Gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy? Rdzeń nagrzewnicy wydaje się być kompaktową chłodnicą, która znajduje się pod deską rozdzielczą pojazdu i dlatego składa się z elektrycznej rurki aluminiowej i mosiężnej zawierającej żebra chłodzące, które powiększają powierzchnię.

Po powrocie do obwodu chłodzenia silnika, podgrzany płyn chłodzący przechodzi przez rdzeń nagrzewnicy i emituje ciepło. Wentylator kratki wlotu powietrza w samochodzie wdmuchuje powietrze przez rdzeń nagrzewnicy, aby przekazać ciepło z czynnika chłodniczego do kabiny pasażerskiej, pompowane do pojazdu przez różne otwory wentylacyjne.

Gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Aby zlokalizować rdzeń nagrzewnicy, będziesz potrzebować między innymi gniazdek, zestawu złączy, klucza, pęsety, miski drenażowej i ściereczki. Oprócz nowego rdzenia nagrzewnicy będziesz także potrzebował chłodziwa. Mogą być konieczne kable rdzenia nagrzewnicy i złącza węży. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy?

Więc chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się rdzeń grzejnika. Być może najprostszą techniką znalezienia rdzenia grzejnika jest ustalenie, gdzie on się znajduje.

W wielu samochodach rdzeń nagrzewnicy znajduje się w desce rozdzielczej. Rdzeń nagrzewnicy można znaleźć w komorze silnika niektórych pojazdów, zazwyczaj większych autobusów i pickupów.

Będziesz mógł po prostu zlokalizować wąż rdzenia nagrzewnicy, gdy zidentyfikujesz, gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy w samochodzie. Jeżeli w jakiś sposób rdzeń nagrzewnicy znajdował się w desce rozdzielczej, poszukaj węży na zaporze.

Będziesz musiał przeszukać komorę silnika w poszukiwaniu nagrzewnicy, jeśli tam jest. Naprawa rdzeni grzejników umieszczonych w deskach rozdzielczych może być skomplikowana. W zależności od konfiguracji komory silnika znalezienie przewodu rdzenia nagrzewnicy może być trudne. Możesz mieć problemy ze znalezieniem węży, gdy między silnikiem a zaporą nie ma dużo miejsca. W rzadkich przypadkach patrzenie od dołu może wymagać latarki.

Poszukiwanie dwóch mniejszych węży sięgających do komory silnika zwykle pozwala zlokalizować węże grzewcze wszędzie tam, gdzie łączą się z zaporą ogniową. Pończochy mogą być następnie doprowadzone do przeciwległych końców, zwykle połączone z obudową termostatu, grzejnikiem lub trójnikiem. Czasami można podążać za wężami z powrotem w przeciwnym kierunku, jeśli użytkownicy nie widzą zapory i nie mogą jej szukać.

Wąż grzejnika to zwykle wąż o prostej średnicy i długości od 1⁄2 do 3⁄4 cala, który jest połączony z chłodnicą. Podobnie, jeśli znajdziesz małą linię biegnącą przez obudowę termostatu, może to być wąż rdzenia grzejnika. Rdzeń nagrzewnicy można zlokalizować za pomocą węża podłączonego do silnika lub trójnika. Znalezienie węża rdzenia nagrzewnicy było zazwyczaj łatwe, jeśli samochód był wyposażony w nagrzewnicę.

Jest to na ogół wydatne pudełko z dwoma wężami o mniejszej średnicy biegnącymi od niego po jednej stronie obszaru silnika. To najprawdopodobniej węże grzewcze. W pewnych okolicznościach możesz znaleźć linię rdzenia nagrzewnicy, po prostu wyszukując regulator nagrzewnicy. Dopływ chłodziwa do rdzenia nagrzewnicy jest kontrolowany przez wewnętrzny zawór będący własnością zmotoryzowanego przewodu z zapory. Znalazłeś jeden z jego węży rdzenia nagrzewnicy, kiedy możesz znaleźć ten kabel i podążać za nim do zaworu. Możesz również zainteresować się kosztem wymiany rdzenia grzejnika.

Zasada działania rdzenia grzałki

Rdzeń nagrzewnicy i silnik dmuchawy to istotne elementy systemu ogrzewania samochodu. Rdzeń nagrzewnicy to niewielka chłodnica umieszczona w pojeździe, która działa podobnie do chłodnicy. Jest to połączone z klimatyzacją silnika za pomocą przewodów ssących i wyjściowych, podobnie jak chłodnica. Pompa wodna rozprowadza ciepły płyn chłodzący do rdzenia nagrzewnicy i licznych maleńkich rurek, gdy silnik jest nagrzewany.

Gdy grzejnik jest włączony, powietrze jest przepychane przez podgrzewane rurki i łopatki, schładzając je i przenosząc ciepło z otaczającego powietrza. Ogrzane powietrze jest wypychane przez kanały HVAC, gdy płyn chłodzący wraca do silnika. W bardzo chłodną noc ludzie nie mają nawet szybkiego powrotu ogrzewania HVAC. Ponieważ ciało jest zimne lub nie osiągnęło temperatury roboczej, nie ma ciepła, które mogłoby zamienić się z przepływem powietrza w rdzeniu nagrzewnicy, a jedyne, co można uzyskać z kanałów powietrznych, to niezadowolenie.

Oznaki zepsutego rdzenia grzejnika

Oznaki wadliwego rdzenia grzałki były proste. Tryskanie, a może kałuża płynu chłodzącego zwilżająca wykładzinę w zagłębieniach stóp to najbardziej widoczne wskaźniki. Silny zapach płynu chłodzącego we wnętrzu jest również niezawodnym wskaźnikiem. Następnie pojawia się kwestia braku ciepła. A jeśli nie odczuwasz gorącego powietrza po rozgrzaniu silnika i włączeniu nagrzewnicy, prawdopodobnie rdzeń nagrzewnicy jest zablokowany. Innym wskaźnikiem są zaparowane szklanki, które wskazują, że odmrażacz nie działa prawidłowo, oraz lepka substancja znajdująca się pod szkłem z wlotów odmrażacza. Wreszcie, użytkownicy mogą zauważyć przegrzanie silnika, gdy płyn chłodzący stopniowo wycieka z układu.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, gdzie znajduje się rdzeń nagrzewnicy. Zlokalizowanie rdzenia nagrzewnicy nie jest trudne, jeśli uważnie przeczytasz wspomniane powyżej szczegóły dotyczące odkrywania rdzenia nagrzewnicy. Możesz również przeczytać o tym, jak ominąć rdzeń grzejnika i jak przetestować rdzeń grzejnika. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.