Ile amperów zużywa koc elektryczny?

Odpowiedź na to, ile wzmacniaczy zużywa koc elektryczny, wymaga rozważenia konkretnego koca, który posiadasz. Może wynosić około 45 amperów, gdy jest używany przez długi czas. Zawsze dobrze jest zrozumieć, jak działają koce elektryczne, w tym zużywana przez nie energia elektryczna. Czy zaoszczędzisz więcej energii, jeśli użyjesz koca elektrycznego?

Nie zniechęcaj się niektórymi terminologiami dotyczącymi koców elektrycznych i ich funkcji elektrycznych. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać swój koc elektryczny przy niskich kosztach.

Ile amperów zużywa koc elektryczny?

Ile amperów zużywa Twój koc elektryczny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile wzmacniaczy zużywa koc elektryczny, ponieważ będzie się on różnić dla każdego produktu. Jednak koc elektryczny może mieć średnio 100 watów, a niektóre koce mają nawet około 45 watów, aby dać ci wyobrażenie o wzmacniaczach, których może używać twój model. Dlatego ci, którzy chcą oszczędzać energię, mogą zdecydować się na koc elektryczny na grzejniku, jak pokazuje Departament Energii USA.

Pobór mocy koca elektrycznego omówimy bardziej szczegółowo później, ale można się spodziewać, że nie będzie to zbyt duże, ponieważ koce elektryczne dostarczają ciepło przez przewody. Jeśli się nad tym zastanowić, 12-woltowy koc elektryczny lub podgrzewany będzie pobierał tylko 4,5 ampera lub 45 amperów, gdy jest używany przez około 10 godzin! Główną ideą, o której musisz tylko pamiętać, jest to, że im wyższa jest moc twojego koca, tym wyższy będzie koszt biegania.

Ile energii zużywa koc elektryczny?

Możesz szybko sprawdzić, ile energii zużyje Twój koc, na metce, z którą jest dołączony. Pamiętaj, że na kocach elektrycznych jest ocena UL, więc najwyższa, jakiej użyje, będzie wynosić tylko około 100 watów. Co więcej, jest mało prawdopodobne, że będziesz go ciągle używać przy wysokich ustawieniach, więc możesz pobierać tylko około 40 do 50 watów.

Czy zaoszczędzisz energię dzięki kocom elektrycznym?

Jeśli użyjesz koca z mocą około 50 watów przez 8 godzin, wyniesie co najmniej 0,35 kWh, co jest niską mocą w porównaniu do innych ogrzewanych urządzeń. Niemniej jednak możesz użyć tych liczb do oceny kosztów zużycia energii. Jeśli jesteś w USA, dobrze będzie wiedzieć, jak długo będziesz używać koca elektrycznego przez cały rok.

Co więcej, energia elektryczna w twoim obszarze może kosztować więcej lub mniej. Chociaż koc elektryczny jest znacznie bardziej opłacalny niż inne źródła ciepła, nigdy nie używaj go w pełnym wymiarze godzin. Zawsze stosuj się do zaleceń produktu, aby w pełni wykorzystać koc elektryczny.

Czy koce elektryczne pobierają dużo prądu?

Ilość energii elektrycznej, której będzie potrzebować Twój ogrzewany koc, nie będzie zbyt duża, ale nadal zależy od poziomu, z którego go używasz. Co więcej, musisz pamiętać, czy używasz pojedynczej, czy podwójnej jednostki. Aby szybko zorientować się, ile energii elektrycznej zużywa koc elektryczny, używanie go na niskim ustawieniu będzie wynosić około 17 watów, 35 watów przy średnim ustawieniu i 70 watów, jeśli używałeś najwyższego poziomu.

Jak poznać zużycie koca elektrycznego

Sprawdź stawkę za energię elektryczną w swojej okolicy na kilowatogodzinę, aby poznać swoje zużycie. Możesz również uzyskać dzienne zużycie kilowatogodzin koca elektrycznego, mnożąc jego moc przez liczbę godzin, w których będziesz go używać dziennie. Następnie podziel liczbę przez 1000, ponieważ 1 kilowat równa się 1000 watów.

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie zużycia z kocem elektrycznym jest użycie timera lub pamiętanie o wyłączeniu go po kilku godzinach. Jak wspomniano wcześniej, bardzo rzadko zdarza się, aby użytkownicy chcieli używać najwyższego ustawienia, ponieważ wystarczy niskie ustawienie i nie ma potrzeby trzymania go przez całą noc. Korzystanie z około 15 watów nie wymaga dużo energii elektrycznej niż niektóre grzejniki, które mogą działać z mocą 1200 watów lub 0,6 kWh przez pół godziny.

Ile watów zużywa elektryczny koc Sunbeam?

Podgrzewany rzut Sunbeam ma moc 115 watów, a nawet ma ustawienie automatycznego wyłączania, aby zaoszczędzić więcej energii. Nadal będziesz otrzymywać doskonałe ciepło, ponieważ marka wykorzystuje opatentowany system okablowania, aby zapewnić równomierne ciepło. Sprawdź metkę na kocu lub rzucie Sunbeam, aby dowiedzieć się więcej.

Ile watów zużywa koc elektryczny 12v?

Koce elektryczne słyną również z wycieczek i biwaków. Zwykle mają napięcie około 12 woltów, więc będziesz potrzebować 400-watowego źródła zasilania, jeśli chcesz używać koca przez ponad 5 godzin. Niezależnie od używanego koca, zawsze musisz znać wymagania dotyczące zasilania koca elektrycznego, aby zapobiec problemom, a nawet awariom obwodów.

Dodatkowo większość lokalizacji korzysta z gniazd o napięciu 110/120 V lub 220/240 V. Wybierz koc elektryczny, który może działać pod napięciem 120 lub 220 woltów, aby nie ograniczać się do źródeł zasilania. W przeciwnym razie może być konieczne uzyskanie określonej konfiguracji napięcia wejściowego odpowiedniej dla dostępnych gniazdek.

Wniosek

Możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej, używając koca elektrycznego zamiast grzejnika. Ale ile amperów zużywa koc elektryczny? Jak już omówiliśmy, będzie to zależeć od używanego produktu.

Na przykład koc elektryczny 12 V zwykle pobiera 4,5 ampera. Pamiętaj, aby wiedzieć, jak obliczyć zużycie energii elektrycznej, aby efektywnie korzystać z podgrzewanego koca.