Gdzie znajduje się pleśń Alternaria (i jak ją łatwo usunąć)

Pleśnie rosną zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, ale jeśli zastanawiasz się, gdzie można znaleźć pleśń Alternaria, typową odpowiedzią jest ta druga. Jednak można go również zobaczyć w pomieszczeniach ze względu na specyficzną mieszankę.

Czytając ten post, poznasz różnicę między rozwojem pleśni Alternaria na zewnątrz i wewnątrz. Będziesz również świadomy zagrożeń dla zdrowia, jakie może powodować dla ludzi, i pomocnym przewodnikiem usuwania.

Alternaria Mold

Ten rodzaj pleśni ma obecnie około 100 gatunków i pojawia się wiosną i latem. Spośród wszystkich gatunków Alternaria alternata i Alternaria tenuissima to dwa najbardziej znane typy.

Pleśń Alternaria charakteryzuje się ciemnymi lub szarymi plamami, które z czasem powiększają się, jeśli nie zostaną natychmiast usunięte. Ma również silny zapach, który powoduje, że ludzie mają reakcje alergiczne.

W porównaniu z innymi rodzajami pleśni Alternaria rozwija się zwykle latem lub wiosną. To wyjaśnia, dlaczego wilgotność jest jednym z czynników umożliwiających im rozprzestrzenianie się, przetrwanie i wzrost.

Gdzie mogę zobaczyć pleśń Alternaria?

Pleśń Alternaria można zobaczyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kontynuuj czytanie, aby przytoczyć różnicę między nimi.

Programowanie na zewnątrz

Pleśń Alternaria jest również nazywana pleśnią zewnętrzną po prostu dlatego, że jest powszechnie widywana na zewnątrz. Większość tej pleśni Alternaria występuje w roślinach, glebie, trawach lub drzewach.

Mówiąc ogólnie, są to mieszkańcy pól lub wszystkiego, co ma umiarkowany klimat.

Szarawe plamy widoczne na roślinach to pleśń Alternaria. W większości przypadków są one mylone z brudem lub uważane za więdnące.

Programowanie wewnętrzne

Rozwój pleśni Alternaria w pomieszczeniach nie jest powszechnie obserwowany, ale nadal jest możliwy. Dzieje się tak, ponieważ mieszają się dwa elementy.

Pierwszy to wiatr, a drugi to same zarodniki pleśni. Zarodniki pleśni zmieszane na wietrze z pewnością rozprzestrzenią pleśń.

Jeśli zobaczysz jakąkolwiek pleśń Alternaria w swoim domu lub innym budynku, wiedz, że ten proces ją powoduje. Ponadto większość gatunków pleśni Alternaria rośnie na powierzchniach drewnianych.

Mimo to Alternaria alternata jest szczególnym typem, ponieważ rozwija się nawet w materiałach takich jak żelazo, cegły, płytki, tapety, tynk, płótno i papier.

Zagrożenia dla zdrowia

Nadal mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia, niezależnie od tego, czy jesteś narażony na pleśń Alternaria, która rosła w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Poniższa lista zawiera niektóre zagrożenia dla zdrowia, których możesz doświadczyć po narażeniu się na pleśń Alternaria. Przeczytaj uważnie i uważaj, aby nie nabawić się tych dolegliwości.

  • Zmęczenie
  • Ból głowy
  • Wysypki skórne
  • Ból gardła
  • Czerwone swędzące oczy
  • Kaszl
  • Kichanie lub katar

Pamiętaj, że osoby z astmą i innymi chorobami układu oddechowego są bardziej podatne na te zagrożenia, więc lepiej uświadomić im obecność pleśni Alternaria, jeśli kogoś znasz.

Usuwanie pleśni Alternaria

Pleśń Alternaria jest niebezpieczna, więc jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki porażenia, na zewnątrz lub w pomieszczeniach, lepiej podejmij działania, aby ją usunąć.

Pierwszą czynnością, którą musisz zrobić, jest sprawdzenie obszarów, które Twoim zdaniem są zaatakowane przez pleśń. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy profesjonalnych inspektorów form, wiedząc, jak uzyskać bezpłatną inspekcję form.

Tymczasem, jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić formę, upewnij się, że nosisz sprzęt ochronny. W ten sposób nie będziesz bezpośrednio narażony na pleśń Alternaria.

Po sprawdzeniu i zabezpieczeniu się, powinieneś teraz przygotować roztwór czyszczący. Używaj różnych roztworów czyszczących w zależności od stopnia zarażenia pleśnią.

Jeśli uważasz, że to tylko lekki i łatwy problem z pleśnią, po prostu użyj roztworu octu. Wymieszaj wodę i ocet w butelce z rozpylaczem, a następnie spryskaj bezpośrednio spleśniały obszar.

Jeśli problem jest gorszy niż oczekiwano, użyj bardziej betonowej mieszanki zamiast roztworu octu, który z pewnością zabije pleśń. Wystarczy połączenie detergentu, wybielacza i wody.

Podobnie jak w pierwszym rozwiązaniu, w drugim wystarczy wszystko wymieszać. Przy odpowiedniej ilości każdego z nich będziesz w stanie stworzyć skuteczne rozwiązanie dla pleśni Alternaria.

Po umieszczeniu roztworu czyszczącego wyszoruj obszar. Oczyść wszystko czystą wodą, aby pozbyć się wyszorowanych pleśni.

Jeśli przypadkiem nie możesz usunąć formy Alternaria określonym materiałem, wyrzuć ją. Jeśli tego nie zrobisz, pleśń w końcu się rozprzestrzeni i spowoduje poważniejsze problemy.

Co więcej, możesz również użyć naklejek przeciw pleśni, aby zapobiec kolejnym problemom z formowaniem. Pomocna wskazówka, jak używać naklejki zapobiegającej pleśni, czeka na Ciebie, jeśli wejdziesz na link.

Wniosek

Istnieją różne rodzaje pleśni, jedną z nich jest pleśń Alternaria, zwana również pleśnią zewnętrzną. Ta pleśń ma również różne gatunki.

Jeśli pytanie „gdzie znajduje się pleśń Alternaria” nadal Ci się kręci, odpowiedź znajduje się w górnej części tego artykułu. Możesz je łatwo zauważyć, niezależnie od tego, czy jesteś na zewnątrz, czy w pomieszczeniu.

Może rozwijać się wszędzie, zwłaszcza na zewnątrz, a także może powodować poważne problemy zdrowotne. Unikaj takich problemów, usuwając pleśń Alternaria tak szybko, jak to możliwe.