją rodzinę klasycznym i schludnym wyglądem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego umieszczenie w kuchence mikrofalowej jest ważne?

Mikrofale należy umieścić w miejscu, w którym ze wszystkich stron jest wolna przestrzeń. Ta przestrzeń jest potrzebna do doskonałej cyrkulacji otworów wentylacyjnych. Dlatego sprytne umieszczenie jest dobre nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania i uniknięcia przedwczesnych uszkodzeń.

Nie powinien znajdować się w pobliżu krawędzi półki, aby uniknąć przewrócenia się po otwarciu. Nie powinieneś również umieszczać go zbyt wysoko, aby uniknąć wypadków.

Decydując, gdzie umieścić kuchenkę mikrofalową, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo osób wchodzących do kuchni lub korzystających z niej. Na przykład otwarcie kuchenki mikrofalowej nie postawi osoby w niewygodnej pozycji, która mogłaby spowodować potknięcie się i upuszczenie podgrzanego jedzenia. Upewnij się, że również będzie łatwo dostępny.

Miejsca, w których możesz umieścić swoją kuchenkę mikrofalową

Istnieje kilka innych miejsc, w których można umieścić kuchenkę mikrofalową niż półka. W dzisiejszych czasach projekty wnętrz kuchennych ewoluowały tak bardzo, że istnieją inne odpowiednie miejsca na różne urządzenia. Oto lista tylko niektórych miejsc, w których można umieścić kuchenkę mikrofalową.

#1. Nad piecem

Jednym z najczęstszych miejsc, w których go umieszczasz, jest nad piecem. Mogłyby też służyć jako otwór wentylacyjny do pieca. Ale ile cali kuchenka mikrofalowa musi znajdować się nad kuchenką? Minimalna wymagana wysokość dla kuchenki mikrofalowej to 66 cali od podłogi do kuchenki mikrofalowej. Przybliżona wysokość od kuchenki do kuchenki mikrofalowej wynosiłaby wtedy od 13 do 16 cali.

#2. Kombinowany piekarnik ścienny

To kolejna klasyczna aranżacja kuchni, która nadaje jej elegancki wygląd. Jest to również praktyczne, ponieważ mikrofalówka byłaby dostępna na wygodnej wysokości. Przy takim ustawieniu piekarnik jest zwykle instalowany przy ścianie, a piekarnik na nim, obydwa ściśle przylegają do gotowej półki ściennej. Niektóre jednostki sprzedają je nawet jako zestawy kuchenek mikrofalowych. Gdybym był tobą, dobrym pomysłem byłoby poznanie jednych z najlepszych zestawów mikrofalowych do kuchenek ściennych na rynku!

#3. Kuchenki mikrofalowe w stylu szufladowym

Tak, dobrze to przeczytałeś. Teraz mikrofale można zainstalować w miejscu, które ogólnie wyglądałoby tak, jak powinna być szuflada. To będzie naprawdę przyciągać wzrok gości, którzy odwiedzą Twój dom. Generalnie łatwiej jest podnieść jedzenie niżej niż z poziomu oczu lub nieco ponad głową. Ten elegancki wygląd będzie doskonałym dodatkiem do Twojej kuchni.

#4. Górna półka

Jest to najczęstsze miejsce do ustawienia kuchenki mikrofalowej. Jeśli planujesz postawić kuchenkę mikrofalową gdzieś na półce, musisz mieć w pobliżu gotowe ukryte gniazdko. To rozmieszczenie działa dobrze z małymi mikrofalami.

Jest również łatwiejszy do zainstalowania na górnej półce ze względu na jego rozmiar i wagę. Nie będziesz musiał się zbytnio martwić, że półka ustąpi miejsca ciężarowi kuchenki mikrofalowej.

#5. Dolna półka

Nie jest tak powszechne umieszczanie kuchenki mikrofalowej, zwłaszcza tych, które nie zostały zaprojektowane specjalnie do niższych miejsc, takich jak kuchenki mikrofalowe w stylu szuflady. Podczas obsługi kuchenki mikrofalowej lub wyjmowania z niej jedzenia będziesz musiał się schylić. Jeśli nie masz problemów z pionem, może to nie być najlepszy wybór miejsca dla kuchenki mikrofalowej.

#6. W pobliżu lodówki

Często oczekuje się, że to, co włożysz do kuchenki mikrofalowej, pochodzi z lodówki. Mając to na uwadze, spróbuj znaleźć miejsce na kuchenkę mikrofalową w pobliżu lodówki, ale nie za blisko. Pomogłoby, gdybyś również zwrócił uwagę na to, gdzie otwierają się drzwi kuchenki mikrofalowej. Przyda się to również przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić kuchenkę mikrofalową i w którą stronę powinna być skierowana w kuchni.

#7. Zestaw wykończeniowy

Może to działać zarówno w przypadku szafek górnych, jak i dolnych. Dodanie zestawu wykończeniowego nada mu bardziej schludny wygląd w kuchni. Zestawy do przycinania to metalowe pierścienie pasujące do Twojej kuchenki mikrofalowej. Wypełnia luki wokół kuchenki mikrofalowej. Może to być przydatne, gdy masz półkę, która jest za duża do kuchenki mikrofalowej. Wypełnienie tych luk za pomocą zestawu do przycinania może z czasem pomóc w zaoszczędzeniu trudu sprzątania tych przestrzeni.

To okładka!

Teraz masz pomysł, gdzie być może będziesz musiał umieścić swoją kuchenkę mikrofalową. Znasz teraz różne opcje jej umieszczenia, a nawet wiesz, ile centymetrów musi mieć kuchenka mikrofalowa nad kuchenką. Decydując, gdzie umieścić kuchenkę mikrofalową, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę. Moi przyjaciele, możecie przeczytać powiązane artykuły o tym, jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami pieca ze szklanym blatem oraz jak zainstalować piec na drewno w garażu. Dziękuję bardzo za przeczytanie!