Gdzie znaleźć numer modelu pralki Whirlpool? 4 najlepsze powody, aby to wiedzieć!

Czy Twoja pralka Whirlpool wymaga wymiany części, więc chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć numer modelu pralki Whirlpool? Będziesz wiedział, czytając ten artykuł; Jestem pewien, że możesz również znaleźć numer modelu pralki Whirlpool i jej numer seryjny. Ponadto będziesz wiedzieć, jak ważne jest zrozumienie numerów seryjnych produktu i jego numeru modelu.

Różne urządzenia mają swoje nazwy rynkowe lub marki, ale jak widać, sama nazwa nie może pomóc w zidentyfikowaniu modelu urządzenia.

Gdzie znaleźć numer modelu pralki Whirlpool? 4 najlepsze powody

Załóżmy, że Twoja maszyna potrzebuje części zamiennych, a nie znasz numeru modelu urządzenia? W takim przypadku znalezienie odpowiedniej części może być trudne. Firma oferuje szeroką gamę modeli pralek. W samym Whirlpool znajdują się pralki ładowane od góry, pralki ładowane od przodu, pranie z kołkami i wszystko w jednej pralce. Tak więc będzie łatwiej, jeśli znasz model urządzenia. Ponieważ część z każdej podkładki ma różne rozmiary i kody, co jest bardzo istotne.

Znaczenie numeru modelu

Znajomość znaczenia numeru seryjnego urządzenia to coś, czego powinieneś się nauczyć, zwłaszcza jeśli planujesz kupić nowe urządzenia lub masz już istniejące urządzenie w domu lub biurze. Znajomość tych liczb jest równie ważna, jak dbanie o swoje urządzenia. W mgnieniu oka Twoje urządzenie może wymagać wymiany części lub rozwiązania problemów, poszukania odpowiednich akcesoriów online lub sprawdzenia, czy jest certyfikowane lub czy spełnia normy. Wymieniłem wszystkie możliwe zdarzenia, z którymi możesz się teraz zetknąć lub napotkać, udowadniając, że znajomość modelu pralki jest niezbędna, na przykład numery seryjne i inne.

#1. Części zamienne

Jak wspomniałem wcześniej o zamiennikach, w samej tej marce podkładek było sporo. A różne marki mogą mieć podobne części do Twojej pralki, fakt, że nie jest ona od producenta urządzenia, może nie trwać długo lub nie można jej mocno przymocować. Model pralki określi rozmiary i kompatybilne części tej maszyny. Pomoże Ci kupić prawidłowe dane i zapobiegnie kupowaniu nieprawidłowych.

#2. Przewodniki ręczne

Jeśli zgubiłeś instrukcję obsługi i być może niespodziewanie, zapomniałeś, gdzie trzymałeś podręcznik lub papier i potrzebujesz go do rozwiązywania problemów. Cóż, to straszne, ale w dzisiejszych czasach instrukcję obsługi urządzenia można sprawdzić na stronie producenta. Możesz przejść bezpośrednio do ich wyszukiwarki i wpisać numer modelu urządzenia. Zostanie przeskanowany przez ich produkty i poszuka przewodników do pobrania. Stamtąd możesz przeczytać instrukcję online lub od razu ją pobrać i wydrukować. To będzie świetny skrót niż wyszukiwanie możliwego obszaru, który ukrywa twój podręcznik. Pomocne może być przeczytanie o tym, co oznacza F28 na pralce Whirlpool.

#3. Akcesoria do pralek

Załóżmy, że chcesz kupić akcesorium do pralki przez Internet poza witryną producenta. W takim przypadku musisz określić numer modelu produktu, ponieważ istnieje wiele rozmiarów podkładek i możesz się wahać przy pomiarach. W ten sposób będziesz wygodnie wyszukiwać akcesoria do pralki i upewnić się, że akcesoria do Twojej pralki dotrą na wyciągnięcie ręki.

#4. Certyfikowane urządzenie

Przed zakupem dowolnego urządzenia wyszukaj znacznik lub etykietę certyfikującą. Zarówno numery modeli, jak i numery seryjne pomagają rozpoznać części i akcesoria, których można używać w tej maszynie, oraz zidentyfikować oryginalne lub certyfikowane. Certyfikowane urządzenia są bezpieczniejsze w użyciu i przeszły kontrolę jakości.

Lokalizacje numeru modelu Whirlpool

Gdzie więc znaleźć numer modelu pralki Whirlpool? Każdy producent urządzeń ma swój sposób na umieszczenie swojego modelu i numeru seryjnego, który różni się od innych. Zazwyczaj etykiety z modelem produktu i numerami seryjnymi są przyklejone w pobliżu, ale inne znajdują się po obu stronach. Można go zauważyć z tyłu panelu sterowania lub wewnątrz pokrywy pralki, czasami pod osłonami lub w lewym rogu.

Innymi słowy, żadna marka lub pralka, model i numer seryjny nie istnieje w tym samym miejscu. Na przykład lokalizacja numerów seryjnych i modeli pralek Samsung i Maytag, jeśli porównamy lokalizacje etykiet w tych dwóch markach, to nie jest to samo.

W przypadku pralki Samsung etykieta z numerem seryjnym i numerem modelu znajduje się wewnątrz bębna. Tymczasem, jak w przypadku podkładek z Maytagu, etykiety umieszczane są w różnych miejscach. Inne podkładki Maytag mają te numery z tyłu podkładki lub na panelu sterowania. Poza tym, niektóre osoby powiedziały, że zauważyły ​​również pokrywę pralki, dolną ramę i spód. Ale jeśli chodzi o podkładki do Whirlpool, to znajduje się ona na wewnętrznej stronie obręczy. Etykieta jest dobrze przyklejona i nie może się szybko odkleić.

Co to jest numer modelu?

Numer modelu urządzenia szybko wykrywa, jaki model masz w domu. Wszystkie numery modeli są kombinacją cyfr lub cyfr, znaków, marki, projektu, producenta i wydajności urządzenia, ale różnią się w zależności od marki. Jeśli etykieta została oderwana lub uszkodzona i nie możesz zidentyfikować zapisanych cyfr lub znaków, możesz sprawdzić pokwitowanie. Większość urządzeń sklepowych przy zakupie zapisuje teraz numery na paragonie. Teraz nadszedł czas, aby znaleźć numer seryjny modelu.

To okładka!

W artykule omówiłem znaczenie numeru modelu pralki i gdzie znaleźć numer modelu pralki Whirlpool. Jeśli planujesz zakup jakichkolwiek pralek w sklepie AGD, musisz poszukać etykiety maszyny. Pomoże Ci rozpoznać rodzaj maszyny i jej możliwości. ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio i gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirlpool.