HomeCare 101: Ile można wymienić pokryć dachowych uszkodzonych przez wodę?

Ważne jest, aby wiedzieć, ile należy wymienić poszycie dachu uszkodzone przez wodę, zwłaszcza, że ​​jest to ta część domu, której zwykle nie widzisz, a nawet nie chodzisz, chyba że jest z nią problem. Szacunkowy koszt tej naprawy wynosi około 700 do 2900 USD.

Dach to coś więcej niż zazębiające się dachówki, które widzisz na zewnątrz. To podstawa Twojego systemu dachowego, która chroni użytkowników przed zakłóceniami zewnętrznymi.

HomeCare 101: Ile można wymienić pokryć dachowych uszkodzonych przez wodę?

Mimo że te rzeczy są zbudowane tak, aby służyły przez kilka lat, czynniki takie jak zalania mogą skrócić żywotność Twojego dachu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego koszt wymiany pokrycia dachowego jest tak kosztowny i jak zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.

Co to jest pokrycie dachu?

Poszycie dachu lub „poszycie dachu” to część systemu dachowego, która składa się z drewnianych desek, które pomagają pozostałym elementom konstrukcyjnym dachu pozostać na swoim miejscu. Służy jako fundament, który utrzymuje główne części dachu. Świetne pokrycie dachu poprawia wentylację i zapewnia integralność strukturalną domu.

Planując ponowną instalację nowych arkuszy, należy wziąć pod uwagę różne rodzaje materiałów na pokrycie dachu. Połączenie drewna w sklejce sprawia, że ​​jest to jeden z popularnych wyborów do wymiany poszycia dachowego. Ponieważ sklejka jest gęsta, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zgnilizny spowodowanej wilgocią lub wodą.

Innym materiałem do rozważenia jest płyta OSB (Oriented Strand Board), często wybierana od lat 70-tych. Wykonany jest z przeplatanych pasm drewna z wodoodporną żywicą, która chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Wreszcie, beton jest również stosowany w pokryciach dachów budynków komercyjnych i jest bardziej przyjazny dla środowiska niż te dwa.

Elementy, które mogą mieć wpływ na koszt naprawy

Rozmiar talii

Im większa jest twoja talia, tym droższa będzie jej wymiana. Najlepiej byłoby najpierw zmierzyć, jak duży obszar dotknięty chorobą wymaga wymiany.

Dzięki temu będziesz mieć na uwadze szacunkową cenę i przygotować na nią wystarczającą ilość pieniędzy, gdy zdecydujesz się na ponowny montaż poszycia dachu. Jeśli masz podest o powierzchni mniejszej niż 50 stóp kwadratowych, zarówno koszt robocizny, jak i materiałów wynosi około 1000 USD.

Materiały, których będziesz używać

Materiały, których będziesz używać, są również głównym czynnikiem wpływającym na całkowity koszt naprawy. Jeśli planujesz użyć drewna, każdy arkusz może kosztować od 70 do 100 USD. Na szczęście dla Ciebie większość firm dekarskich oferuje materiały, więc nie będziesz musiał ich sam szukać.

Porozmawiaj ze swoim dekarzem, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę bez uszczerbku dla jakości materiałów i samej usługi. Naucz się także wykrywać drewno uszkodzone przez wodę, aby poznać różnicę między materiałami dobrej jakości a podartymi.

Prośby o aktualizację

Teraz, gdy planujesz naprawić zniszczone przez wodę poszycie dachu, możesz również ulepszyć inne części systemu dachowego, gdy jesteś przy tym. Ulepszenia wentylacji, takie jak dodanie otworów wentylacyjnych, mogą kosztować od 300 do 500 USD, łącznie z robocizną i materiałami.

Może to być również doskonały czas na sprawdzenie gontów i sprawdzenie, czy wymagają one modernizacji. Wykonanie tych ulepszeń może sprawić, że dom będzie bardziej wytrzymały, a także może zwiększyć jego wartość rynkową.

Profesjonalne usługi

Zatrudnienie profesjonalnego dekarza może również wpłynąć na koszt wymiany poszycia dachu. Większość ludzi nie może tego zrobić samodzielnie i najlepiej byłoby wynająć firmę, która zrobi to za nich.

Opłaty za robociznę i instalację mogą się różnić w zależności od tego, jak duży obszar wymaga wymiany i złożoności problemu. Skontaktuj się ze swoim wykonawcą i omów problem, aby uzyskać wycenę, ile zajmie wymiana poszycia dachu.

Kiedy wymienić pokrycie dachu?

Pokrycie dachu może przetrwać w suchych miejscach od 20 do 25 lat, ale może zmniejszyć się o połowę, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku. Będziesz wiedział, że musisz ponownie zamontować nowe pokrycie dachu, gdy zgnilizna na starym już wyrządziła znaczne szkody. Jak jednak byś to zrobił, gdy pokrycie dachu ma być ukryte?

Możesz poprosić o pomoc profesjonalnego inspektora, aby sprawdzić, czy Twój dach ma jakieś problemy. Inne oznaki konieczności wymiany pokrycia dachu to dziury w dachu, a także plamy i pleśń na suficie.

Jeśli potrzebujesz naprawić sufity gipsowe, upewnij się, że zrobisz to przed wymianą poszycia dachu. Należy również sprawdzić, czy nie nastąpiły znaczące zmiany w wentylacji.

Jak zaoszczędzić pieniądze, robiąc to?

Ponowny montaż poszycia dachu może być kosztowny. Prawdopodobnie myślisz o tym, jak możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, robiąc to. Wybór dobrej firmy dekarskiej jest niezbędny, aby uzyskać najlepszą ofertę w ramach swojego budżetu.

Dzięki temu w przyszłości nie będziesz musiał napotkać takich problemów z pokryciem dachu. Inną rzeczą, która może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, jest uzyskanie wysokiej jakości materiałów. Najlepiej zainwestować w odpowiednie materiały, aby zapewnić dłuższą żywotność poszycia dachu.

Wniosek

Operacja ponownego pokrycia dachu wcale nie jest przyjazna dla portfela. Jednak sprytne gospodarowanie pieniędzmi i wiedza o tym, ile należy wymienić poszycie dachu uszkodzone przez wodę, jest niezbędne, aby upewnić się, że każda część twojego grosza jest dobrze wydana.

Koszt zależy od rozmiaru, materiałów, robocizny i żądań aktualizacji. Jednak upewnij się, że masz budżet w wysokości co najwyżej około 2900 USD, na wszelki wypadek.