Hałas podgrzewacza wody podczas ogrzewania? 5 różnych dźwięków, które możesz usłyszeć!

Ten przewodnik pomoże Ci określić, dlaczego hałas podgrzewacza wody podczas ogrzewania? To normalne, że system ciepłej wody wydaje trochę hałasu, gdy jest włączony. Podgrzewacz wody wydaje pewne dźwięki, które sugerują poważny problem.

Brzęczenie, trzaski lub dudnienie to przykłady takich dźwięków. To może wydawać się małym trzaskiem lub trzaskiem. Jednak prysznic z głośnym grzejnikiem może być bólem głowy.

W związku z tym, co jest źródłem problemu? Niektóre dźwięki mogą wskazywać na problem. W rezultacie musisz dowiedzieć się, co powoduje problem, aby gadżet nie uległ ponownemu zepsuciu. Ta praca może cię denerwować. Ten samouczek pomoże Ci dowiedzieć się, dlaczego Twój podgrzewacz wody generuje dużo hałasu. Oto niektóre z prawdopodobnych przyczyn i dźwięków, których możesz doświadczyć. Moi przyjaciele, jest jeszcze wiele do nauczenia się, więc bawmy się dobrze!

Dlaczego hałas podgrzewacza wody, gdy się nagrzewa?

Przyjrzymy się pięciu przerażającym dźwiękom, jakie może wytwarzać zbiornik ciepłej wody, i ich sugerowaniu, aby pomóc w zapobieganiu potencjalnie niebezpiecznym i kosztownym awariom hydraulicznym. Woda wrze, rozszerza się i przechodzi obok osadu, gdy podgrzewacz wytwarza gorącą wodę. Usłyszysz dudniący dźwięk, zwłaszcza jeśli woda będzie poruszała się po ziemi. Oto dlaczego hałas podgrzewacza wody podczas ogrzewania:

#1. Dudnienie

Jeśli usłyszysz dudnienie w zbiorniku, grzejnik może mieć dużo kurzu. Chociaż może to nie być niebezpieczne, oznacza to, że Twój grzejnik jest nieefektywny. Upewnij się, że zanieczyszczenia ze zbiornika zostały usunięte, aby temu zapobiec. Jeśli zatrzymasz pozostałości na grzejniku, może to spowodować jego awarię, powodując dalszą konserwację lub wydatki na wymianę. A jeśli nie jesteś zaznajomiony z hydrauliką, zaleca się, aby co roku zlecić hydraulikowi opróżnienie urządzenia.

#2. Pysk, syk lub skwiercze

Czy po włączeniu elektrycznego systemu ciepłej wody zauważysz trzaski, trzaski, syczenie lub skwierczenie? Oznacza to, że brud zablokował części zbiornika, które gotują wodę. Upewnij się, że zbiornik jest czysty i że zanieczyszczenia z wymiennika ciepła zostały usunięte. Wyjmij przedmiot z instalacji ciepłej wody r, zanurz go w roztworze octu i umyj. Upewnij się, że zmywasz szczotką do szorowania. Jeśli jednak muł zatka zawór spustowy, opróżnienie zbiornika wody może być trudne.

W rezultacie będziesz musiał zaopatrzyć się w zastępczy podgrzewacz wody. Możesz nawet używać grzejnika, aż zacznie się psuć, jeśli nie masz zamiaru go wymienić. Do zlokalizowania nieszczelnego zbiornika należy użyć detektora wycieków przeznaczonego do podgrzewaczy wody. Podnosi alert, gdy wykryje wyciek. Produkty te są niedrogie i proste, a ponadto mogą szybko wykrywać wycieki.

#3. Skwierczący hałas

Jeśli gorąca grzałka elektryczna skwierczy, woda nie przepływa swobodnie do zbiornika. Problem może być związany z zaworami urządzenia. Przejdź do zaworów nadmiarowych ciśnienia i temperatury. Gdy w zbiorniku jest zbyt duże ciśnienie, mechanizm ten odprowadza wodę. Wyłącz dopływ wody i prądu, jeśli zauważysz skwierczący dźwięk z tego urządzenia. Następnie, aby dokonać naprawy, skonsultuj się z lokalną firmą hydrauliczną. Możesz również zbadać zawór regulujący przepływ wody wewnątrz urządzenia.

Sprawdź, czy zawory są otwarte. Należy również sprawdzić inne linie do gięcia. Poszukaj wszelkich zamkniętych zaworów, które należy otworzyć. Być może zainteresuje Cię również informacja o oznakach awarii podgrzewacza ciepłej wody.

#4. Wrzaski, krzyki i śpiewy

Ta kategoria krzyków, wrzasków i śpiewów obejmuje wysokie dźwięki, takie jak ćwierkanie gorącego czajnika. Kiedy więc przepływ wody przez zawór jest znacznie ograniczony, odgłosy te są powszechnie słyszalne. Najpierw należy sprawdzić zawór nadmiarowy ciśnienia i temperatury, który często znajduje się na zewnątrz zbiornika wody. Jeśli ciśnienie w zbiorniku wzrośnie zbyt wysoko, ten zawór pozwoli wodzie wypłynąć.

Jeśli hałas dochodzi z zaworu nadmiarowego, odetnij dopływ gazu, prądu i wody do urządzenia i zatrudnij specjalistę. Hałas może wydobywać się z zaworu wlotowego, zaworu wydechowego lub wszelkich sąsiednich przewodów wodnych, jeśli nie dochodzi z zaworu nadmiarowego ciśnienia i temperatury. Poszukaj załamań lub odchyleń w rurach, które mogą uniemożliwiać swobodny przepływ wody. Zatrudnij hydraulika, jeśli przewody są zerwane lub hałasy nie ustąpią.

#5. Hałas młotka

Słowo „uderzenie wodne” jest znane większości ludzi: jest to dźwięk łomotania lub stukania generowany przez system odwadniający, gdy woda jest pompowana w celu nieoczekiwanego zatrzymania lub zmiany kursu, powodując skok ciśnienia w systemie. Może zerwać rurociągi w domu, a także spowodować rozszerzenie i zniekształcenie zbiornika wody. Skonsultuj się z hydraulikiem w celu uzyskania pomocy i prawdopodobnie zainstaluj zawór redukcyjny lub złączki do młota wodnego, aby poradzić sobie z powtarzającymi się problemami.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy dowiecie się, dlaczego podgrzewacz wody hałasuje podczas ogrzewania. Twój podgrzewacz wody wytwarza różne rodzaje hałasu, a jego przyczyny zostały wymienione powyżej. Hałas wskazuje na problem z podgrzewaczem wody. Możesz również przeczytać o tym, jak zmienić element w podgrzewaczu wody i jak regulować temperaturę w podgrzewaczu wody. Dziękujemy za dołączenie do nas na koniec, przyjaciele!