Ile amperów zużywa suszarka nadmuchowa? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Martwisz się, ile amperów zużywa suszarka? Więc nie martw się; jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Przeciętna suszarka nadmuchowa zużywa około 16 amperów; to dużo mocy dla każdego urządzenia, nie mówiąc już o takim, które po prostu wysusza włosy.

Nawet piekarnik i filtr powietrza nie zużywają tak dużo energii. Suszarnie są zawsze iskrą wyzwalającą wyłącznik, chociaż istnieje określona przyczyna.

Ile amperów zużywa suszarka nadmuchowa? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Nie dzieje się tak dlatego, że pokoje mają złe połączenia elektryczne lub dlatego, że twoja suszarka do włosów jest zepsuta; zużywa znacznie więcej prądu. Wiemy, że musisz uzyskać odpowiedź, ale jest dużo więcej do nauczenia się, więc zostań z nami na końcu. Omówiliśmy, ile amperów zużywają suszarki i dlaczego suszarki bez wysiłku wyzwalają wyłącznik automatyczny. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Czy suszarki mogą wyzwalać wyłącznik automatyczny?

Twoja suszarka wyzwoliła wyłącznik automatyczny z różnych powodów. Jest to możliwe z wielu powodów. Jeśli Twoja suszarka jest uszkodzona, jest to poważny problem. Stało się przestarzałe i może źle się zachowywać, jeśli używasz go przez kilka lat. Ponieważ naprawa takiego gadżetu jest trudna, preferowany byłby zakup nowego. Jeśli suszarka nadmuchowa pobiera więcej amperów niż twój obwód może bezpiecznie działać, może zadziałać wyłącznik. Przerywacz 13-amperowy zasila typowe źródło zasilania.

Wyłącznik zostanie wyzwolony, jeśli suszarka będzie ciągnęła więcej. Jeśli masz również inne maszyny podłączone do prawie tego samego obwodu, szanse na uruchomienie wyłącznika są większe. Jeśli to się powtórzy i masz pewność, że to nie suszarka, spróbuj wyłączyć inne urządzenia podłączone do tego gniazdka lub zmniejszyć temperaturę suszarki. Nowoczesne instrumenty są bardziej wyrafinowane, ale zużywają więcej energii niż starsze narzędzia. Suszarki z przeszłości zużywały około 700W; jednak nowsze wersje zużywają prawie dwa razy więcej. Aby zapobiec komplikacjom, używaj suszarki, która zużywa mniej energii elektrycznej.

Ile amperów zużywa Twoja suszarka nadmuchowa?

Wiedza o tym, ile amperów zużywa suszarka, może pomóc w ustaleniu, kiedy i gdzie ją zdobyć. Większość budynków mieszkalnych jest zaprojektowana na zużycie prądu o natężeniu 15 A lub 20 A, aby suszarka nie wyłączyła wyłącznika. Moc w watach jest często wyświetlana w widocznym miejscu z tyłu suszarki jako część nazwy Hairdyer. Na przykład suszarka do włosów może być oznaczona etykietą „Meltyourface 1800”, co oznacza, że ​​zużywa 1800 watów.

Musisz także zrozumieć wolty, które zwykle nie są umieszczane bezpośrednio przed Tobą. Dlatego zostanie to odnotowane gdzieś tam, prawdopodobnie w pobliżu drutu. Będzie to 120 V lub będziesz miał przełącznik do wyboru między 120 V a 240 V. Amps= waty/ampery są wzorami do obliczania natężenia prądu w każdym przypadku. Ampery będą wynosić 15, jeśli suszarka ma 1800 watów i 120 woltów. Możesz również zainteresować się ważnymi instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Czy 15-amperowa suszarka do włosów jest bezpieczna w użyciu z 15-amperowym obwodem?

Nie będziesz w stanie obsługiwać suszarki 15 A z wyłącznikiem 15 A, chyba że całe okablowanie jest pomieszane. Może się to wydawać nielogiczne, ale wszystko sprowadza się do przepisów budowlanych i ograniczeń bezpieczeństwa. Kurs najprawdopodobniej wyłączy się, jeśli przepięcie przekroczy 80% całkowitego natężenia prądu w przewodach i obwodach. To tylko środek ostrożności. Dwa gadżety o stosunkowo niskim natężeniu prądu wyzwalające wyłącznik mogły w przeszłości zaskoczyć cię. Najprawdopodobniej dlatego, że przekroczyli granicę 80%. Jednak nie zawsze tak jest, jeśli włożysz 15-amperową suszarkę i włączysz 15-amperowy wyłącznik automatyczny, często tak się dzieje.

Aby sprawdzić, czy otrzymujesz znaczną różnicę w odpowiedziach, musisz kupić nową suszarkę lub użyć nowej wtyczki. Wiele suszarek nie pobiera około 15 amperów; dlatego nie powinno to stanowić problemu. Jednak wszystko, co ma kilka urządzeń więcej w tych samych obwodach, szczególnie coś, co zużywa więcej niż jeden lub dwa ampery, może wyzwalać wysoko-watowe suszarki do włosów o dużym natężeniu. Niewiele w gospodarstwie domowym uruchomi wyłącznik po jego włączeniu, z wyjątkiem grzejników. Większość innych maszyn, takich jak lodówka lub piekarnik, jest zawsze włączona lub często używana.

Rzeczy do rozważenia

Suszarki rozwinęły się do etapu, w którym dodanie innych urządzeń lub urządzeń do amperów pobieranych przez suszarkę wystarczy, aby uruchomić wyłącznik. Nie wszystkie suszarki mogą obsłużyć 15 amperów, więc jeśli masz problemy z suszarką, dobrym pomysłem może być zmniejszenie mocy, a tym samym amperów. Co więcej, jeśli piekarnik jest podłączony do podobnych obwodów i jest włączony, suszarka nadmuchowa o natężeniu 10 amperów spowoduje wyzwolenie wyłącznika.

To okładka!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, ile amperów zużywa suszarka? Omówiliśmy wszystko w bardzo prosty sposób od początku do końca. Jeśli dokładnie przeczytasz ten artykuł, łatwo to zrozumiesz. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wybrać suszarkę do włosów i jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu, i nie zapomnijcie podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli go lubisz!